بهترين سيستم مديريتي براي سايت آموزشي ؟******

alimosavi

Active Member
دوست عزیز قرار نیست بخاطر این که سیستمی رو که پشتیبانی فارسیش رو به عهده داری همه جا بیای تمام سیستم ها رو کنار بزنی و Drupal رو معرفی کنی.
من نه مشکل امنیتی توی جوملا دیدم نه توی زوپس.تا یاد دارم هم زوپس میشه گفت امن ترین سیستم بوده.
اگر مشکل امنیتی بوده هم همیشه یا ورژن جدید تر عرضه شده یا یه پچ برای Fix اومده.مخصوصا این برای جوملا صدق می کنه.جوملا بیخودی 2 سال نیست بهترین CMS سال میشه.مطمئن باش امنیتش مشکل نداره که یکی از دلایل برتریش بین CMS ها هست و به عنوان بهترین معرفی میشه.
من اگر جوملا رو پیشنهاد دادم به دلیل Extention های زیادی هست که داره.فارسی سازیش هم که خیلی راحت هست.هر کس هم مشکل داره بگه خودم براش فارسی می کنم.

بهتره به این شکل تبلیغ دروپال رو نکنی چون کاملا روشت اشتباهه.من و شما و ... میدونیم که دروپال یکی از بهترین سیستم های مدیریت هست و همیشه هم جزء 5 سیستم برتر دنیا بوده.
روش درست تری برای تبلیغات در پیش بگیرید.
در صورتی که تبلیغاتتون به این شکل باشه گزارش میشه و باهاتون برخورد میشه.
قرار نیست چون کسی از یه سیستم خوشش میاد معرفی کنه.هر کسی بر طبق تجربه ش پیشنهاد میده.
اگر یکی بیاد بگه میخوام سایت موزیک راه بندازم چی پیشنهاد می کنید مطمئن باش به هیچ وجه دروپال یا زوپس یا ... براش به اندازه PHP Nuke خوب نیست.با وجود این که PHP Nuke از لحاظ امنیت حرفی برای گفتن نداره ولی الان اکثر سایت های موزیک با این سیستم کار می کنن.

آقایون چرا همه اینقدر دارن برداشت خودشونو می کنند .
اولا من مگر نگفتم اگر بروز باشند امنیت خوبی دارند . دوما من خودم چندین ضعف امنیتی شدید که به کل سایت صدمه می زد از xoops سراغ دارم که رفعش یک ماه طول کشید .
چهرما اینم سایت یاهو : http://buytaert.net/yahoo-using-drupal
پنجما شما مثل اینکه سایت پلی استیشن رو که با دروپال درست شده ندید که می گید بدرد موزیک و فیلم نمی خوره .
ششما فقط مونده تبلیغ جوملا رو توی کوتی کبریت ببینید . فعلا که چه خود شما چه خیلی از افراد این تاپیک دارن تبلیغات می کند. باشه از این به بعد جواب هیچ چیزی رو نمی دم تا تبلیغ محصوب نباشه اگر به نظر شما تبلیغ اینه . سیستم هایی مثل دروپال و جوملا نیاز به تبلیغ ندارند . هر کس خودش می تونه امتحان کنه. ( چطور شماها که اینهمه از جوملا حرف می زنید تحمل ندارید تا برتری ها سیستم دیگری گفته بشه )

هفتما اصلا به من چه . به اندازه کافی سرم شلوغ هست . از هر سیستمی که می خواهید استفاده کنید ولی حتما حتما همیشه بروز رسانی داشته باشید . سعی کنید سوالات تخصصی رو ر محیط عمومی نپرسید . شما می تونید ب سایت ایران php سر بزنید تا اونجا کاملا توجیه بشید .

هشتما خداحافظ .

