حذف یه رنگ از عکس

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.خوبید؟

چجوری می تونم توی فتو شاپ کاری کنم از یه لایه تمام رنگهای سفید یا سیاه Earseبشه. که برای دور گیری مشکل نداشته باشم.

یه رندری توی مکس گرفتم و لایه آلفا براش درست کردم.دقت کنین می بینین که می خوام قسمت های سیاه از لایه آلفا رو پاک کنم.بعد انتخاب کنم.و فضای انتخاب شده رو از روی عکس اصلی پاک کنم و پشتش یه بک گراند بزارم.مرسی

i472275_2.Alpha.jpg

i472274_1.jpg

Erfan

Active Member
دوست من دستی که نمیتونید پاک کنید چرا که تمیز در نمیاد.
دو تا راه حل دارید

1. استفاده از پلاگینی که فکر کنم توی چند صفحه گذشته تاپیک ابزارها بچه ها قبلاً گذاشته بودن و چک کنید ورژن جدید اومده یا خیر، نصب کنید و استفاده کنید.

2. استفاده از فیلتر اکستراکت خود فتوشاپ که بعد از استفاده از اون فیلتر بعدش به صورت دستی بشینید جاهایی که رنجه رنجه شده رو درست کنید.

:rose:

AREF

میتونی از منوی select گزینه color range استفاده کنی فکر کنم واسه فایل آلفا راحت تر باشه

مرسی مرسی مرسی دنبال این بودم!!! Impresiv

Mandana

Active Member
العان همین رو یک ctrl+ I بزن اینورت بشه.بهدش ctrl + A تا تمام صفحه انتخاب بشه و ctrl+c بزن.بعد بروالت چنلز ،create new channel رو بزن و ctrl + V بزن
حالا دکمه کنترل رو نگه دار و روی تامبنیل همین چنلی که ساختی کلیک کن تا نواحی سفید انتخاب بشه.بعد دوباره از پالت چنلز برو به چنل آر جی بی و دیلیت بزن
این تمیز ترین روش ئه به نظرم:wink::rose:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
مانی منظورت از همین دقیقا کدوم همین بود؟ :دی

منظورت نتیجه ای بود که از پست narciso50 بدست میومد دیگه؟؟

پ.ن:
عارف یک دانه سوال دارم! :دی
این چیزی که الان بعنوان آسمون توی رندرت وجود داره آبجکت خاصی هست؟

.:. soroosh .:.

Active Member
العان همین رو یک ctrl+ I بزن اینورت بشه.بهدش ctrl + A تا تمام صفحه انتخاب بشه و ctrl+c بزن.بعد بروالت چنلز ،create new channel رو بزن و ctrl + V بزن
حالا دکمه کنترل رو نگه دار و روی تامبنیل همین چنلی که ساختی کلیک کن تا نواحی سفید انتخاب بشه.بعد دوباره از پالت چنلز برو به چنل آر جی بی و دیلیت بزن

این روش واقعا عالی بود.
من از اون روش select color range استفاده میکردم . اما این یکی خیلی بهتر عمل میکنه . واقعا ممنون :rose:

GFX Master : منظورشون همون عکس اولی بود که عارف جان گذاشتن تو پست اولشون یعنی این : ( البته احتمالا :D )

i472275_2.Alpha.jpg

چون دیدم عارف آنلاین نیست گفتم من جواب بدم البته مطمئن نیستم درست باشه.
از اونجایی که این عکس آلفای بالا به این صورت ساخته شده فکر میکنم برای نورپردازی کار از sun خود مکس استفاده شده. که در نتیجه رنگ آسمون را خودش تو رندر در میاره که در نهایت میشه گفت رندر نهایی به صورت شیشه ای ثبت میشه. یعنی در اصل اون پشت هیچ آبجکتی نیست .
ضمنا عارف جان: اگه رندری که میگیری را با فرمت tiff ذخیره کنی و داخل فوتوشاپ بازش کنی تو قسمت چنل لایه هات یه لایه هست به نام alpha که با اون لایه راحت میتونی آسمون را حذف کنی و کلا برای همین موارد ساخته شده.
موفق باشی.
moz-screenshot.png

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
ضمنا عارف جان: اگه رندری که میگیری را با فرمت tiff ذخیره کنی و داخل فوتوشاپ بازش کنی تو قسمت چنل لایه هات یه لایه هست به نام alpha که با اون لایه راحت میتونی آسمون را حذف کنی و کلا برای همین موارد ساخته شده.

مرسی سروش جان از توضیحت. دقیقا میخواستم به همین چیزی که نقل قول کردم برسم.

چون منم هر موقع توی Cinema4D به فایلی نیاز دارم که بخوام دور بری کنم و برام کیفیتش مهم باشه اینطوری عمل میکنم که
اول یه رندر کلی از کار میگیرم. همراه با تمام نورها و آبجکتها و ... مثل همین تصویری که عارف از رندرش گذاشته.

بعد تمام نورها و موارد اضافی رو حذف میکنم و فقط قسمتهایی که میخوام در کار نهایی دور بری بشن رو میذارم باقی بمونه.
بعد یه رندر ازش میگیرم با این تفاوت که برای فرمتش ، Tiff یا PSD رو انتخاب میکنم و لایه ی آلفا رو هم براش فعال میکنم.

بعد از اینکه 2 تا رندر تموم شد ، 2 تا فایل رو توی فتوشاپ باز میکنم. فایل دومی که با فرمت PSD یا Tiff بود دارای یه کانال آلفا هست.
کانال آلفا رو از پالت کانال ها سلکت میکنم و اون قسمت سلکت شده رو داخل رندر اصلی میکشم و بوسیله ی این قسمت سلکت شده
قسمتهای اضافیِ رندر اصلی رو پاک میکنم.

این روش شاید یکمی وقتگیره باشه ولی برای همه نوع رندری جواب میده تقریبا.

Farrokh

Active Member
با اجازه ی خدایان فوتوشاپ و همچنین مایا و سینما فوردی :wink:

عارف جان با این رندری که شما گرفتی نمی تونی از آلفا استفاده کنی

برای استفاده از آلفا حتما باید رنگ بک گراندت مشکی ئه 0 باشه (سفید مسلما 255 هست )

دلیلش هم اینه که پیکسل های لبه ی کارت باید از رنگ خودشون آروم آروم ترنسپرنت بشن و نباید هیچ فام رنگی خاصی و حتی روشنایی خاصی داشته باشند

اگه فام رنگی داشته باشند لبه ها مثلا آبی رنگ تر از آسمون ئه فوتوشاپیت می شن
اگر روشنایی داشته باشند لبه ها سفیدک می زنند

با این کار شما می تونی کارت رو با فورمت PNG سیو کنی و به راحتی توی فوتو شاپ به صورت ترنسپرنت بازش کنی ( حتی شیشه هات هم ترنسپرنت خواهند شد و آسمون از پشتشون معلوم خواهد شد )(البته در صورتی که گزینه ی افکت آلفا رو توی متریال ادیتور زده باشی )

حالا برو حالشو ببر که از این روش راحت تر و با کیفیت تر من سراغ ندارم

AREF

سلام.ببشخید!! :)پاور سیستم فرت شده بود 2 تا خازنش به ملکوت اعلا رفته بودن سیستم استارت نمی زد!!:paint: بردم دنده استارتشو درست کردم الان تک استارت روشن میشه!:cool:

ایول یه پست زدم همه مدیرا و خدایان وارد شدن..من کفم برید.:oops:...در پوست خودم نمی گنجم...

مرسی عالی جواب داد

چیزی که فرخ گفت دقیقا درسته...وقتی با کمک آلفا پاک کردم دیدم دور تا دور برگها ته رنگ آبی موند!!!

حالا نظرتون راجع به خود کار چیه؟؟ بزودی تمومش می کنم میزارم گالری.کلا تو 4 ساعت بستمش

جدیدترین ارسال ها

بالا