تابلوهاي فلكسي

پارسيان

New Member
اصولا تمام قيمت ها بستگي به شرايط دارن و اين كه براي چه كسي داري كار ميزني. وچقدر كار براي طرف قابل ارزش:neutral:

saragoli 666

New Member
ممنون ولی به هر حال یه قیمته پایه بهید وجود داشته باشه!!!!!!!!!!!!!!!نمیشه که هر کس برای خودش یه قیمت بده!!!!!یه قیمت حدودی باید باشه که با توجه به اون بشه روی کارای مختلف قیمت گذاشت......من اینو میخوام بدونم!!!!!!!!!!!!!

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
سلام دوستان
اول سوال دوست عزیزم broken-home:
دوست من اگر شما به عرایض بنده توجه کرده باشی می بینی که هدف من رسیدن شما به یه قیمت بر اساسه وضعیت خودتونه . منظورم از وضعیت خودتون، اینه که شما چه جوری داری کار می کنی. وقتی من از ساعتی 7000 تا 8000 هزارتومن صحبت می کنم دارم شخصی رو در نظر می گیرم که برایه مثال خودش یه آتلیه داره و طبیعتا منظورم اینه که این شخص برای اینکه بتونه جوابگویه هزینه هاش باشه باید یه همچی قیمتی رو در نظر بگیره منظورم هم از هزینه مثل مثلا منشی، تلفن و مواد مصرفی و کلی از هزینه های دیگه اس. ضمنا در این مورد البته بازهم اون بازاری که شخص در اون حیطه کار می کنه مهمه و از همه مهم تر کیفیت ارائه کار چه اون چیزی که مشتری می خواد و چه اون چیزی که شما دارین عرضه می کنین اهمیت داره . پس اگه شما کسی هستین که در منزل خودتون دارین این کار رو می کنین و دفتر و دستک ندارین خوب اونوقت معلومه که قضیه فرق می کنه چون شما هزینه مکان ندارین یا مثلا پرسنلی به اون صورت مطرح نیست. پس قیمت باید پایین باشه . اما خوب شاید شما بگین من راحت ترم که خونه کار بکنم و مزیت من اینه که کارم در حد حرفه ای هست. در این صورتم باز خودتون تصمیم گیرنده هستین اگه قیمت بالا در نظر بگیرین باید دنباله مشتریه پول دار و اگه قیمت پایین دنباله مشتری متوسط تر. اگه می بینید که مشتری شما یه سوپر مارکتیه خوب باید ببینید که چه جور سوپر مارکتی و کجا و این که طرف اصلا چی می خواد .

از این جا به بعد سارا هم بخونن:
دوست عزیز ، من می گم شما بگیر 4000 یا 5000 هزار تومن خیرش و ببین! راحت شدی .....! من نمی خوام به شما قیمت بدم بلکه می خوام شما بفهمی که چطور می شه قیمت کارت رو بدست بیاری. حالا این یه دفعه رو ردش کن بره . اما واقعا اگه به فکر کارت نباشی از دست میره . ببین شما می تونی بگی 8000 تومن یا بگی 4000 تومن. بعضی یا می گن بگو 8000 تومن نترس ، آدم باید پول در بیاره . بعضی هم خواهند گفت بگو 4000 تومن مشتری می پره . آخرش هم می شه همون قضیه پیرمرد و نوه و خرشون! سعی کن قدرت کاره خودت و امکانات خودت رو بسنجی و برایه هر قیمتی که می دی لاقل پیشه خودت دلیل داشته باش. به حرف من و دیگران هم گوش نده . چون ما در حیطه کاره شما و نحوه ارتباطت با مشتری نیستیم . اگر تازه کار هستی بدون که در بهترین موقعیتی چون می تونی انتخاب کنی و ببینی که با چه جور مشتری هایی طرف هستی. در این مرحله می تونی با هر تیپی کار کنی ولی یه جا میرسه که بر فرض خواهی گفت من نمی خوام خورده کاری کنم یا می گی حوصله کارایه بزرگ و ندارم . پس همونطور که گفتم :
1 . امکانات فعلیه خودتون رو بسنجید.
2 . بازاره هدف خودتون رو انتخاب کنید
3 . قیمت خودتون رو با توجه به این دو مورد ارائه بدین
راه فرار ه موقت :
برید و از همه شرکتهایی که می شناسید لیست قیمت بگیرید. بعد با توجه به کاره اونها و امکاناتشون در بررسی با امکانات خودتون یه قیمت متوسط دربیارین.( یادتون نره که چی گفتم موقته ...! )

saragoli 666

New Member
lpi عزیز ممنون از راهنمایی های خوبت......این کارو کردم.....با پرویی تمام قیمتی دادم که خودمم موندم!!!!!!در ضمن بله من تازه کارم....ینی دانشجوی گرافیک هستم.پایه پروژه.....به هر حال تجربه زیادی ندارم.....ممنون از راهنمایی هات.....به من که همیشه کمک میکنه.....

mooorche

New Member
سلام برخلا نظر دوستمون lpi من خودم کار های فلکس و بنر رو با کارل انجام می دم چون انتخاب رنگ در این برنامه خیلی دقیقتر و بهتر است و اط طرفی شما تابلو های فلکس رو در ابعاد 2 متر مربع و بیشتر می بینید که این در رزولیشن 300 یه چیز حدود 2 گیگا می شود که اصلا فتو شاپ سکته می کنه و بیشتر از 150 و یا 100 قبول نمیکنه

vahidia

New Member
با عرض سلام به دوستانم من سعی کردم تمام تاپیک ها را بخونم اما بیشتر در مورد قیمت بحث شده بود من کار به قیمت ندارم و فقط یه خواهش واون اینکه اصول انتخاب رزولیشن را برای این تابلو ها بفرمایید... مثلا 1*2 متر....

سوال دیگرم اینه که آیا این تابلوها را با کامپیوتر معمولی میشه طراحی کرد آخه خیلی حجم فایلش زیاد میشه در حدو اندازه های گیگابایت... من که یه عکس و توش در عرض 20 دقیقه بزرگ کردم....

ممنون میشم راهنماییم کنید...

NaviD.R.R

Member
دوست من چند بار دیگه هم تو تاپیک های مختلف هم من هم بچه های دیگه گفتن که چه رزولوشنی برای تابلو های فلکسی مناسبه. ولی یه بار دیگه من بهت میگم .
میتونی بین رزولوشن 50 تا نهایت 100 کارهات رو طراحی کنی . سیستم خیلی غولی هم نمی خواد با سیستم های معمولی هم این کار و میشه انجام داد. ( من توصیه می کنم با همون رزولوشن 50 کار کنی ) من حتی رزولوشن 20 هم کار کردم البته برای یه تابلوی 600×300 سانتی متر.

vahidia

New Member
مرسی عزیز از اینکه راهنمایی کردی ... این مقدار رزولیشن برای متراژ های مختلف فرق میکنه یا نه؟؟ شاید این سوال هم تکراری باشه اما خواهش که جواب بدید.. مرسی...

NaviD.R.R

Member
گفتم که می تونی تو همه کارهات رزولوشن 50 کار کنی .
ولی اگه یه کاری خیلی بزرگ هست می تونی رزولوشن رو پایین تر هم بگیری ( برای اینکه فایلت زیاد حجیم نشه).
رزولوشن تو ابعاد مختلف فرق نمیکنه یعنی حتما نباید یه کار بزرگ رو رزولوشنش رو کمتر از 50 بزاری .

vahidia

New Member
ممنون از لطفت.... فقط این که نوید جان طرح را قبل از این که چاپ کنم چطور میتونم از این مطمئن باشم که رنگ ها همنه که میخواستم ...
آخه اگه تو کارت ویزیت همچین مشکلی پیش بیاد خیلی ضرر نمیدی اما توی کارهای فلکسی فکر کنم خیلی متضرر بشم...؟؟

ADV

Member
سلام ببخشید میخواستم بدونم هزینه طراحی فلکسی چقدره؟قبلا هم این سوال رو کرده بودم کسی جواب نداد!!!!!!!!!هر کس میدونه لطفا راهنمایی کنه....ممنون
هزینه طراحی کاملا توافقیه یه طراح میگیره 300 هزار تومن یکی می گیره 10 هزار تومن ، بسته به تبحر ، خلاقیت، خوش نامی ، اهمیت سفارش، اندازه و محتوی طرح و البته تجربه
ولی به هر حال باید ببینی با توجه به وقتی که می زاری چقدر برای خودت می صرفه!
ولی نرمش برای یه تابلو 1*4 متر تقریبا 80 تا 100 هزار تومن هست

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
علی اقا طرحت رو در قسمت نظرخواهی انجمن فتوشاپ قرار بده تا سریعتر به نتیجه برسی چون اونجا خیلی خیلی بیشتر از این بخش بیننده داره.

در ضمن ورودت رو هم تبریک میگم.

موفقیت باشی!

sibsabz

Member
AliMH گفت:
سلام. من الان يك طرح 4.4*2 زدم براي يك شيريني فروشي كه كارشم زياد بوده و با چندين نرم افزار مختلف تو كار استفاده كردم مي خوام يك قيمت شما بديد
http://rapidshare.de/files/26271216/Confectionary_copy.jpg.html

سلام
خسته نباشید معمولا برای چنین کاری 20000 تومان و اگر توانستید هرچقدر بالاتر بهتر.

جواب دوستمون در مورد سايز ده برابر كوچكتر درسته و منم همين كار رو مي كنم. بنر يا فلكسي هاي بزرگ رو سايز 10 برابر كوچكتر و رزولوشن 450 به بالا مي گيرم و بنر هاي كوچك رو سايز واقعي و رزولوشن 72.
اين پيشنهاد يه مركز چاپ بنر به من بوده كه خودشون هم همين كارو ميكنن.

جدیدترین ارسال ها

بالا