برای چاپ پول از چه کاغدی استفاده می کنن

وضعیت
موضوع بسته شده است.

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
برای چاپ پول از چه کاغدی استفاده می کنن من می خوام عیدی پول رو با عکس رفقا بدم اما یه کاغذ خوب سراغ ندارم

S.H.R.M.K

Well-Known Member
کاغذ پول یه کاغذ مخصوصه که گزینه های امنیتی زیادی توی خمیر این کاغذ جا دادن و فکر نکنم جز بانک مرکزی جایی پیدا بشه.
مثلا تو کاغذ پول موادی هست که به نور مادون قرمز حساسه یا یک ماده ای به اون میزنن که اونو قلیایی میکنه و ....
میتونی کارتو روی یک کاغذ معمولی 80 گرمی خارجی چاپ کنی البته اگه پرینتشو با دستگاه های لیزری بگیری چون رنگش حالت برجسته داره طبیعی تر میشه.

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
من می خوام براق بشه و پول رو هم می خوام دو طرفه بزنم و یه کاغد سنگین باشه مثل گلاسه اما دو رو

Mecho

Member
راستش اون چیزی رو که شما میخوای رو نمیدونم اما محض اطلاع میگم که بهترین کاغذ پول پاپیروس اسرائیلی هست که تو ایران هم مطمئنم که هست .

Mecho

Member
کاغذ پایپیروس اورجینال ترین کاغذ برای چاپ پول هست .اشعه ماوراء بنفش بهش بخوره جواب میده . کاغذش زبریه اصل خود پول رو داره ( پول هرجای دنیا) . بعد اینکه نواروسط پول داره و این صحبتها که فکر نکنم توضیح دادنش اینجا درست باشه . چون شما دنبال یه کار فانتزی میگردی نه یه کار دیگه !!!
ولی درکل دلار و ریال و هرپولی که در دنیا جعل میشه و اسمش رو میشه درجه 1 گذاشت از این کاغذ باید استفاده شده باشه ..
همین ...

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
نه د وست عزیز من نمی خوام جعل کنم در این سطح هم نمی خوام باشه نمی دونم شما پول های برره داخل بازار رو دیدید براق هستن اما 2 رو گلاسه هستش می یه چیز اون شکلی می خوام اما سنگین تر اون ها خیلی نازک هستن

rahmani

Member
با اين حساب شما يک کاغذ گلاسه دو رو براق ميخواهيد که گرماژ ( گرم کاغذ نسبت به سطح) آن بالاتر باشد. خوب کافيست به خيابان ظهير الاسلام مراجعه کنيد و نمونه مورد نظر را انتخاب نماييد.

البته اين ديگر ربطي به چاپ حرفه اي پول و اصل پول ندارد.

Miladz

Member
بحث جالبی هست ...
در مورد کاغذش توضیحات جالبی دادین ...
در مورد پرینترش هم میتونید توضیح بدین ؟؟؟
چه پرینتری با کیفیت بهتری میتونی کاغذ های شبیه به پول رو چاپ کنه

وحشت

Active Member
برای شما فکر کنم یه کاغذ با گرماژ 135 گرم و گلاسه کافی باشه.... اما اگه گلاسه باشه، چیجوری میخوای با پرینتر لیزری روش پرینت بگیری... کاغذ تاول میزنه... و ممکنه پرینتر به *** بره...

dvd61

New Member
البته در تولید کاغذ پول یک سری مسایل اختصاصی مربوط به یه ارز خاص اعمال میشه
مثلا فرانک بعد از پایان چاپ یه مرحله دستی هم داره
ضمن اینکه با ابزار خاصی میشه کاغذ پول رو از یه سری تغییرات روی بعضی کاغذا بوجود اورد
یا حتی واتر مارکشو درجه 1 در اورد
در مورده پرینتش هم باید بگم که با اسکن نمیشه کار خوبی از اب در بیاری مگر اینکه طریقه
کالیبره کردن پرینتر و اسکنر رو بدونی و کاملا با اسکنcmyk آشنا باشی بهترین حالتش اینه که فایل دیجیتالشو بدست بیاری
جوینده یابندست اینجا نمیشه توضیح داد
[email protected]

dvd61

New Member
بحث جالبی هست ...
در مورد کاغذش توضیحات جالبی دادین ...
در مورد پرینترش هم میتونید توضیح بدین ؟؟؟
چه پرینتری با کیفیت بهتری میتونی کاغذ های شبیه به پول رو چاپ کنه

البته در تولید کاغذ پول یک سری مسایل اختصاصی مربوط به یه ارز خاص اعمال میشه
مثلا فرانک بعد از پایان چاپ یه مرحله دستی هم داره
ضمن اینکه با ابزار خاصی میشه کاغذ پول رو از یه سری تغییرات روی بعضی کاغذا بوجود اورد
در مورده پرینتش هم باید بگم که با اسکن نمیشه کار خوبی از اب در بیاری مگر اینکه طریقه
کالیبره کردن پرینتر و اسکنر رو بدونی و کاملا با اسکنcmyk آشنا باشی بهترین حالتش اینه که فایل دیجیتالشو بدست بیاری
جوینده یابندست اینجا نمیشه توضیح داد
[email protected]

خوب بذارین برای دوستان جاعل یه چیزاییه دیگه ای رم مشخص کنم .... !
چند تا از ویژگی هاش :
) نخ امنيتي : اين نخ كه داراي روكش فلزي است و آرم بانك مركزي هم در زمينه آن به چشم مي خورد، درون خميره كاغذ قرار دارد و فقط بخش هايي از آن در سطح كاغذ نمايان است.
۲) ريز چاپ برجسته با نوشته بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران كه در سمت راست اسكناس با ذره بين قابل مشاهده است.
۳) نشانه برجسته براي تشخيص نابينايان كه بصورت 3 دايره قابل لمس در گوشه سمت چپ پايين اسكناس قرار دارد.
۴) واترمارك با تصوير حضرت امام(ره) كه بصورت 3 بعدي در خميره كاغذ قرار دارد و براي ديدن آن بايد اسكناس را در مقابل تابش نور مستقيم قرار داد.
۵) طرح مخفي : با تغيير زاويه اسكناس به نحوي كه روي اسكناس بصورت افقي در مقابل چشم قرار گيرد، در سمت چپ تصوير حضرت امام(ره)، طرح مخفي به صورت عدد 200000 نمايان مي شود.
۶) مركب فلورسنت : با تابش نور ماوراء بنفش به قسمت روي اسكناس، رنگ امضاي وزير امور اقتصادي و دارايي و رييس بانك مركزي از مشكي به سبز فسفري تغيير مي كند، رنگ شماره سريال از قرمز به طلايي تغيير مي كند و...
براي آشنايي دقيق با اين ويژگي ها به سايت بانك مركزي ايران به آدرس www.cbi.ir مراجعه كنيد.
و...

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من میگم اسکناس 10 هزار تومنی بزنید خیلی بهتره

آخر اسپم

:)

gholamhossen

New Member
چطوری میشه کاغذ پول رو از یه سری تغییرات روی بعضی کاغذا بوجود اورد

وضعیت
موضوع بسته شده است.