تقویم هوشمند چگونه ؟؟؟؟

barf

Member
سلام اگه برنامه نگار را دیده باشید دارای یک تقویم است علاوه بر اون سر ساعت شرعی هر شهری اذان میگه حالا من یک سی دی برای ماه رمضان درست کردم که دعای روزها را در اون قرار دادم با اوقات شرعی شهرمون ولی مشکل اینجاست که نمیدونم چیکار کنم (برای تعیین روز اول چون هیچ سال معلوم نمیشهئ روز اول چهموقعی هست) البته اینطوری که روری روز اول که موس را نگه میداره تاریخ شمسی اون روز مینویه + اوقات حالا میخوام یه جور هوشمندی تقویمی جای بدم تا اوقات وتاریخ شمسی روز اول تا 30 ام تشخیص بده + اینکه اذن هم سر موقع بگه
هرجای این سوال مشکل دارید بگید تا بنویسم خودمم نفهمیدم خوب نوشتم یا نه:eek:

[SOBHAN]

Active Member
سلام عليكم
دوس عزيز -barf- اولا كه اينقدر عجله نكن .اطمينان داشته باش كه بچه ها هر وقت سوالت را ديدن اگه جوابش رو بدونن حتما بهت ميگن.من خودم يه سوال را شايد نزديك به دو سه روز نگرفتم ولي بالاخره يكي از دوستان زحمتش را كشيد.
دوما سوالت خيلي واضح نيست .يه كم خلاصه تر و واضح ترش بكن.:):):)
يا علي (ع)

mmbahman

Member
سلام ... سوالتون یک کم مبهم هست ... فکر میکنم در برنامه شما سه مسئله هست
اول تعیین زمان شروع ماه مبارک رمضان
دوم پخش یا نمایش دعای هر روز
سوم اجرای اذان در ساعت دقیق نسبت به منطقه زمانی

معمولا مشخص کردن اولین روز و آخرین روز ماه رمضان بستگی به دیدن ماه داره و یک روز ثابت نیست
به نظرمن برای تعیین اولین روز شروع ماه رمضان از خود ( کاربر ) استفاده کنید یعنی هنگام استفاده
از برنامه با یک پیغام از کاربر بخواهید اولین روز رو ( در محدوده روزها ) تعیین کنه . و به صورت یک داده
SaveVariable("","") توسط دستور
ذخیره بشه و در هر بار اجرا بازخوانی شده و دیگه پیغامی داده نشه . و توسط عدد ذخیره شده روز
شروع و ترتیب روزها مشخص بشه - که جهت اجرای دعا هم کاربرد خواهد داشت و دعای مربوط به
هر روز مشخص میشه در صورتی که بخواهید برنامه برای سالهای آینده هم قابل استفاده باشه باید
عدد سال رو هم ذخیره کنید و با یک دستور شرط هنگام اجرا اگر سال ذخیره شده کمتر از سال جاری
باشه این معنی رو بده که یک سال گذشت و بر همین اساس - داده ریجیستری حذف شده و دوباره پیام
تعیین اولین روز ماه برای کاربر نمایش داده بشه برای مشخص کردن ساعت اجرای اذان میتونید از جدول
انتباع استفاده کنید که معمولا به صورت دقیق زمان پخش اذان رو برای هر شهر مشخص میکنه یا اگر
بتونید یک رابطه برای افزایش یا کاهش ساعت پخش پیدا کنید که بامقایسه جدول سالهای گذشته و
جدول جدید باید عملی باشه
...
موفق باشی

آخرین ویرایش:

barf

Member
سلام mmbahman واقعا راهنمایی بسیار بسیا بسیار عالی است البته برای من که یکم ناش هستم این مسا ئل مسل زبان روسی است اگه میشه با راهنمایی بیشتر و قرار دادن مثال شما هم در ثوا ساخت این cd شریک شوید
با آرزوی کامیابی

barf

Member
سلام سیلورجان منظورم اینه که روی عبارت روز اول که نشانه گر موس قرار میگیره قسمت مخفه تاریخ شمسی که نوشه شده ظاهر میشه دوست خوبمون mmbahman کاملا چیزی که من می خوام متوجه شدند شما هم اگه میشه در ادامه مطالب ایشون راهنمایی کنید
با آرزوی شادابی و سلامت برای شما

mmbahman

Member
دوست من شما یک تصویر کوچک از محیط برنامه و توضیحی در مورد روش ساخت تقویمتون
و جزعیات مورد نظز تون رو بدید من مثال رو درست میکنم ... و موارد رو در اون قرار میدم
:)

barf

Member
سلام آیا شما میتونید آدرس پستی بدید تا من یک نسخه از سیدی با توضیحات براتون پست کنم

barf

Member
من خیلی ساده درست کردم ولی چیزی که شما راهنمایی کردید همون چیزیه که من میخوام ولی نمی تونم درست کنم

aff - SEvEN

Banned
لطفا آقا بهمن جواب بدید

barf گلم آقا بهمن ممکنه تا نزديکي هاي صبح نيان ، يعني حتما بايد ايشون جواب بدن ؟!
smilie_bett.gif

البته از عهده من هم خارج هست جواب دادن به اين سوال ، متاسفانه . :neutral:

mmbahman

Member
!

سلام برف عزیز ... دوستمون راست میگن من گاهی هم خواب هستم همه ما به نوعی در خواب غفلتیم
خب من حد اکثر تا سه روز دیگه نمونه ساده برنامه و سورس اونو برات میسازم ... خیلی عجله نکن

barf

Member
یک دنیا تشکر برای شما دوستان آسمونی
اگه آدرس میدادید یک نسخه برنامه براتون میفرستادم البته af-seven شما هم آدرس بده برات می فرستم
سیلور جان مدیر محترم واقعا شرمنده اشتباهی دستم رفت روی ارسال ] فرستاده شد

[email protected]

aff - SEvEN

Banned
یک دنیا تشکر برای شما دوستان آسمونی

آسموني ؟ وا او و و و و و ... ممنونم :lol:

یاگه آدرس میدادید یک نسخه برنامه براتون میفرستادم البته af-seven شما هم آدرس بده برات می فرستم

چشم ، اينم ايميل من ... ايميل ياهومم تو پيغام خصوصي باستون ميفرستم :lol:

شادي ... مکرر و دائمي
im_033.gif

barf

Member
منتظر باشيد در اولين فرصت ميفرستم ولي حجمش خيلي زياده فكر نكم بتونم كاري بكنم
mmbahman اگه نشد نمونه بفرستم نميشه اون نمونه را برا درست كنيد (سعي مي كنم بفرستم)

aff - SEvEN

Banned
منتظر باشيد در اولين فرصت ميفرستم ولي حجمش خيلي زياده فكر نكم بتونم كاري بكنم
mmbahman اگه نشد نمونه بفرستم نميشه اون نمونه را برا درست كنيد (سعي مي كنم بفرستم)

عيبي نداره برف گلم :lol: ... من اصلا موافق نيستم به دردسر بيفتين باسه فرستادنش ، پس نمي خاد بفرستيد ...

آقا بهمن هم که مطمئنا اگر بتونن کمکتون ميکنن ... (;

mmbahman

Member
نمونه روز شمار ماه رمضان

سلام
فکر میکنم این نمونه ساده چیزی هست که مد نظر شماست و میشه از اون به عنوان
یک راهنمایی کوچک استفاده کرد. برای تقویم بهتر هست از تابع تبدیل سال میلادی به
شمسی استفاده کنید و برای زمان پخش اذان یک فرمول کلی برای محاسبه افزایش یا
کاهش ساعت جایگزین کنید ساعت پخش اذان پیش فرض هست و باید اونو نسبت به
شهر مورد نظرتون تغییر بدید. میشه بجای متن از تصویر دعاها استفاده کرد ... میتونید
روزهای خاص و تعطیل رو هم مشخص کنید در کل جا برای نوشتن دستورات بیشتری
هست تا برنامه به عبارتی هوشمند تر عمل کنه ... . کادر قرمز رنگ اولین روز ماه رمضان
هست که کاربر مشخص میکنه و عدد آبی روز جاری ماه رمضان بر اساس تقویم هست
عدد کنار نوشته ( رمضان ) شماره روزی هست که در اون هستیم. دکمه هایی که در کنار
تقویم هست برای زمانی هست که شما از یک تقویم کامل استفاده کنید. که اگر هدفتون
فقط ماه رمضان هست فکر نمیکنم لازم باشه. برنامه در ماه رمضان فعال میشه. برای
امتحان تقویم ویندوز رو تغییر بدید و برنامه رو اجرا کنید

به هر صورت این چیزی بود که از دستم بر اومد ... موفق باشی

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا