:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

Sina_3D

New Member
برای اینکه واسه Paragraph Style شورت کاتتعریف کنیم مثلاً Ctrl + Shift + 1تو قسمت Shortcutکلیدهای مورد نظر رو همزمان سلکت می کنم ولی صدای اخطار میاد و شورت کات رو بهشنسبت نمیده؟!؟ باید چی کار کرد؟

iman fathi

New Member
با سلام
من میخوام تو جداول ایندیزاین چرا بعضی وقتها مطالب توی یک سل کامل جا نمیشه... یعنی هرکاری میکنم (از بزرگتر کردن جدول از اطراف تا کشیدن جدول) جا نمیشه تنها یه راه پیدا کردم اونم اینه که باید فونتشو کوچیک کنم که خیلی تابلو میشه... بقیه بزرگن ولی اون یکی کوچیکه...
آیا راهی هست؟؟

iman fathi

New Member
شما اول باید تمام تغییراتی که میخوای رو تو پاراگرافت بدی بعد اونو تو پاراگراف استایل تعریف کنی یعنی یه new بسازی... بعد رو همون 2بار کلیک میکنی و از قسمت general شورت کاتو تعریف میکنی...

odrakoola

Well-Known Member
Layout/Pages/Page Transitions
چیه و چه کاری انجام میده و کجا کاربرد داره؟

با ایندیزاین میشه فایلهایی شبیه به پاورپوینت ایجاد کرد ولی با فرمت فلش .... مثل بعضی از سایتهای روزنامه ها که روزنامه رو به صورت فایل فلش میذارن ... این قسمت یک سری افکت برای حرکت بین صفحاته همین.

odrakoola

Well-Known Member
  1. چجوری میشه بعد از تعریف پروژه و در حین کار خصوصیاتMargins and Columns را تغییر داد که وقتی پیج جدیدی هم ایجاد کردیم این خصوصیات رو داشته باشه؟

تغییرات خودتون رو در مستر انجام بدید تا تغییرات در تمام صفحات اعمال بشه.

ali kha

New Member
با سلام و خسته نباشی خدمت تمامی اعضای محترم؛
من یک سؤال داشتم ، کتابی را طراحی کردم و می خواهم به چاپخانه برای چاپ بدهم. از آنجا که می خواهم دو رنگ باشد در گرفتن خروجی مشکل دارم و نمی دانم چگونه می توانم خروجی دو رنگ از ایندیزاین بگیرم. در ضمن می خواستم بدانم که از ایندیزاین می توان خروجی psd و خروجی tif هم گرفت. ممنون می شوم اگر کسی به سؤالم جواب دهد. چون خیلی لازم دارم.

meher

Member
پیغام خصا در ایندیزاین

خواهش میکنم کمک کنید. یه فایل ایندیزاین دوستم طراحی کرده حالا که داده من بازش کنم و ویرایش کنم توی ایندیزاین من این پیغامها رو میده
اول این پیغام رو میده
error.jpg

بعدش اوکی که میکنم این پیغام میده
error2.jpg

Sina_3D

New Member
با ایندیزاین میشه فایلهایی شبیه به پاورپوینت ایجاد کرد ولی با فرمت فلش .... مثل بعضی از سایتهای روزنامه ها که روزنامه رو به صورت فایل فلش میذارن ... این قسمت یک سری افکت برای حرکت بین صفحاته همین.

مرسی از بابت جوابتون، حالا چجوری میشه یه فایل رو به اون صورت Save کرد؟ آخه تویه Save As و Export گزینه ای واسه سیو کردن واسه فلش نیست! آیا از هر فایلی که تو InDe.. داریم جمع میکنیم میشه همچین خروجی ای گرفت؟

iman fathi

New Member
این پیغام زمانی داده میشه که سند ایندیزاین شما در یک ورژن بالاتر بسته شده باشه... و ورژن ایندیزاین شما نمیتونه انو باز کنه... ایندیزاین مثل فتوشاپ قابلیت باز کردن هر فایلیو با ورژنهای مختلف نداره فقط ورژن خودش و پایین تر...

odrakoola

Well-Known Member
خواهش میکنم کمک کنید. یه فایل ایندیزاین دوستم طراحی کرده حالا که داده من بازش کنم و ویرایش کنم توی ایندیزاین من این پیغامها رو میده
اول این پیغام رو میده
مشاهده پیوست 97396

بعدش اوکی که میکنم این پیغام میده
مشاهده پیوست 97395

سلام.. نسخه ایندیزاین دوستتون از شما بالاتره ... مثلا شما 5 استفاده میکنید و دوستتون ی6 ... از دوستتون بخاید پروژه رو با پسوند Indesign Markup (IDML) دخیره کنه... تا شما بتونید بازش کنید.

iman fathi

New Member
این پیغام زمانی داده میشه که سند ایندیزاین شما در یک ورژن بالاتر بسته شده باشه... و ورژن ایندیزاین شما نمیتونه انو باز کنه... ایندیزاین مثل فتوشاپ قابلیت باز کردن هر فایلیو با ورژنهای مختلف نداره فقط ورژن خودش و پایین تر...

odrakoola

Well-Known Member
مرسی از بابت جوابتون، حالا چجوری میشه یه فایل رو به اون صورت Save کرد؟ آخه تویه Save As و Export گزینه ای واسه سیو کردن واسه فلش نیست! آیا از هر فایلی که تو InDe.. داریم جمع میکنیم میشه همچین خروجی ای گرفت؟

منوی File گزینه Export و پسوند فایل ذخیره سازی رو SWF انتخاب کنید....

odrakoola

Well-Known Member
با سلام و خسته نباشی خدمت تمامی اعضای محترم؛
من یک سؤال داشتم ، کتابی را طراحی کردم و می خواهم به چاپخانه برای چاپ بدهم. از آنجا که می خواهم دو رنگ باشد در گرفتن خروجی مشکل دارم و نمی دانم چگونه می توانم خروجی دو رنگ از ایندیزاین بگیرم. در ضمن می خواستم بدانم که از ایندیزاین می توان خروجی psd و خروجی tif هم گرفت. ممنون می شوم اگر کسی به سؤالم جواب دهد. چون خیلی لازم دارم.

جواب سوال اول: شما باید درصد رنگاتون درست باشه .. مثلا اگه یک رنگ سیاه و یه رنگ دیگه آبیه درصد رنگایی که توی نشریه استفاده می کنید باید مطابق باشه با رنگ نهایی... توضیحش یه مقدار سخته اما کار آسونیه .. توی گوگل یه سرچی کنید در مورد نشریات 2 رنگ البته به انگلیسی.. .
جواب سوال دوم: Eps و jpg و png و pdf فرمتهای خروجی ایندیزاین که میتونید استفاده کنید .. Psd و tif هم نداره... چون اصلا لازم نمیشه.

hussien7450

New Member
سلام ببخشین من هر کاری می کنم در نسخه جدید ایندیزاین cs6 وقتی که فونت متن فارسی هستش عبارت های انگلیسی به شکل زیر (مربع مربع) در میان ایا راهکاری برای حل این مشکل سراغ ندارین
ممنون
Screenshot (6).png

iman fathi

New Member
سلام
از همون قسمت بالا (توی عکسی که گذاشتین رو میگم) یه گزینه هست که الان English uk هست اونو Arabic کنید... زیر کاراکتر استایل رو میگم... بالای همین عکسی که گذاشتین...( حالت پیش فرضش رو Arabic بزارین)

hussien7450

New Member
سلام
از همون قسمت بالا (توی عکسی که گذاشتین رو میگم) یه گزینه هست که الان English uk هست اونو Arabic کنید... زیر کاراکتر استایل رو میگم... بالای همین عکسی که گذاشتین...( حالت پیش فرضش رو Arabic بزارین)
اون کاری رو که شما هم گفتسد انجام دادم ولی متاسفانه بی نتیجه بود

odrakoola

Well-Known Member
سلام ببخشین من هر کاری می کنم در نسخه جدید ایندیزاین cs6 وقتی که فونت متن فارسی هستش عبارت های انگلیسی به شکل زیر (مربع مربع) در میان ایا راهکاری برای حل این مشکل سراغ ندارین
ممنون
مشاهده پیوست 98249

اگه امكان داره فايلو بذاريد تا ببينم ميتونم كاري كنم يا خير...

matrixrayaneh

New Member
دوستان من ایندیزاین 4 خاورمیانه دارم اما نمیتونم توش فارسی تایپ کنم حتی با lemoon یا مریم
تنظیمات خاصی داره؟

matrixrayaneh

New Member
راهشو خودم پیدا کردم
برای هر جمله یا پاراگراف باید از منوی type آیتم paragraph رو کلیک کنید در پنجره باز شده منوی کوچیک بالا سمت راست که به صورت فلش مثلثی به سمت پایین هست باید گزینه Adobe World ready رو انتخاب کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا