اگه کسی بلده و حوصله توضیح مفصل داره..بگه

_nilofar_

Member
از کسایی که با php یا html سایت طراحی می کنن.
می خواستم یه آموزش ساده و کوتاه از مراحل کارشون بذارن.
یعنی کلا چه طوری سایت طراحی کنیم.
من خودم با html یه سایت طراحی کردم چند سال پیش ..ولی به علت بعضی دلایل (سیاسی بودن سایت) فیلتر شد.
حالا بعد از این چند سال از اونجایی که اکثر کدها یادم رفته.
می خوام دوباره شروع کنم و به کمک شما احتیاج دارم.
اگه کسی بلده و حوصله توضیح مفصل داره. بگه..

ممنون

S4DEGH

Well-Known Member
سلام

طراحي و پياده سازي سايت چندين مدل هست !

يكي هست كه تسلط به كد هاي php داره و خودش ميشينه دستي براي خودش اون چيزي كه ميخواد رو طراحي ميكنه ...

ولي يكي هست كه تسلط آنچناني نداره ... پس بهترين كار استفاده از اسكريپت هاي آماده و cms هاي آماده هست .
اگر سايتي ساده ميخوايد طراحي كنيد كه فقط بصورت دايناميك باشه .. خب همون html كافيه و طراحي صفحات Html ةم كار ساده اي هست كه با برنامه هايي مثل فرانت پيج ميتونيد طراحي كنيد ... آموزش خواصي هم نداره با خريد يك كتاب آموزشي راحت همه چيز رو ياد ميگيريد .

ولي اگر ميخوايد سايتي داشته باشيد كه درش امكانات مختلفي مثل ثبت نام .. عضويت .. تالارگفتمان .. دريافت فايل .. نظر سنجي و ....

پس نياز به پرتال يا CMS هاي آماده داريد .
ميتونيد با مراجعه به سايت http://www.opensourcecms.com ليست زيادي از پرتال هاي مختلف رو مشاهده كنيد همراه با توضيحات و امكاناتشون رو ...
و باتوجه به نيازتون استفاده كنيد.

اگر هم پيشنهاد من رو بخواهيد ميتونم سيستم هاي فارسي موجودي كه الان هست رو چند تايي معرفي كنم كه هر كدوم اينها دراي امكانات مختلفي هستن كه بايد خودتون ببنيد نيازتون از ايجاد سايت چيه ...

مثل :
مامبو ؛ جمله ؛ زوپس ؛ نيوك ؛ ديتالايف ؛ فيوژن ؛ و ...

يا تالارهاي گفتمان :
phpbb ; smf ; mybb

اينها رايگان ها هستن ... و فارسي هم شدن و با يك سرچ ساده در گوگل يا همين انجمن به سايت هاي ساپورت فارسيش دسترسي پيدا ميكني ..

با نصب مثلا يكي از اين cms ها امكاناتي كه درشون هست در اختيار شما قرار ميگيره و بدليل داشتن بخش مديريت ديگه نيازي به كد بازي و .. نيست و براحت از بخش مديريت ميتونيد سايتتون رو مديريت كنن .

اگر بازم سوالي بود درخدمتيم ...

موفق و پيروز باشيد . :)

_nilofar_

Member
اینقد کامل نمی خواستم.
لطفا اگه کسی دیگه کامل و خوب بلده و با حوصله توضیح بده.

YTERROR

Active Member
از کسایی که با php یا html سایت طراحی می کنن.
می خواستم یه آموزش ساده و کوتاه از مراحل کارشون بذارن.

برای HTML یک فرنت پیج نصب کن میشی برنامه ن ویس HTML اون زمانی که طرف کد می نوشت آخر برنامه نویسها تموم شده تویی زمینه HTML الان بیشتر کارا از طریق ... انجام میشه و خروجی کد میده

در مورد PHP هم صادق توضیح عامیانه و ... رو فت ولی برای یادگیری هر دو اینیا این رو باید یاد آوری کرد که تویی سایت مجید آنلاین یک بخش طراحی وب هم داره که حاوی مقالات آموزشی گام به گام اچ تی ام ال و طراحی وب سایت هستش که بعنوان یک مرجع کوچک میشه شروع کرد

موفق و پیروز باشید

VAHID216

مدیر بازنشسته
اینقد کامل نمی خواستم.
خانم مثل اینکه مشکلی برای شما بوجود اومده اینجا می گید
اگه کسی بلده و حوصله توضیح مفصل داره. بگه..
بعد باز در ادامه می گید
لطفا اگه کسی دیگه کامل و خوب بلده و با حوصله توضیح بده.
تکلیف خودتون رو معین کنید.
موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا