ترفندهای فتوشاب

ahmadahw

New Member
من اولین بار تواین سایت میام خواهش می کنم منو کمک کنید که از انجمنها چطور استفاده کنم با تشکر:razz:

Mandana

Active Member
خوب کجاش مشکل داری عزیز؟توی این قسمت خالی که نوشته پیغام باید بنویسی.اگه فرستادی و دیدی مشکل داره دکمه ویرایش داری و غیره.زیاد کاری نداره.انجمن فتوشاپ هم اون بالای بالای انجمن هاست.بخش گرافیک پیکسلی
موفق باشی

sajjad_eb

Well-Known Member
من اولین بار تواین سایت میام خواهش می کنم منو کمک کنید که از انجمنها چطور استفاده کنم با تشکر:razz:

ابتدا ورودت رو تبریک می گم
15.gif

بعدش چرا نیومده عصبانی هستی
1.gif

راهنمایی abtin کامل بود دیگه . :D

AMiR

Active Member
سلام
جاي مصطفي خالي!
مراسم تبريكات:
303.gif
264.gif
263.gif
227.gif
226.gif

خوش آمديد!
راهنما رو مطالعه كن!( بالا تو نوار ابزار)

FBISH system

New Member
با سلام به خدمت دوستان عزیز.
من میخوام خدمت شما عرض کنم که اگه بخوام برنامه نویسی رو یاد بگیرم آیا داخل این سایت این آموزشها رو میدن یا نه؟ اگه میشه کمکم کنید.

Fbi

sovaida

New Member
سلام به همگی
من تازه عضو شدم و راستش یه کم گیج.
نمی دونم از کجا باید شروع کنم، ولی می بینم که سایت عظیم و جالبیه.

fatima_824

New Member
سلام و يه كمك بزرگ از اهالي آشنا

سلام دوستان من دوست دارم ياد بگيرم يه چيزهايي از سخت افزار و اسمبل كردن اگه كسي هست كه بتونه به من كمك كنه بگه تا من يه اسمبل رو از نزديك ببينم راسشت سيستمم مشكل داره بلد نيستم ارتقا بدم اگه كسي هست واسم پييغام بذاره هم كمكش كنم هم ياد بگيرم

belderchin

Member
سلام
دوست عزيز من يه متن در مورد سخت افزار برات همين جا ميزارم ايشاا... كه به دردت بخوره
يا علي:cool:

belderchin

Member
سخت افزار و وسایل جانبی

چگونه بایوس را ارتقا بدهیم؟

ارتقاي بايوس کار ترسناکي به نظر ميرسد.با اين مقاله به شما ميگويم که چنين نيست.در واقع کار بسيار ساده اي است که ميتواند به يک کامپيوتر قديمي حياتي تازه ببخشد.با ارتقاي بايوس، يا به عبارت فني فلش سازي (Flashing) ، ميتوانيد امکانات جديدي را به وجود بياوريد، مسائل موجود را برطرف کنيد و پشتيباني از فناوري هاي جديد را به دست آوريد.من دوستي دارم که به دليل قديمي بودن بايوس کامپيوترش نميتواند ويندوز XP نصب کند چون خاموش کردن کامپيوتر را غير اصولي انجام ميدهد و مثل اين است که سيستم را از برق بيرون بکشيد!
به عنوان مثال ، بايوس اوليه کامپيوترهاي سري Dell Dimension به سيستم امکان نميدادند که براي بوت شدن از CD-ROM ميزان شوند. در حالي که بسياري از برنامه هاي کاربردي و سيستم عاملها به اين امکان احتياج دارند، يا دست کم ، آنها آسانتر نصب ميشوند. براي حل اين مسئله ، شرکت Dell يک ارتقاي بايوس فراهم کرد.
همچنين بايوسهاي انتشار يافته پيش از ويندوز XP نميتوانند خصوصيت ACPI ويندوز XP را پشتيباني کنند.ACPI مخفف اين کلمه مي باشد :
(Advanced Configuration And Power Interface) که معني اين جمله (رابط برقي و پيکربندي پيشرفته ) است.ACPI مسئول به خواب بردن سيستم در زمانهاي عدم استفاده است.در پاسخ به اين مسئله،ارتقاهاي بايوس شامل پشتيباني از ACPI انتشار يافتند.
با همه اين موارد به همه پيشنهاد نميکنم که فلش سازي را انجام دهند.چون اولا همه بايوسها لازم نيست که فلش شوند، ثانيا اگر ارتقا فراهم باشد معلوم نيست که بتواند سيستم شما را بهتر کند.اول بايد بررسي همه جانبه داشته باشيد.به همين دليل ، پيش از آنکه روش ارتقاي بايوس را شرح دهيم ، به شما ميگوييم که بايوس چيست و چرا ممکن است لازم باشد که آن را ارتقا دهيم...

(یاد آوري و هشدار جدي!) : اشتباه در ارتقاي بايوس ميتواند کامپيوتر شما را از کار بيندازد.