Pedi7Khat

Member
آقایون چرا همه اینقدر دارن برداشت خودشونو می کنند .
اولا من مگر نگفتم اگر بروز باشند امنیت خوبی دارند . دوما من خودم چندین ضعف امنیتی شدید که به کل سایت صدمه می زد از xoops سراغ دارم که رفعش یک ماه طول کشید .
چهرما اینم سایت یاهو : http://buytaert.net/yahoo-using-drupal
پنجما شما مثل اینکه سایت پلی استیشن رو که با دروپال درست شده ندید که می گید بدرد موزیک و فیلم نمی خوره .
ششما فقط مونده تبلیغ جوملا رو توی کوتی کبریت ببینید . فعلا که چه خود شما چه خیلی از افراد این تاپیک دارن تبلیغات می کند. باشه از این به بعد جواب هیچ چیزی رو نمی دم تا تبلیغ محصوب نباشه اگر به نظر شما تبلیغ اینه . سیستم هایی مثل دروپال و جوملا نیاز به تبلیغ ندارند . هر کس خودش می تونه امتحان کنه. ( چطور شماها که اینهمه از جوملا حرف می زنید تحمل ندارید تا برتری ها سیستم دیگری گفته بشه )

هفتما اصلا به من چه . به اندازه کافی سرم شلوغ هست . از هر سیستمی که می خواهید استفاده کنید ولی حتما حتما همیشه بروز رسانی داشته باشید . سعی کنید سوالات تخصصی رو ر محیط عمومی نپرسید . شما می تونید ب سایت ایران php سر بزنید تا اونجا کاملا توجیه بشید .

هشتما خداحافظ .

دوست عزیز شما میگی بعد از یک ماه مشکل زوپس حل شده.پس مشکل حل شده و قابل استفاده هست الان.بعدش هم هکر ها ننشستن آماده که تا من و شما سایت زدیم بیان هک کنن.
در ضمن بحث رو اینطوری جلو نبر که به حاشیه کشیده بشه.
باز هم میگم من جوملا رو بخاطر Extention های زیادش پیشنهاد دادم.مطمئن باش جای دیگه کسی یه پیشنهاد بخواد بسته به نیاز سایتش پیشنهاد میدیم.حالا چه من چه دوستان.
شما مشکل کارت اینه که میای اول خوب بد سیستم های دیگه رو می گی بعد هم دروپال رو معرفی می کنی.این رو توی تاپیک های دیگه هم انجام دادی.دروپال رو سعی کن درست پیشنهاد بدی نه با خراب کردن سیستم های دیگه.کسی هم توی برتر بودن جوملا و دروپال شکی نداره.پست های قبلیت رو بخون خودت می فهمی چیه منظورم.

به عنوان یه پشتیبان فارسی بهتر هست قشنگتر تبلیغ کنید. :)

abbas_m367

Banned
بابا چرا دعوا میکنین حالا !! (شوخی میکنم ! )
ببخشید خواستم بدونم ( یعنی خواهش کنم ) شما هیچ اطلاعی از سیستم های فروشگاهی پیشرفته و خوب ندارین ؟ یعنی نمیتونین بگین کدوم بهتره ؟؟ یا فقط چند تا معرفی کنید ؟
اگه میشه با این همه اطلاعاتی که دارین یک لطف کوچیکی بکنین ، قدم روی چشمان ما بزارید و به این تاپیک سر بزنین و اگه کمکی از دستتون بر اومد یه کمکی بکنین ! فقط در حد معرفی هم باشه کفایت میکنه !!

خیلی ممنونم ازتون ، اینم آدرس تاپیک :

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=98899

Pedi7Khat

Member
بابا چرا دعوا میکنین حالا !! (شوخی میکنم ! )
ببخشید خواستم بدونم ( یعنی خواهش کنم ) شما هیچ اطلاعی از سیستم های فروشگاهی پیشرفته و خوب ندارین ؟ یعنی نمیتونین بگین کدوم بهتره ؟؟ یا فقط چند تا معرفی کنید ؟
اگه میشه با این همه اطلاعاتی که دارین یک لطف کوچیکی بکنین ، قدم روی چشمان ما بزارید و به این تاپیک سر بزنین و اگه کمکی از دستتون بر اومد یه کمکی بکنین ! فقط در حد معرفی هم باشه کفایت میکنه !!

خیلی ممنونم ازتون ، اینم آدرس تاپیک :

[URL="http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=98899"]http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=98899[/URL]

من سیستم SunShop رو بررسی کردم و با دموش کار کردم چیز شیک و جالبی بود.فارسی سازیش رو هم بررسی که کردم کار سختی نیست.

کد:
http://www.turnkeywebtools.com/sunshop/

nevisande

Active Member
دوست عزیز شما میگی بعد از یک ماه مشکل زوپس حل شده.پس مشکل حل شده و قابل استفاده هست الان.بعدش هم هکر ها ننشستن آماده که تا من و شما سایت زدیم بیان هک کنن.
در ضمن بحث رو اینطوری جلو نبر که به حاشیه کشیده بشه.
باز هم میگم من جوملا رو بخاطر Extention های زیادش پیشنهاد دادم.مطمئن باش جای دیگه کسی یه پیشنهاد بخواد بسته به نیاز سایتش پیشنهاد میدیم.حالا چه من چه دوستان.
شما مشکل کارت اینه که میای اول خوب بد سیستم های دیگه رو می گی بعد هم دروپال رو معرفی می کنی.این رو توی تاپیک های دیگه هم انجام دادی.دروپال رو سعی کن درست پیشنهاد بدی نه با خراب کردن سیستم های دیگه.کسی هم توی برتر بودن جوملا و دروپال شکی نداره.پست های قبلیت رو بخون خودت می فهمی چیه منظورم.

به عنوان یه پشتیبان فارسی بهتر هست قشنگتر تبلیغ کنید.
دوست عزیز:
والله من که اصلا تبلیغی تو صحبتهای علی ندیدم که بگم داره دروپال رو تبلیغ میکنه.
بیشتر از همه از این متعجب شدم که بعضیها به خاطر تعصبشون ا به خاطر راحتی خودشون میان و بدون دلیل از یه سیستم دفاع میکنن.
هیچ کس نمیتونه منکر امنیت بالای دروپال بشه. به نظر من دروپال تو امنیت حرف اول رو میزنه.
خودم دو سال با زوپس کار کردم. اما به خاطر دیر به دیر اپ کردن سیستم و باگهای زیاد ولش کردم.
الان دارم با ایمپرس کار میکنم. اما با این حال میگم که از نظر امینت دروپال حرف اول رو میزنه و از نظر گرافیک جوملا.

خواهش میکنم کور کورانه و با تعصب از چیزی دفاع نکنید.
شما میگید که بسته به نوع احتیاج اون دوستمون جوملا یا زوپس رو معرفی کردید.
اما من میگم که الان این حرف هیچ ارزشی نداره . چون تمامی پورتالهای معروف ماجولهای مورد نظر رو دارن. میخواین من تعداد سیستمهایی که میتونین باهاش یه سایت آموزشی بزنین رو ردیف کنم؟

Pedi7Khat

Member
دوست عزیز:
والله من که اصلا تبلیغی تو صحبتهای علی ندیدم که بگم داره دروپال رو تبلیغ میکنه.
بیشتر از همه از این متعجب شدم که بعضیها به خاطر تعصبشون ا به خاطر راحتی خودشون میان و بدون دلیل از یه سیستم دفاع میکنن.
هیچ کس نمیتونه منکر امنیت بالای دروپال بشه. به نظر من دروپال تو امنیت حرف اول رو میزنه.
خودم دو سال با زوپس کار کردم. اما به خاطر دیر به دیر اپ کردن سیستم و باگهای زیاد ولش کردم.
الان دارم با ایمپرس کار میکنم. اما با این حال میگم که از نظر امینت دروپال حرف اول رو میزنه و از نظر گرافیک جوملا.

خواهش میکنم کور کورانه و با تعصب از چیزی دفاع نکنید.
شما میگید که بسته به نوع احتیاج اون دوستمون جوملا یا زوپس رو معرفی کردید.
اما من میگم که الان این حرف هیچ ارزشی نداره . چون تمامی پورتالهای معروف ماجولهای مورد نظر رو دارن. میخواین من تعداد سیستمهایی که میتونین باهاش یه سایت آموزشی بزنین رو ردیف کنم؟

دوست عزیز من هم نگفتم که امنیت دروپال بالا نیست.پست های من رو بخونید.
خود بنده با دروپال کار کردم.
اگر من جوملا و زوپس رو هم پیشنهاد دادم چون نظر شخصی بنده بوده و همونطور که خودتونم گفتید با هر سیستمی میشه همچین چیزی رو راه انداخت.
در ضمن بنده هم روی هیچ کدوم از سیستم ها تعصبی ندارم.از عنوان مدیریتی من هم می تونید تشخیص بدید کارم در چه زمینه ای هست.
لازم هم نیست از علی جان دفاع کنید.هر پستی بر خلاف پست ایشون زده میشه میاید دفاع می کنید.
ایشون توی صفحه اول از جوملا و زوپس ایراد گرفتن و به فاصله چند پست هم دروپال رو معرفی کردن.
بهتر هست این بحث رو هم ادامه ندیم چون هم تاپیک منحرف میشه هم این دوستمون که سوال کردن به پاسخ مورد نظر نمی رسن.

nevisande

Active Member
من بیخودی از علی دفاع نمیکنم.
حرف من اینه که وقتی سایتهای معروفی چون یاهو و آئول و مایکروسافت و .... از دروپال استفاده میکنن، پس بهترینه.
چون اگه قرار به دفاع کردن بود و تبلیغ، من ایمپرس رو معرفی میکردم که این همه روش وقت گزاشتیم و فارسی کردیمش. و پشتیبانی بعضی از ماژولهای از دور خارج شدش رو به عهده گرفتیم.

منم با شما موافقم. ادامه ندیم بهرته. بحث منحرف میشه.

یه پیشنهاد به اون دوستم میکنم. شما میتونید با هر سیستمی که دوست داری اون سایت رو بزنی. حتی میتونی از وردپرس استفاده کنی. الان ماجولهای وردپرس از بعضی از سیتمهای دیگه بیشتره.
این به خودتون بستگی داره که کدومو انتخاب کنید. و با کدوم بیشتر راحتترید و میتونید توش مانور بدید.
با تشکر:
سهراب

ahmad881

Member
جسارت نباشه ولي من كه اين تاپيك را زدم نتونستم آخرشم جوابما بگيرم الان داره كلم گيج مي خوره

اين دوست آخرمون كه گفت بهتره خودت امتحان كني تا بفهمي ....... بايد بگم من هم نيوك نصب كردم هم جوملا ولي به اين نتيجه رسيدم نيوك ابزارش واسه كاره من نظير نداره(عملي كه كاركردم) مخصوصا تيم مشهد تيم كه آموزشش هاشم نوشته و پشتيبانيش بهتره قالباش بيشتره درحاليكه قالب هاي جوملا كمتره و ....
خوب اين نتيجه گيري يك فرد معمولي مثل منه اما يك با سواد به من گفت نيوك امنيتش صفره
پس همش به اين نيست كه خود طرف امتحان كنه و به نتيجه برسه بلكه بايد يه عده اي بدون تعصب كمكش كنند

1) اگه مايكروسافت و.... از دروپال استفاده مي كنند مگه مرضن كه مي گن جوملا بهترينه؟ يا مايكروسافت و... مريضن كه از جوملا استفاده نمي كنن

2) بهتره تو اين انتخاب سيستم تو موارد مختلف نظر دهي بشه تا هركسي بر اساس نظرات تصميم بگيره من (به عنوان آماتور )اين چند گزينه را مي گم هركي مورد ديگه اي به ذهنش رسيد اضافه كنه تا درموردش بحث و نظر سنجي بشه

موارد مورد بحث و دفاع و نقض ( البته بدون تعصب)

1) امن ترين؟
2) امكانات بيشتر(ماژول ها و.قالب هاو...)
3) تيم پشتيبان ايراني ( اينكه به روز پشتيباني ميكنن يا نه)
4) ميزان فارسي شدن تا امروز
5) كاربرد اون سيتم(آموزشي،موزيك و...)
6)شما ها اضافه كنيد

Pedi7Khat

Member
جسارت نباشه ولي من كه اين تاپيك را زدم نتونستم آخرشم جوابما بگيرم الان داره كلم گيج مي خوره

اين دوست آخرمون كه گفت بهتره خودت امتحان كني تا بفهمي ....... بايد بگم من هم نيوك نصب كردم هم جوملا ولي به اين نتيجه رسيدم نيوك ابزارش واسه كاره من نظير نداره(عملي كه كاركردم) مخصوصا تيم مشهد تيم كه آموزشش هاشم نوشته و پشتيبانيش بهتره قالباش بيشتره درحاليكه قالب هاي جوملا كمتره و ....
خوب اين نتيجه گيري يك فرد معمولي مثل منه اما يك با سواد به من گفت نيوك امنيتش صفره
پس همش به اين نيست كه خود طرف امتحان كنه و به نتيجه برسه بلكه بايد يه عده اي بدون تعصب كمكش كنند

1) اگه مايكروسافت و.... از دروپال استفاده مي كنند مگه مرضن كه مي گن جوملا بهترينه؟ يا مايكروسافت و... مريضن كه از جوملا استفاده نمي كنن

2) بهتره تو اين انتخاب سيستم تو موارد مختلف نظر دهي بشه تا هركسي بر اساس نظرات تصميم بگيره من (به عنوان آماتور )اين چند گزينه را مي گم هركي مورد ديگه اي به ذهنش رسيد اضافه كنه تا درموردش بحث و نظر سنجي بشه

موارد مورد بحث و دفاع و نقض ( البته بدون تعصب)

1) امن ترين؟
2) امكانات بيشتر(ماژول ها و.قالب هاو...)
3) تيم پشتيبان ايراني ( اينكه به روز پشتيباني ميكنن يا نه)
4) ميزان فارسي شدن تا امروز
5) كاربرد اون سيتم(آموزشي،موزيك و...)
6)شما ها اضافه كنيد

جوملا در سال 2006 و در سال 2007 به عنوان بهترین CMS سال انتخاب شده.
قرار نیست چون چند CMS بهترین هستن همه ازشون استفاده کنن اون هم شرکت های بزرگ که خودشون بهترین طراح های PHP یا ASP رو می تونن داشته باشن.
امنیت Nuke خیلی پایینه...بهتر هست با وجود امکانات بالاش بی خیالش بشی.من پیشنهاد می کنم با این سیستم ها کار کنی ببینی کدومش به کارت میاد :

Joomla - Joomfa.Org
Drupal - IRDrupal.Com
Xoops - IRXoops.Org
WordPress - WP-Persian.Com

در ضمن این سیستم ها رو با Extention های موجود براشون که به کارتون میاد امتحان کنید.

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
وای پسر ببین یه روز نبودم چه خبر شد :دی
اول بگم که من قصد جسارت به کسی رو نداشتم
دوما من نگفتم جوملا گفتم مامبو .
سوما برای انتخاب یه سیستم فقط امنیتش مطرح نیست کارایشش هم مهمه .مامبو خیلی خیلی قابل انعطاف هستش و برای هر کاری می شه ازش استفاده کرد خصوصا اینکه با داشتم یه مقدار اطلاعات از Html و گرافیک می تونید قالب های جالبی براش طراحی کنید و با یه مقدار اطلاعات در مورد php می تونید کامپوننت ها و ماژول هاشو بنویسید . در ضمن همه اینجا در مورد امنیت جوملا صحبت کردند .منم گفتم برای جوملا باگ هایی گزارش شده اما برای مامبوی فارسی الان چند سالی هست که باگی گزارش نشده . همون طور که دوستان گفتند جوملا به عنوان بهترین CMS سال انتخاب شد این انتخاب بدون دلیل بوده؟ فقط همینو می پرسم.در ضمن من نه صاحب سایت مامبو فارسی هستم نه باهاشون رابطه ای دارم دلیلی هم واسه تبلغ ندارم من از بیشتر CMS هایی که هست استفاده کردم Joomla ,mambo,Durpal ,nuke ,Wordpress . ... اما از بین اینها مامبو رو انتخاب کردم .

آخرین ویرایش:

alimosavi

Active Member
جوملا در سال 2006 و در سال 2007 به عنوان بهترین CMS سال انتخاب شده.
قرار نیست چون چند CMS بهترین هستن همه ازشون استفاده کنن اون هم شرکت های بزرگ که خودشون بهترین طراح های PHP یا ASP رو می تونن داشته باشن.
امنیت Nuke خیلی پایینه...بهتر هست با وجود امکانات بالاش بی خیالش بشی.من پیشنهاد می کنم با این سیستم ها کار کنی ببینی کدومش به کارت میاد :

Joomla - Joomfa.Org
Drupal - IRDrupal.Com
Xoops - IRXoops.Org
WordPress - WP-Persian.Com

در ضمن این سیستم ها رو با Extention های موجود براشون که به کارتون میاد امتحان کنید.

شما روی کدوم نظرسنجی سایت ها می گید جوملا اول بوده.

فعلا که در سال 2007 چهارم یا پنجم بود اونهم بعد از e107 : http://www.packtpub.com/article/open-source-cms-php-finalists

البته این یکی از سایتهایی است که به cms ها امتیاز می ده.
اگر منظورتون سایتهایی است که بین کاربران نظرسنجی می کنند مطمئن باش تا 4 سال دیگر هم جوملا از اول فرضی شما پایین نمیاد چون یک مشخه رو داره و اون راحتی استفاده است چیزی که در دروپال پیدا نمی شه. و کاربرای عادی براشون کار با جوملا راحتره.

گوگل در سال 2007 به 20 پروژه دروپال در مجموع 100 هزار دلار کمک کرد ( کدهای دانش آموزی ) . البته نمی دونم شاید این مسئله برای جوملا هم بوده.

هنوز هم سال 2008 نظرسنجی هاش انجام نشده.

آخرین ویرایش:

Pedi7Khat

Member
شما روی کدوم نظرسنجی سایت ها می گید جوملا اول بوده.

فعلا که در سال 2007 چهارم یا پنجم بود اونهم بعد از e107 : http://www.packtpub.com/article/open-source-cms-php-finalists

البته این یکی از سایتهایی است که به cms ها امتیاز می ده.
اگر منظورتون سایتهایی است که بین کاربران نظرسنجی می کنند مطمئن باش تا 4 سال دیگر هم جوملا از اول فرضی شما پایین نمیاد چون یک مشخه رو داره و اون راحتی استفاده است چیزی که در دروپال پیدا نمی شه. و کاربرای عادی براشون کار با جوملا راحتره.

گوگل در سال 2007 به 20 پروژه دروپال در مجموع 100 هزار دلار کمک کرد ( کدهای دانش آموزی ) . البته نمی دونم شاید این مسئله برای جوملا هم بوده.

هنوز هم سال 2008 نظرسنجی هاش انجام نشده.

ببخشید سال 2007 جوملا دوم شد.سال 2006 جوملا اول شد.
اتفاقا من با دروپال راحت تر بودم تا جوملا :)
Overall Winner توی سال 2007 دروپال شد ولی خوب توی بهترین سیستم مدیریت محتواهای PHP فکر کنم جوملا اول شد.
سال 2008 هم 14 جولای هست فکر می کنم.

ahmad881

Member
ولي خدايي نصبت به نيوك ماژولاش نصف هم نيست قبول داريد؟

مثلا مازول مقالات نيوك

يا تعداد قالب هايش (فارسي) نصبت به نيوك

Pedi7Khat

Member
نیوک همه چیزش سادست.

سیستم های مدیریت دیگه رو تست کن ببین به کارت میان یا خیر.

ahmad881

Member
اين مامبو انگار بدك نيست
امكاناتشم انگاري بيش از جوملاست
از نظر امنيتي اين بهتره يا جوملا

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
نه کامپوننت ها و ماژول هایی که واسه جوملا هست از مامبو بیشتره مخصوصا با اومدن جوملا 1.5 دیگه... اما از نظر امنیت برای مامبو از دو ورژن قبل باگ امنیتی گزارش نشده و می شه گفت از جوملا امن تر هست

Pedi7Khat

Member
خوب فارسیشون می کنیم برات دوست عزیز.کاری نداره.خودتم وقت بذاری فارسی میشه...خیلی راحته ...

ahmad881

Member
ايول بابا به معرفتت

حالا چندتا كامپوننت يا ماژولي كه واسه نوشتن مقاله و ... باشه لينك بديد
واسه 1.0.15 باشه

جدیدترین ارسال ها

بالا