ايجاد دكمه هاي فعال و منو

sa.sadeghi

New Member
سلام
لطفا يكي به من بگه چه طوري انواع حالت هاي دكمه ومنو ها رو ايجاد كنم
خيلي عجله دارم

sa.sadeghi

New Member
برنامه نويسي دكمه براي حالت هاي موس اورو ، موس دان ومنو هم براي اينكه گشويي باز بشه و كاربر امكان انتخاب داشته باشه
خواهش مي كنم زود كمكم كنيد

ببین عزیز اگه ممکنه برو سراغ فلش با فلش خیلی خوشگل تر می تونی این کار ها رو بکنی
ادوبی دایرکتور داره به روزهای مرگش نزدیک می شه خود شرکت ادوبی هم زیاد پیشو نمیگیره
اینجا هم به جهت مدیران سایت اصلا توجهی به این تالار ندارند و هم به دلیل عدم استقبال اعضائ دیگه مرده هستش

به نظر من برو دنبال فلش همین سوال رو اونجا بپرسی تا 2 ساعت بعدش جوابتو میدن
اینجا چی بشه یا من یا یکی دیگه بیاد اینجا ، آیا حال داشته باشه جوابتو بدهیا نه ......

در ضمن سوال هایی که پرسیدی کار ساده ای هست اما نظر من اینکه بری دنبال فلش

sa.sadeghi

New Member
اگه راحته خواهش مي كنم بگين چه طور انجام بدم
حالا فرض مي كنيم از فلش منوها رو بيارم توي دايركتور چه طوري به دايركتور بفهمونم با كليك روي هر كدوم كجا بره

بابام جان منظور من این بودت که کلا بری سراغ فلش نه که منو رو تو فلش بسازی دوباره بیایی تو دایرکتور / منظور من این بود که کلا برو سراغ فلش

به هر حال اول یه دکمه توی فلش یا خود دایرکتور بساز بعد اون رو روی stage یا همون صفحه بیار بعد دکمه را انتخاب کن از قسمت راست چنجره behavior را باز کن و یک behavior بساز بعد بازش کن کد زیر را دنبال کن
کد:
on mousup
مثلاً Go to frame 20 
end

یا این کد 
on mousedown
مثلا  sprite(2).play() q  
end
بستگی داره دقیقا بخواهی چیکار کنی عزیز......

در ضمن کتاب های دیباگران خوب هست اگه پیدا کردی بخون خوبه.......
این لینک زیر هم آموزش مقدماتی کد نویسی در دایرکتور هست مال خودمه این هم یه نگاه بنداز بد نیست ه
http://www.parsupload.ir/uploads/5c9177df26.rar
موفق باشی

smmousazadeh

Well-Known Member
آقای کاوه این چه حرفیه شما میزنی
من هم دایرکتور کار کردم و هم فلش ، هنوز هم خیلی قابلیتها تو دایرکتور هست که تو فلش نیست و یکی از مهمترین هاش کد مینیمایزه
شاید طراحی تو فلش راحت تر و بهتر باشه ولی توی کد نویسی دایرکتور خیلی بهتره........
برای کار با تصاویر هم دایرکتور خیلی بهتره

آقای کاوه این چه حرفیه شما میزنی
من هم دایرکتور کار کردم و هم فلش ، هنوز هم خیلی قابلیتها تو دایرکتور هست که تو فلش نیست و یکی از مهمترین هاش کد مینیمایزه
شاید طراحی تو فلش راحت تر و بهتر باشه ولی توی کد نویسی دایرکتور خیلی بهتره........
برای کار با تصاویر هم دایرکتور خیلی بهتره

ببین دوست عزیز خواهشاً من یکی رو دگه نصیحت نکن من خود مخدای دایرکتورم پس لازم نیست که بگید دایرکتور چه امکاناتی داره که فلش نداره ............... هر کی هم که ادعای برنامه نویسی برای دایرکتور رو داره کَل هم می ندازم......:lol:

اما پسر خوب با برنامه های کمکی که برای فلش وجود داره دیگه هیچ محدودیتی برای فلش نمی شود قائل شد .....

مهمترین قابلیت دایرکتور استفاده از موتور سه بعدی هستش که قربونش برم کم کم برنامه های جانبی برای فلش برای استفاده از این موتور هم داره میاد.....

smmousazadeh

Well-Known Member
سلام
ممنون از راهنماییتون
من کد مینیمایز رو برای مثال گفتم و نمیخاستم چیزی به شما یاد بدم . ولی یه نکته هست اونم اینکه از نرم افزارهای مثل 3d max میشه خروجی swf گرفت و اورد تو فلش اونم به چه خوشگلی، با VC هم میشه xtras ساخت برای دایرکتور و تازه خود فلش میتونه یه نرم افزار جانبی برای دایرکتور باشه .........
اما بازم دلیل نمیشه که فلش از دایرکتور بهتر باشه یا برعکس

جدیدترین ارسال ها

بالا