بهترین نرم افزار طراحی برداری چست؟

zooghi

Member
سلام

بهترین نرم افزار طراحی برداری کدوم هست؟

من فتوشاپ رو به اندازه کافی یاد گرفتم حالا میخوام برداری یاد بگیرم

اسم چندتا نرم افزار برداری برای طراحی عکس از معلمم پرسیدم این لیست زیر رو معرفی کرد

corel

3d max

maya

free hand

Adobe Illustrator

میخوام بدونم کدوم یکی از بقیه بهتره چرا؟

برای من ابزار بیشتر

منابع اموزشی بیشتر

و افزونه های بیشتر که توسط سایت سازنده و یا دیگر سایت ها ارئه میشه مهم هست

لطفا با دلیل پاسخ بدید که من آموزش رو با بهترین شروع کنم

موفق باشید

mg_mahyar

Member
به نظرم
corel

free hand

Adobe Illustrator
اینا برنامه های مد نطر شما هستند . و بهتره از بخش دو بعدی سوال کنید. من خودم توصیه میکنم کرل یاد بگیری از نطر کاری خیلی بهتره. من هر دو رو کار کردم. ولی قدیم بود. اون زمان شرکت سازنده فری هند مکروکدیا بود و فلش و دریم ویوور رو تولید میکرد . الان همه تحت نظارت ادبی هستند. و توصیه نمیکنم free hand رو یاد بگیری. با این که خودم هنوز ازش استفاده میکنم. من فکر کنم بهتره بری سراغ Adobe Illustrator اگر میخوای بعدا با بقیه برنامه ها راحت باشی مخصوصا فتوشاپ. ولی اگر میخوای به صورت جزیره جدا بهش نگاه کنی کرل خیلی خوبه. در هر حال Adobe Illustrator رو یاد بگیری کرل و فری هند خیلی فرقی ندارند. با انی برنامه کلا همه برنامه های دو بعدی این خاصیت رو دارند. و تنها نکته راحتی شماست و بازار کارش.

zooghi

Member
در مورد

منابع آموزشی

افزونه ها

هم صحبت کنید لطفا . به ترتیب کدوم یکی قوی ترن؟

ممنونم

zooghi

Member
اگه برای هر دو برنامه میخواید تجربی و از طریق سی دی و کتابهای موجود بر روی اینترنت شروع به یادگیری کنید
من پیشنهاد نمیکنم زمانی که برنامه ای مثل ایل وجود داره وقتتون رو برای یادگیری کورل صرف کنید کورل خوبه ولی برای فتوشاپ کاران پیشنهاد نمیکنم

پس فعلا بهترین گزینه ایل هست

فقط اگر ممکنه چند تا سایت آموزش با تصویر و گام به گام و ساده و چند تا سایت برای دریافت افزونه هاش به من معرفی کنید

ممنونم موفق باشید

دستتون درد نکنه

mg_mahyar

Member
در مورد

منابع آموزشی

افزونه ها

ممنونم
منابع آموزشی هر دو تقریبا برابر هست. ولی ایلاسریتور یه نمه بیشتره.
افزونه هم نمیدونم هیچی ولی اول برادریتو ثابت کن بعد ادعای ارث و میراث در کل پیشنهاد میدم هر دو رو نصب کن ه کدومو دوست داشتی استفاده کن

evt

Member
واضح هست که illustrator امکانات بیشتری در اختیار قرار می ده تا کرل . دلیلش هم واضح هست کرل یک نرم افزار ارزان قیمت برای کار های برداری معمولی هست و نیاز های حرفه تر مثل 3D ، مش و خیلی چیز های دیگر رو اساسا نداره . مدیریت رنگ توی illustrator برای اسناد چاپی عالی هست . من خودم اوایل کرل کار میکردم . نمی دونم چرا اینقدر با رنگ ها مشکل داشت .
شما یک سری به سایت هایی مثل Vector.tutsplus.com بزن ، یک کار کرلی پیدا نمی کنی .
من با خیلی از چاپخونها تو ایران دارم کار می کنم متاسفانه همه می گن فایل کرلی به ما بده و وقتی من می گم illustrator کار کردم اصلا نشنیدن . :mad:ا
درباره فری هند که اصلا بگذریم . فری هند پشتیبانی اش قطع شده و وقتی ماکرومدیا رو ادوبی خرید رفت زیر مجموعه ایلستریتور . قید فری هند رو بزن .

