تایپ اعداد کسری؟

sahar_me

Member
سلام.
چطوری در word اعداد کسری را تایپ کنم؟
مثل سه-پنجم و امثالهم

Merott

Active Member
قبلاً توي همين انجمن سؤال شده بود
اينجا

ابتدا برويد به آدرس : View >> Toolbars >> Customise
در قسمت Commands و سپس از ليست سمت چپ Insert را انتخاب كرده و Equation Editor را پيدا كرده و به بالاي صفحه كنار ديگر آيكونها Drag مي كنيم . حالا آن را كليك كرده و درصورتيكه Office شما كامل نصب شده باشد ، اين امكان فعال خواهد بود . وگرنه ميبايست MS Office را بصورت كامل از روي CD نصب نمائيد تا اين Option ها به برنامه Word اضافه شود .

sahar_me

Member
اولا معذرت میخوام که قبلش search نکردم
ثانیا حالا چطوری فونتشو عوض کنم؟
چون من هر کاری کردم نتونستم فونتشو دستکاری کنم.
در ضمن توی word اومد ( Equation Editor رو میگم) اما تو frontpage نمیاد

Merott

Active Member
من هركاري كردم نتونستم اعداد رو فارسي تايپ كنم :neutral:
ولي در مورد عوض كردن فونت:
روي كسر كليك راست كنيد و سپس از قسمت Equation Object روي گزينه‌ي Open كليك كنيد.
در اين پنجره با رفتن به منوي Style و كليك كردن روي Define مي‌تونيد فونت قسمت‌هاي مختلف اون رو عوض كنيد.
اگه كسي مي‌دونه چه‌جوي ميشه كسر رو فارسي تايپ كرد ممنون ميشم كه بگه، چون براي من هم بعداً لازم خواهد شد :wink:
در مورد Frontpage هم من چيزي نميدونم :neutral:

sahar_me

Member
Merott عزیز ببخشید رنگشو چطوری عوض کنم؟
اونجا که گفتید فقط میشه نوع فونتو عوض کرد اما رنگو چیکار کنم؟

Merott

Active Member
واقعاً شرمنده :sad: .... منم نميدونم :cry:
يكي نيست جواب بده؟ منم ميخوام بدونم :neutral:

سلام
در هر دو برنامه کافی است جایی که اعداد تایپ میشه رو انتخاب کنی و بعد کلید اینتر از سمت راست رو
فشار بدی
از این جا به بعد کلیه اعداد به صورت فارسی نمایش میشن
اگه موفق شدی برام بگو

ghoghnuse

Member
سلام برادر .
برو به منوي style
define
در قسمت language هر دو گزينه text style و other style را فارسي كن .
در قسمت number يك فونت فارسي مثل titr يا nazanin را انتخاب كن .
تمام . بدرود . مشكل داشتي بپرس . من تا 5 onlin هستم .

x-behrooz

Member
سلام دوست من همه كارهايي را كه گفتي نه تنها الان بلكه قبلا هم انجام دادم ولي كلمات فارسي را برعكس و بدون فاصله يعني چسبيده به هم مي نويسه و از هر كس هم پرسيدم نتوانسته كمكم كنه من كارم با word است اگر بتواني كمكم كني ممنونت مي شوم يا اگر هم نشد برنامه اي مي خواهم كه بتوان با آن كسري ها را به سادگي نوشت چون در بعضي كتابها زياد لازمم مي شود و مجبورم توي باكس بننويسم و بين دو خط يك خط كسري بكشم و كارم را طولاني و مشكل مي كند در ضمن از اين كه به مشكل ديگران اهميت مي دهي ازت ممنونم مي تواني با ايميلم تماس داشته باشي
[email protected]

رفع مشكل شما

ببين دوست عزيز
در بالاي منو راست كليك كن . يه جايي هست كه ميتوني منو ها را مديريت كني . در اونجا شما گزنه ال را انتخاب كن . بعد در اين قسمت يك شكل راديكال كه يك ايكس زيرش هست مي بنيي. اونو با موس بگير و به يكي از منو هات اضافه كن . اگر نصب نشده باشد سي دي آفيس را ميخواهد . وقتي نصب شد هر وقت خواستي علايم رياضي استفاده كني روي اون كليك كن كليه علايم را به شما خواهد داد و با كليد تب ميتوني به قسمتهاي مختلف يك علامت بري
اگه شد برام بگو تا بدونم چيكار كردي
حسين

جدیدترین ارسال ها

بالا