مباني بايوس :
BIOS علامت اختصاري يا سرواژه عبارت زير است:
Basic Input/Output System و وظيفه آن به کنترل در آوردن همه سخت افزارها و نرم افزارهايي است که موقع عمليات بوت boot لازم هستند. به بيان ديگر ، بايوس مسئول روال آغازين کامپيوتر است؛ بدون آن، کامپيتر شما نميداند که کارها را چگونه انجام دهد.
بايوس يک برنامه است که در حافظه کامپيوتر شما ذخيره ميشود. اين حافظه با حافظه اصلي يا RAM تفاوت دارد و معمولا از نوع ROM يا حافظه فلش (Flash Memory) است. اگر از نوع ROM باشد ، ارتقا بسيار دشوارتر است. نظر به اين که ROM را نميتوان پاک ، اصلاح يا رونويسي کرد، مجبوريد براي ارتقا چيپ بايوس را عوض کنيد.اما اگر بايوس شما در حافظه فلش ذخيره شده باشد. ميتوانيد آن را به طور الکترونيکي ارتقا بدهيد چون حافظه فلش را ميتوان اصلاح کرد.در اين مقاله، اصطلاحات ارتقا و فلش سازي را خواهم گفت.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
قسمت دوم:

نگارش بايوس شما چيست ؟ لازم است نگارش بايوس خود را تعيين کنيد، و يک راه براي انجام دادن اين کار، نگاه کردن به صفحه نمايش کامپيوتر به هنگام عمليات بوت است.صفحه اول بايد سازنده بايوس، و همچنين رشته، نگارش و تاريخ بايوس را نشان بدهد.براي اينکه اين صفحه به سرعت عوض ميشود ميتوانيد کليد Pause Break را فشار دهيد تا اين صفحه قابل خواندن باشد.يک روش ديگر را براي پيدا کردن نگارش بايوس ذکر ميکنيم.
در ويندوز 98 ، به Start برويد و Programs ، Accessories، System Tools و System Information را انتخاب کنيد.در پنجره System Information از منوي Tools گزينه Windows Report Tool را انتخاب کنيد.در پنجره Windows Repor tool گزينه Collected Information را از منوي Option انتخاب کنيد.در اين پنجره سطر BIOS= را تحت بخش System Setting To Copy پيدا و اطلاعات آن را يادداشت کنيد.
در ويندوز ME و XP ، به Start برويد و Programs (در ويندوز XP گزينه All Programs )، Accessories ، System Tools و System Information ، تحت بخش System Summary، سطر BIOS version را در ستون Item پيدا کنيد و اطلاعات بايوس را در ستون Value يادداشت کنيد.حال که نگارش بايوس خود را دم دست داريد،به پايگاه وب سازنده برويد و بخشي به نام Download يا مشابه آن را پيدا کنيد و ببينيد آيا در در آن بخش براي بايوس شما ارتقا فراهم شده يا نه.
ارتقاي بايوس در واقع يک برنامه است که بر روي سيستم خود به اجرا در خواهيد آورد تا بايوس را اصلاح کند.اگر ارتقا را پيدا کرديد، نصب آن به سادگي دريافت برنامه از اينترنت و ذخيره آن بر روي ديسکت است. يا اگر فايل از نوع فشرده باشد،ممکن است لازم باشد که اول برنامه را نافشرده و سپس آن را در ديسکت ذخيره کنيد.
وقتي ارتقا بر روي ديسکت شما ذخيره گرديد، بايد آن را در ديسکت ران خود قرار دهيد و سيستم را از نو بوت کنيد. وقتي PC شما از نو راه اندازي ميشود، از ديسکت بوت خواهد شد و يک نشانه فرمان Dos خواهيد ديد.در آنجا برنامه ارتقاي خود را پيدا کنيد و دستورالعملهايي که براي نصب در پايگاه وب سازنده بايوس يادداشت کرده ايد دنبال کنيد. پس از آن که برنامه ارتقا نصب شد ، ديسکت را خارج کنيد و کامپيوتر را از نو بوت کنيد.

belderchin

Member
اگه لازم بود بفرماييد تا مطالب بيشتري براتون بزارو منتهي نه در اين قسنت چون ربطي به ترفندهاي فتوشاپ نداره
يه پست جديد با عنوان مطلب خودتون باز كنيد
با تشكر
يا علي

belderchin

Member
شما ميتونيد به لينك زير بري و درخواستتو مطرح كني حتي اگه زرنگ باشي اطلاعات خوبي ميتوني كسب كني
ولي به نظر من درسته كه اين مسئله با كار عملي بهتر جواب ميده ولي شما خودت بايد اقدام كني نه منتظر كس ديگه باشي
حتي ميتوني از مطالب سايت زي و حتي اين سايت استفاده كني و روي سيستم خودت تمرين كني تا راه بيافتي
موفق و پايدار باشي
http://forum.sakhtafzar.com/
يا علي

جدیدترین ارسال ها

بالا