[سوال] تخصصی

guardian_637

New Member
آقا من یه مشکل عجیب غریب دارم که کلافم کرده.مدل لپ تاپم sony VGN-FW490JCB هس که یه سری دکمه ها با هم کار نمی کنن.مثلاً جهت راستو جهت پایینو با دکمه های A S D W کار نمی کنه ولی مثلاً جهت چپ با جهت پایین با A S D W کار می کنه.البته این مشکل بیشتر واسه بازی ها خودشو نشون می ده ولی کلاً رو اعصابمه.تو سایت سونی هم درایوری واسه کیبورد واسه لپ تاپم وجود نداره که البته فکر نمی کنم از درایور باشه.کی می تونه منو راهنمایی کنه که لطف بزرگی در حقم می کنه.این نکته هم بگم که کیبورد usb هم که وصل می کنم بیشتر از 1دکمه با هم کار نمی کنه:sad::-?

teknosys

New Member
آقا من یه مشکل عجیب غریب دارم که کلافم کرده.مدل لپ تاپم sony vgn-fw490jcb هس که یه سری دکمه ها با هم کار نمی کنن.مثلاً جهت راستو جهت پایینو با دکمه های a s d w کار نمی کنه ولی مثلاً جهت چپ با جهت پایین با a s d w کار می

سلام

به طور کلی روی هیچ کیبوردی سه تا دکمه با هم کار نمیکنن. توی بازی های مختلف هم فرقی نمیکنه.

موفق باشین.

the_king

مدیرکل انجمن
سلام

به طور کلی روی هیچ کیبوردی سه تا دکمه با هم کار نمیکنن. توی بازی های مختلف هم فرقی نمیکنه.

موفق باشین.

خوب Ctrl + Alt + Delete هم سه تا کلید هستند دیگه، صفحه کلید های داخل لپ تاپ که بحث شون
جداست چون طراحی خاص خودشون رو دارند و تعداد کلید هایی که با هم و همزمان قابل استفاده هستند
متفاوته. اما کلا توی صفحه کلید های USB سیگنال فشرده شدن و بالا آمدن کلید ها مجزا و با هر ترتیبی قابل
ارسال هستند به همین جهت محدودیتی در تعداد کلید هایی که با هم فشرده شوند وجود نداره، اما متاسفانه
سازندگان صفحه کلید ها برای کاهش هزینه ساخت از یک ماتریس استفاده می کنند که اجازه فشرده شدن
همزمان همه کلید ها رو نمی ده، صرفا بعضی از کلید ها رو مجزا از هم در نظر می گیرند.

نتیجه بستگی به شیوه طراحی صفحه کلید داره، گویا طراحی صفحه کلید شما جزو اون موارد مشکل سازه.
بایستی صفحه کلید رو موقع خریدن تست کنید، در بعضی هاشون چهار، پنج کلید همزمان و بدون مشکل قابل
استفاده هستند، البته اینکه کدوم کلید ها رو همزمان فشار می دهید هم مهمه.

مشکل با صفحه کلید بعضی از مدل های VAIO مختص شما نیست، توی اینترنت از اینجور تاپیک ها زیاده :
You can never play games using Sony VAIO Keyboard

پیشنهاد می کنم که با نمایندگی های فروش VAIO تماس بگیرید، اگه راه حل مناسبی وجود داشته باشه
قطعا اونها ازش مطلع اند.

guardian_637

New Member
خوب Ctrl + Alt + Delete هم سه تا کلید هستند دیگه، صفحه کلید های داخل لپ تاپ که بحث شون
جداست چون طراحی خاص خودشون رو دارند و تعداد کلید هایی که با هم و همزمان قابل استفاده هستند
متفاوته. اما کلا توی صفحه کلید های USB سیگنال فشرده شدن و بالا آمدن کلید ها مجزا و با هر ترتیبی قابل
ارسال هستند به همین جهت محدودیتی در تعداد کلید هایی که با هم فشرده شوند وجود نداره، اما متاسفانه
سازندگان صفحه کلید ها برای کاهش هزینه ساخت از یک ماتریس استفاده می کنند که اجازه فشرده شدن
همزمان همه کلید ها رو نمی ده، صرفا بعضی از کلید ها رو مجزا از هم در نظر می گیرند.

نتیجه بستگی به شیوه طراحی صفحه کلید داره، گویا طراحی صفحه کلید شما جزو اون موارد مشکل سازه.
بایستی صفحه کلید رو موقع خریدن تست کنید، در بعضی هاشون چهار، پنج کلید همزمان و بدون مشکل قابل

مشکل با صفحه کلید بعضی از مدل های VAIO مختص شما نیست، توی اینترنت از اینجور تاپیک ها زیاده :
You can never play games using Sony VAIO Keyboard

پیشنهاد می کنم که با نمایندگی های فروش VAIO تماس بگیرید، اگه راه حل مناسبی وجود داشته باشه
قطعا اونها ازش مطلع اند.
سلام،مرسی راهنمایی خیلی خوبی بود،تاپیکم دیدم مث که خیلیا مثل منن.فقط من متوجه نشدم که کیبورد usb هم از همون ماتریس های کیبورد اصلی استفاده می کنه یا کیبورد usb من مشکل داره؟

آخرین ویرایش:

teknosys

New Member
خوب ctrl + alt + delete هم سه تا کلید هستند دیگه، صفحه کلید های داخل لپ تاپ که بحث شون
متفاوته. اما کلا توی صفحه کلید های usb سیگنال فشرده شدن و بالا آمدن کلید ها مجزا و با هر ترتیبی قابل

مشکل با صفحه کلید بعضی از مدل های vaio مختص شما نیست، توی اینترنت از اینجور تاپیک ها زیاده :
you can never play games using sony vaio keyboard

پیشنهاد می کنم که با نمایندگی های فروش vaio تماس بگیرید، اگه راه حل مناسبی وجود داشته باشه
قطعا اونها ازش مطلع اند.

سلام

منظور بنده 3 کلید همکار بود. ایشون از کلیدهای جهت نما و asdw گفتن استفاده میکنم اونم در بازی ها . این کلیدها در بازی ها همه گی به عنوان کلیدهای همکار شناخته میشوند و کار جهت نمایی رو انجام می دهند. در ضمن در همه لپ تاپ های سونی هم چنین مشکلی به چشم نمیخورد.

موفق باشین.

جدیدترین ارسال ها

بالا