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
در پاسخ بهevt عزیز خوب این شکل مقایسه رو میشد انجام داد در صورتی که امکانات رو با هم مقایسه کنیم کورل چیزی از ایل کم نداره
قیمت پکیج کارل دراو گرونتره از ایلوستریتور و قیمت هم که دلیل برتری نیست خدا بیامرزد نسخه های 8 کارل کار میکردیم کدوم برنامه قدرت برابری با این برنامه رو داشت در حال حاظر هم کاربر خودش رو داره امکانات 3d و امکان mach هردو امکان در کارل وجود داره شاید به اون قدرت نباشه

نویسنده zooghi مشاهده پست
در مورد

منابع آموزشی

افزونه ها

ممنونم

در بخش گرافیک وکتوری قسمت مربوطه میتونید اموزشها و کتب این برنامه رو پیدا کنید
پلاگین زیادی برای این برنامه وجود نداره شیپ + استایل + اسکریپت و براش رو میتونید با سرچ به راحتی در اینترنت پیدا کنید

astalavista

Member
به نظر من از نظر کارائی بیشتر و امکانات بیشتر آیلاستریتور حرف اولو تو برنامه های برداری میزنه حیف که ترسیم توش به سختیه کندن یه چاله برای کاشتن یه درخته. ولی واقعا پرقدرته.
کورل که دیگه جای تعریف نداره از لحاظ سرعت و کارائیش در ترسیم نمیشه گفت که ضعیفه چون ترسیم کردن توش مثل کاشتن گل تو گلدونه.
تو کورل مش هم میشه زد این جزئ یکی از ابزاراشه که در قسمت پائین میله ابزارش قرار گرفته. من نزدیکه 8 ساله که دارم با کورل کار می کنم. آیلاستریتورو فقط برای کارای حرفه ای استفاده میکنم چون طراحی توش به زمان و حوصله زیادی نیاز داره ولی نتیجه کاملتری بهت میده.
در ضمن برای فرستادن کار به چاپخونه بازم کورل حرف اولو میزنه چون برای بستن کارهایی که توش از رنگهای تفکیکی (spot color) استفاده میشه واقعا کارائی داره. من 3سال پیش با کورل طرحی زدم که توش 12 رنگ مجزا بکار برده شده بود و همش پای دستگاه چاپ ساخته شد.
ببخشید اگه از کارم گفتم برای تعریف نبود فقط مثال بود.

موفق باشی
:wink:
...اگه بدردت خورد رو دکمه تشکر کلیک کن...

evt

Member
به نظر من از نظر کارائی بیشتر و امکانات بیشتر آیلاستریتور حرف اولو تو برنامه های برداری میزنه حیف که ترسیم توش به سختیه کندن یه چاله برای کاشتن یه درخته. ولی واقعا پرقدرته.
من هم مثل شما سالها کرل کار میکردم و از ترسیم تو ill ناراضی بودم ولی الان که 3 سالی هست با ایلستریتور کار میکنم به خودم لعنت میفرستادم که اسم کرل رو هم یک روزی میآوردم . ترسیم توی ایلستریتور قدری با کرل متفاوت هست و یک سری پلاگین داره که اگر نصب کنی ، خیلی خیلی از کرل راحت می شه .
کرل در برابر illustrator مثل gimp در برابر Photoshop هست .
توی چاپ چطور این حرف رو میزنی نمیدونم .من خودم تو چاپ با کرل خیلی مشکل داشتم . اصلا رنگ ها رو دقیق نشون نمی ده و از روی کد رنگ باید حدس بزنی این قرمز هست و نارنجی نیست . اما ill توی این زمینه خیلی بهتر هست همونی که میبینی تو پرینت میگیری

zooghi

Member
ممنونم به دردم خورد ایل رو انتخاب کردم

ولی از شما اساتید میخوام بهترین سایت هایی که باهاشون اموزش این نرم افزار رو یاد گرفتید رو برای من پیغام خصوصی کنید

من به قسمت مربوطه رفتم یک سری ادرس بود ولی شما هم مطمئنا دوتا بهترشو سراغ دارید

پیغام خصوصی کنید که مضوع تاپیک بهم نخوره

ممنونم موفق باشید

HASTAR

Member
سلام من با فری هند راحتم اما یادم جای خوندم قول نرم افزار وکتور دنیا Adobe Illustrator هست که متاسفانه من تنبل زیاد کار نمی کنم باهاش

salar2006m

New Member
به نظر من هم Adobe Illustrator از کرل بهتره مخصوصا اگر آدم با فتوشاپ هم آشنا باشه تو محیط نرم افزار کمتر گیچ میشه! البته کرل تو رنگ ها هم خیلی مشکل داره و اگر آدم بخواد برای چاپ طرح بزنه واقعا دیوانه میشه!

جدیدترین ارسال ها

بالا