بی خیال مکس

Tiami

Member
سلام دوستان عزیز
مدتها مکس کار کردم از بس رندر معماری گرفتم خسته شدم . به انیمیشن علاقه دارم خصوصاً مایا از سه روز پیش شروع کردم به کار با مایا واقعاً حرفه ایی هست . عاشقش شدم اینم اولین کارم بعد از دو روز بدون نور و دوربین و تنظیمات خاص . یادمه بعد از دو ماه کار با مکس هنوز درست نمیتونستم باهاش کار کنم . مایا هم قدرتمند تره هم جذاب تر . (نظر شخصی من اینه) . البته وفاداری به مکس سر جاش هست چرخ زندگیمو مکس میچرخونه

navanama

Active Member
بعد از دوروز کار عالیه . مطمئناً چونکه قبلاً با تری دی آشنایی داشتی تونستی به سرعت راه بیفتی و گرنه کسی که بخواد از صفر شروع کنه بعد از دو ماه هم نمیتونه همچین طراحی انجام بده .

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام دوست عزیز نیازی نبود به مایا محاجرت کنی این همه سالت رو حدر دادی ، مکسم الان قدرت منده تو انیمیشن و هم مایا قدرتمند هر دو عالی هستند ، ولی بازم نیازی نبود بیای مایا اون مدتهات رو پوچ کردی ...
البته اشنایی با مایا هم خیلی خوبه من الان با هردوش کار میکنم و قدرت هر دورو در یک سطح میدونم اگر بتونی بین ایندو ارتباط برقرار کنی دیگه ...

با ارزوی موفقیت :rose:

Tiami

Member
سلام دوست عزیز نیازی نبود به مایا محاجرت کنی این همه سالت رو حدر دادی ، مکسم الان قدرت منده تو انیمیشن و هم مایا قدرتمند هر دو عالی هستند ، ولی بازم نیازی نبود بیای مایا اون مدتهات رو پوچ کردی ...
البته اشنایی با مایا هم خیلی خوبه من الان با هردوش کار میکنم و قدرت هر دورو در یک سطح میدونم اگر بتونی بین ایندو ارتباط برقرار کنی دیگه ...

با ارزوی موفقیت :rose:

دوست عزیز ممنون از پستت ولی عرض کردم خرج زندگیم از مکس در میاد میانگین ماهیانه 1500 از رندر معماری واسم میمونه . ولی دوست داشتم مایا رو هم یاد بگیرم و الان چهار پنج روزه که مایا کار میکنم بدجور بهش وابسته شدم
البته من ورژن 2014 رو نصب کردم بچه ها میگن تو نسخه های قبلیش خیلی باگ داشته . درکل عالیه ضمن اینکه تا ساله دیگه دارم میرم پیش داداشم کانادا یه دوستی داره اونجا تو کاره انیمیشن هست به من گفت مایا و انیمیشن کار کن که اینجا خوب واسش پول میدن

Tiami

Member
بعد از یکهفته

سلام یکهفته گذشت پیشرفت کارم این شد . تو یه سایت دیگه گذاشتم هر چی قسمو آیه خوردم که یه هفتست مایا کار میکنم باور نکردن

پیوست ها

• truck1.jpeg
    truck1.jpeg
    72.8 کیلوبایت · بازدیدها: 27
  • truck2.jpg
    truck2.jpg
    126.9 کیلوبایت · بازدیدها: 27

amirz1376

Well-Known Member
برا یه هفته عالیه :d

آفرین

فقط یه سوال اون کار دومی از رو آموزشی ساختید ؟ چون من عین همین کارو با رندر دیدم تو سایت

Tiami

Member
برا یه هفته عالیه :d

آفرین

فقط یه سوال اون کار دومی از رو آموزشی ساختید ؟ چون من عین همین کارو با رندر دیدم تو سایت
سلام . آره من از روی همون عکس رندرشده مدل کردم نه بلوپرینت داشتم نه مدلی با نمای سه بعدی . فقط برای تمرین !

آخرین ویرایش:
راستی اگه میشه در مورد در آمد اینکار تو کانادا هم یه ذره اطلاع بدید ممنون میشم دوست عزیز

Tiami

Member
کار خیلی خوبی کردی ولی هدفت چیه مدلینگ یا رندر عزیز ؟

سلام . من کار اصلیم مدلینگ و رندر معماری تو مکس هست ولی از سالیان گذشته متحرک سازی رو دوست داشتم الانم دوست دارم مدلینگ و انیمیت رو بصورت حرفه ایی دنبال کنم از هفته دیگه کاراکتر مدل میکنم تکسچر و ریگ و انیمیت هم به نوبت . شاید بعضی دوستان اعتقاد دارن تو یه زمینه حرفه ایی بشین ولی نظر من اینه مایا مستر شدن اونجورا هم که میگن سخت نیست البته من وقت زیاد دارم . شاید برگ برندم همینه :)) خوش باشید

navanama

Active Member
اوه اوه اوه چه خبره به کجا چنین شتابان فکر کنم سال دیگه تو پیکسار ببینیمت . خوب داری پیش میری داداش فقط هواست باشه از قدیم
گفتن آتیش تند زود خاکستر میشه :) یه وقتی هم واسه غذا خوردن بزار اینطور که کار میکنی فکر کنم روزی 2 ساعت میخوابی :green:

LinkinForEver

اینچیزی که میگی رو تو 90 سالگی شاید برسی !
اخه چی بگم ؟ مگه مایا الکی که مستر بشی الان هوا برت داشته دیدی تو یه هفته یه چیزی زدی خوشحال شدی ، بد یکم که میری جلو میبینی که او ه اوه هنوز 0 ام نیستی !
:rose:

navanama

Active Member
اینچیزی که میگی رو تو 90 سالگی شاید برسی !
اخه چی بگم ؟ مگه مایا الکی که مستر بشی الان هوا برت داشته دیدی تو یه هفته یه چیزی زدی خوشحال شدی ، بد یکم که میری جلو میبینی که او ه اوه هنوز 0 ام نیستی !
:rose:

سخت نگیر داداشه من سخت هست ولی یادت باشه غیر ممکن غیر ممکنه ، همیشه هم سعی کن امید بدی به جای طئنه زدن من این دوستمونو نمیشناسم فقط یه ربعی باهاش چت کردم تا حالا کسی رو ندیدم که هوا برش داشته باشه در عرض دو سه روز آموزش با مایا بتونه یه ماشین لو پلی مدل کنه ضمن اینکه یادت باشه منظور از اینکه مایا مستر بشی این نیست که بتونی طراحی بافت هم تو فتوشاپ بلد باشی . امید بده آقا امید بده ...

والا مایا مستر شدن کار هرکسی نیست الان چند تا مایا مستر تو دنیا بیشتر نداریم یکیشون که ایرانیه و کتاب ها و مقالات مایا را هم اون انجام میده که اسمش داریوش درخشانی هست در واقع میشه گفت خدا مایاست یکی دیگه که از ایشون فکر کنم بالاتر باشه اسمش آلکس آلوارز هست که تو فیلم هایی مثل آواتار و فیلم های دیگه سوپروایزر بوده اینا به این که مدل یا تکستچرشون قویه مایا مستر نیستند اگه مایا یه چیزی کم داشته باشه اینا با سرعت برق و باد با خود مایا اسکریپتشا می سازند الان شما خودت برو تو هایپر شید مایا همین که شیدر های هاید مایا را ببینی شاخ در میاری اینا در واقع خدای برنامه نویسی + خدای هنر + خدای مدیریت رو پروژه هستند که اسمشون مایا مستر هست منم خیلی احساس غرور تو مایا می کنم و می تونم با همین مایا تو یه روز 10 دقیقه انیمیت بسازم خنده داره ؟ :) ولی با موشن کپچر و موشن بیلدر که با مایا متچ هست راحت میشه رندر و مدل و انیمیت دستی هم کار کردم ولی همش از رو آموزش بوده درسته آموزش خوبه ولی کسی مستر میشه که یا آکادمیک باهاش کار شده باشه یا از سنین کودکی شروع کرده باشه آلکس آلوارز از 6-7 سالگی طراحی می کرده تا سن 22 سالگی پس تا اینجا قضیه Art یا همون هنرش واسه خودش حرفی واسه گفتن داره تو سنین نوجونی انگار 15-16 بود برنامه نویسی را شروع می کنه و میاد بالا (اینم قضیه کد نویسی و تکنولوژی کار) بعد از این قضایا مدرسه هنر های زیبایی هم میره (بازم هنر میره بالا) سن 22 سالگی مدرسه جنومون را افتتاح می کنه که الان خیلی از بهترین های دنیا از اونجا میاند پس --------------- هنر + تکنولوژی (نرم افزار + کد نویسی ) + مدیریت ( که کلا تو ایران نداریم ) = مستر شدن تو قسمت 3بعدی حالا هم مایا می تونه باشه هم مکس به این نیست که شما الان تا 4-5 سال دیگه هم کار کنی پشت سر هم شبانه روز مایا مستر شی چون بنده خودم اینکار را انجام دادم حتی بگم شده از 24 ساعت 18-20 ساعت بشینم پا کامپیوتر اونم نه واسه چند روز چندین سال اما نتیجه نمیده .......... نه که نده کسی که 4-5 سال پیش هم زمان با من استارت راتو یه چیز زد الان تو ترکیه داره کار میکنه من اینجا اونور سوپروایزر دارند مستر هم زیاد دارند متخصص می خواند سرتون که درد نیمد :)

LinkinForEver

1 - ظعنه نزدم
2 - الکی امید بدم چی بشه بنده خدارو امیدوار کنم ...
من هم چند سال مکس کار کنم چند ر.ز مایا میتونم مدل کنم ربطی نداره ، کسی که زیبراش رو قورت بده به راحتی با مری یا مودباکسم کار میکنه !

navanama

Active Member
والا مایا مستر شدن کار هرکسی نیست الان چند تا مایا مستر تو دنیا بیشتر نداریم یکیشون که ایرانیه و کتاب ها و مقالات مایا را هم اون انجام میده که اسمش داریوش درخشانی هست در واقع میشه گفت خدا مایاست یکی دیگه که از ایشون فکر کنم بالاتر باشه اسمش آلکس آلوارز هست که تو فیلم هایی مثل آواتار و فیلم های دیگه سوپروایزر بوده اینا به این که مدل یا تکستچرشون قویه مایا مستر نیستند اگه مایا یه چیزی کم داشته باشه اینا با سرعت برق و باد با خود مایا اسکریپتشا می سازند الان شما خودت برو تو هایپر شید مایا همین که شیدر های هاید مایا را ببینی شاخ در میاری اینا در واقع خدای برنامه نویسی + خدای هنر + خدای مدیریت رو پروژه هستند که اسمشون مایا مستر هست منم خیلی احساس غرور تو مایا می کنم و می تونم با همین مایا تو یه روز 10 دقیقه انیمیت بسازم خنده داره ؟ :) ولی با موشن کپچر و موشن بیلدر که با مایا متچ هست راحت میشه رندر و مدل و انیمیت دستی هم کار کردم ولی همش از رو آموزش بوده درسته آموزش خوبه ولی کسی مستر میشه که یا آکادمیک باهاش کار شده باشه یا از سنین کودکی شروع کرده باشه آلکس آلوارز از 6-7 سالگی طراحی می کرده تا سن 22 سالگی پس تا اینجا قضیه Art یا همون هنرش واسه خودش حرفی واسه گفتن داره تو سنین نوجونی انگار 15-16 بود برنامه نویسی را شروع می کنه و میاد بالا (اینم قضیه کد نویسی و تکنولوژی کار) بعد از این قضایا مدرسه هنر های زیبایی هم میره (بازم هنر میره بالا) سن 22 سالگی مدرسه جنومون را افتتاح می کنه که الان خیلی از بهترین های دنیا از اونجا میاند پس --------------- هنر + تکنولوژی (نرم افزار + کد نویسی ) + مدیریت ( که کلا تو ایران نداریم ) = مستر شدن تو قسمت 3بعدی حالا هم مایا می تونه باشه هم مکس به این نیست که شما الان تا 4-5 سال دیگه هم کار کنی پشت سر هم شبانه روز مایا مستر شی چون بنده خودم اینکار را انجام دادم حتی بگم شده از 24 ساعت 18-20 ساعت بشینم پا کامپیوتر اونم نه واسه چند روز چندین سال اما نتیجه نمیده .......... نه که نده کسی که 4-5 سال پیش هم زمان با من استارت راتو یه چیز زد الان تو ترکیه داره کار میکنه من اینجا اونور سوپروایزر دارند مستر هم زیاد دارند متخصص می خواند سرتون که درد نیمد :)

بخش عمده ایی از حرفهات منطقی هست و قبول دارم اما خیلی ها هستند که به اندازه شما وقت نذاشتن و کارهای حرفه ایی ازشون دیدیم نمونش maya_22 که همشهری شما هست یه سری به دفترش بزنی ضرر نداره برادر . موفق باشی

Tiami

Member
دوستان تا حدی درست میگن من این یکی دو روزه تقریباً مایا رو زیر و رو کردم
واقعا مستر شدن کار سختیه هست منم نگفتم میخوام مستر بشم ولی
فکر کردم بشه توش سریع حرفه ایی شد . برای مستر شدن بهتره که یه تیم تشکیل
بدیم هر یک از اعضا تو یه زمینه حرفه ایی باشن بعد بگیم ما یه تیم مایا مستر داریم . اینطوری بهتره ضمن اینکه به
نظر من 50% قدرت مایا تو اسکریپت نویسی پنهانه واقعا mel و phyton محشرن

مطلب بعدی عرض کردم اخوی کانادا هست دوستش تو زمینه انیمیشن فعالیت میکنه چون برنامه دارم برم اونور گفتم مایا رو
تا حدودی حرفه ایی بشم که واسه ویزای کار مشکلی نداشته باشم رندر معماری اونور بازاری نداره . به امید خدا

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا