خرید گرافیک

rezaoptic

Well-Known Member
میخوام گرافیک بگیرم
انتخاب کردم چه مدلی بگیرم فقط مشکل ایه که هم 4 گیگ داره و هم 2 گیگ میخو استم بدونم این 4 گیگ یا 2 گیگ بودم تو 3d چقدر تاثیر داره؟

reza_1001

Well-Known Member
سلام....

خیلی ساده....هر چقدر مقدار آبجکتهایی که داخل محیط هست بیشتر باشه شما بمقدار بیشتری رم احتیاج دارین...

پس 4 گیگ بهتره... چون بعدا اگه صحنه هاتون پر جزئیات تر شد دیگه تیک نمیزنه....

یه نکته دیگه هم هست که با مثال توضیح میدم...
.
.

اگه ما کارت گرافیک رو به یه ماشین باربری تشبیه کنیم....رم گرافیک قسمت بار ماشین هست....

و Gpu (واحد پردازشی گرافیک) کارت گرافیک...همون موتور ماشین هست .....

مطمئنا اگه ما ماشینی داشته باشیم با قسمت باری بزرگ(رم زیاد) و موتور ضعیف ...نمیتونیم از همه رم استفاده کنیم....

بنابراین شما باید گرافیک 4 گیگی بخرید که بتونه از همه رمش بخوبی استفاده کنه....

بهترین گزینه 4 گیگی.... GTX 770 (پیکان وانت:green:)هست و اگر هم میتونید 780 GTX ( نیسان:green:) بگیرین ....

از اینا بالاتر میره سمت کوادرو و فایرجی ال (18 چرخ و تریلی :green:)

و پایین تر هم به نظر من فایده ای نداره.....چون دیگه بدرد رندر با گرافیک نمیخوره....

موفق باشید...:rose:

rezaoptic

Well-Known Member
:green:چه تاشبیه جالبی سیستمه من چون سی پی یو و رمش پایین هسا 760 به بالا جواب نمیده و جستجو که کردم دیدم 670 عملکردش بهتر از 760 هست .

من تا الان فکر میکردم آبجکت ها رم رو پر میکنن.
من زبانم ضعیفه اما تا اونجا که فهمیدم چون پهنای باند این گرافیک ها 256 هست نمیتونن 4 گیگ رو پر کنن
اینجا صحبتش شده

البته اینا بیشتر روی حرفشون گیم هست .
حالا بازم موندم از بین 670 چهار گیگشو پیدا کنم یا 2 گیگشو.
کسی اینجا نیست تجربه استفاده رو داشته باشه.
شما خودتون گرافیمتون چی هست .

آخرین ویرایش:

reza_1001

Well-Known Member
سیستمتون amd هست...

اگه مایا یا هودینی کار میکنید ...گرافیک amd بگیرید بهتر واستون کار میکنه(قدرت بیشتر نسبت به پول پرداختی)

Radeon 7950 خیلی معرکست....فکر کنم + قدرت گرافیک آنبردتون قویتر هم بشن....

اگه هم مکس یا افتر کار میکنید همونی که گفتین با سیستمتون مچتره...

بیشتر از اون هم ارزش نداره واسه این سیستم هزینه کنید....

بصرفه که کلا برین سمت یه سیستم قویتر....

موفق باشید :rose:

reza_1001

Well-Known Member
اینم مشخصات یه سیستم خوب واسه رندر و 3دی

در فرومهای خارجی از این سیستم پایین تر واسه رندر و کارای مدل سازی سنگین نداریم....

اگه تو ایران قیمتش بیشتر میشه ...

اشکال نداره در عوض مطمئنی که یه کارایی میتونی باهاش انجام بدی....

cpu:core i7 4770k

Ram:4*4=16 Gb ddr3-1600

motherboard: ASUS Z87

graphic card :asus gtx 780 3gb or 770 4 gb

برای فن cpu هم یه مدلی بگیر که بتونی اورکلاک کنی...Noctua NH-D14 خیلی خوبه ...( موقع اورکلاک محشره)

این مشخصاتیه که خودم بعد چند هفته تحقیق بهشون رسیدم....
از این بالاتر باید بری سمت زئون...:)

از این پایین تر هم میتونی سی پی یو رو ای ام دی 8350 بگیری

یه نکته خیلی مهم هم بهتون بگم....!!!

حتما روی سیستم خنک کننده گرافیکتون دقت زیادی کنید....چون شما میخاین کار 3دی انجام بدین

حتی شده یکمی ضعیفتر باشه ولی سیستم خنک کنندگیش بهتر باشه بهتره...

مثلا این مدل ایسوس سیستم خنک کنندگی خوبی داره ....

موفق باشید :rose:

آخرین ویرایش:

rezaoptic

Well-Known Member
من تو جیبم از این پولا که یه سیستم جدید بگیرم پیدا نمیشه :green:

پس مجبورم با همین تعویض گرافیک بسازم
تو یه فروم خارجی هم یه چند تا سوال پرسیدم بجای خانواده 7000 بهم R9 280X و GTX 750Ti رو معرفی کردن که من یه خورده بنچ مارک ها رو نگاه کردم دیدم GTX 670 از GTX 750Ti قویتر ظاهر شده.
الانم R9 280X رو قیمت 1.200.000 سراغ دارم
و
GTX 670 رو 920.000 بعلاوه باید یه پاور 600 هم باید بگیرم که حدودا 250 تومن آب میخوره.:sad:

reza_1001

Well-Known Member
R9 280X قابل مقایسه با gtx 770 هست....و همونطوری که میدونید gtx 770 در اصل همون gtx 680 هست

چند وقت پیش 270X 2Gb رو واسه یکی از دوستان بستم ....و تمام بازیها رو با آخرین حد جواب میداد ...1980*1080

البته به غیر از مترو لست لایت که اگه همه تنظیمات رو تا آخر بالا میبردم یکم تیک ورمیداشت....

ولی R9 280X کلا یه کلاس بالاتره و یه چیز دیگست....

از حق نگذریم برای کار 3دی همیشه انویدیا بهتره...:green:

من خودمم میخام یه سیستم جمع کنم....حدود 1500 تا 2000 دلار....با همون مشخصاتی که بهتون گفتم

البته اگه بتونم بودجه رو تا 3500 ببرم بالا ....میتونم یه ورکستیشن با دو تا زئون تپل مپل بگیرم......:green:

ولی به قول شما از این پولا نداریم.....

موفق باشید....:rose:

rezaoptic

Well-Known Member
امیدوارم شما هم به خواستت برسی با یه ورک استیشن تپل(اصلا این کلمه با روح و روان آدم بازی میکنه)
چون پول مول کمه میرم همون GTX 670 رو میگیرم 4 ماه بیشتر از گارانتیش نموند اما فکر کنم پلمپ باشه
امیدوارم تو آینده یه تکونی به اقتصاد بخوره بتونیم بریم firepro ببندیم رو سیستمامون
شما هم موفق باشی :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا