انیمیشن در فلش

به نام خدا
بنده محسن مقدس هستم طراح فلش.البته سایقه آشنایی بنده با فلش به سال 81 بر می گرده و در طی این مدت با فلش خو گرفته ام.
واقعا کار اصلیمو انیمیشن فلش می دونم ولی تو این مدت ها کار فلش زیاد کردم از سایت سازی و مالتی مدیا بگیر تا موزیک کلیپ و البته انیمیشن.
می خوام تو این پست کم کم یه سری قواعد انیمشین رو آموزش بدم.
ویژگی خودم سرعت کاریمه.برای مثال این کار رو همین 15 دقیقه پیش کشیدم و الان می زارم تو نت.
یه تصویر با فلش در عرض 15 دقیقه ابزار های مورد استفاده فقط و فقط فلش
فقط و فقط موس.
آشنایی بنده با اصول طراحی ذاتیه و قسم می خورم تا به حال حتی یه ثانیه هم کلاس طراحی و نقاشی نرفتم ولی آموزش اصول کارتون سازی خیلی رفتم و سناریو بندی و زاویه دوربین این ها رو کار کردم .
کارهای من تو نت موجوده و یه سری کارهامم تو بعضی از سایت های خارجی.
در ادامه می آییم و به همه اثبات می کنیم که حتی با فلش می شه تابلو کشید.خواهشمندم که دوستانی که در عرصه فلش مخصوصا انیمیشن هستن کمک کنن البته از علم خودشون نه از جای دیگه چون اندوخته های ما بهتر درک میشه تا نوشته های دیگران.
اسم این کار سریع رو می زارم

مردی که عاشق پرواز بود...
مشاهده پیوست painted.rar

زمان :15 دقیقه.ایزار فقط و فقط ماوس و فلش

یه چیز دیگه در ادامه آموزشات سعی می کنم فایل اصلی fla رو هم بزارم.تا به دیگران کمک شه.
هم کارهای انسانی می کشیم با هم هم شی ها هم حیوانات هم کارتونی!
پس منتظر پست های بعدی باشین البته نظراتتون هم در مورد این کار و این مبحث بیان کنین ممنونتونم.

sepi90

Member
smile3.gif

گلچین انیمیشن هاتو بزار ببینیم .

troojan

Member
محسن جان عالیه
منتظریم

راستی اسمت خیلی برام اشناست
تو سایت کلوپ دات کام نبودی؟

amird

خبرگان انجمن فلش
به نام خدا
بنده محسن مقدس هستم طراح فلش.البته سایقه آشنایی بنده با فلش به سال 81 بر می گرده و در طی این مدت با فلش خو گرفته ام.
واقعا کار اصلیمو انیمیشن فلش می دونم ولی تو این مدت ها کار فلش زیاد کردم از سایت سازی و مالتی مدیا بگیر تا موزیک کلیپ و البته انیمیشن.
می خوام تو این پست کم کم یه سری قواعد انیمشین رو آموزش بدم.
ویژگی خودم سرعت کاریمه.برای مثال این کار رو همین 15 دقیقه پیش کشیدم و الان می زارم تو نت.
یه تصویر با فلش در عرض 15 دقیقه ابزار های مورد استفاده فقط و فقط فلش
فقط و فقط موس.
آشنایی بنده با اصول طراحی ذاتیه و قسم می خورم تا به حال حتی یه ثانیه هم کلاس طراحی و نقاشی نرفتم ولی آموزش اصول کارتون سازی خیلی رفتم و سناریو بندی و زاویه دوربین این ها رو کار کردم .
کارهای من تو نت موجوده و یه سری کارهامم تو بعضی از سایت های خارجی.
در ادامه می آییم و به همه اثبات می کنیم که حتی با فلش می شه تابلو کشید.خواهشمندم که دوستانی که در عرصه فلش مخصوصا انیمیشن هستن کمک کنن البته از علم خودشون نه از جای دیگه چون اندوخته های ما بهتر درک میشه تا نوشته های دیگران.
اسم این کار سریع رو می زارم

مردی که عاشق پرواز بود...
مشاهده پیوست 36474

زمان :15 دقیقه.ایزار فقط و فقط ماوس و فلش

امیدوارم موفق باشی و این کارو خوب ادامه بدی . من فعلا امتحان دارم ولی به محض تموم شدن کمک می کنم . شما طرحشو بزن منم تا جایی که می تونم متحرک سازی می کنم . البته کمک سایر دوستان هم هست امیدوارم که هر کی می تونه کمک کنه

بحثی را جع به خلاقیت های فرد شد در واقع ما باید فلش رو به چند بخش تقسیم کنیم.
1-خود ساختار برنامه = با کتاب خوندن -سی دی دیدن و تجربی ساختار بدست می آد و میشه با فلش کار کرد.
2-برنامه و کد نویسی = پیش زمینه آشنایی با یه سری زیبان های برنامه نویسی و اصول آن مانند زبان سی رو نیاز داره.با خوندن اون زبون ها تمرین و ممارست و دیدن نمونه کار میشه به اون هم دست یافت
3-ذوق سلیقه:1-ذاتی
2-غیر ذاتی

1-سلیقه ذاتی:به ذات فرد و هوش ذاتی فرد بستگی داره و غیر قابل آموزش(غیر قابل دسترس)(خوش به حال اونا که دارن)
2-سلیقه غیر ذاتی: شکوفایی استعداد طراحی و رنگ با آموختن اصول و پیروی=====هدف من از این تاپیک!!!!

البته نمی خوام تعریف کنم من عددی نیستم یه چیزو خوب بدونین هر کی از خودش تعریف کرد و منم منم کردشو خودشو گرفت بدونین توش هیچی نیست!نمونشم زیاده هم تو نت هم تو همین انجمن البته بقول یارو که می گفت به اندازه هر ادم بد انسان شریفی هم موجود کم نیستن آدم های خوبو با مرام این انجمن که واقعا دستی تو کار دارن.

یه روز من تو روزنامه همشهری برای تعیین سطح یه نیازمندی چاپ کردم با این عنوان که نیازمند به انیماتور حرفه ای فلش دو بعدی با حقوق بالا.
خواستم تست کنم که سطح بازار در چه حد و با دادن ایمیل خواستم ببینم که چه جوریاس سطح بعضی ها.
بعد از دیافت تقریبا 60 الی 70 اثر نتیجه از این قرار بود:
1-نصفشون سورس دزدی بود!!!(کسی که انیماتور باشه و زیاد کار کرده باشه خوب متوجه میشه چی از سورسه چی نیست)(دوستان انیماتور خوب می دونن)
2-بعضی ها افتضاح بود!
3-بعضی ها خوب کشیدن حرکت دهی مطابق و زیبا نبود
4-بعضی ها خوب کشیدن خوب هم حرکت دادن ولی بازم می فهمیدی که کار کار یه غیر حرفه ای!
5-یه چند تایی هم واقعا خوب بودن که نا مردی نکردم و معرفیشون کردم که دیدم بامبول زیاد در میارن و مزایا زیاد می خوان!
چرا؟؟؟؟ هپی تری فرندس رو دیدین چرا یکی اونو یکی این؟
فرقشون تو چیه به نظرتون؟
من می خوام با کمک دوستان این فرق رو کمتر کنم.

ابتدا در مورد یه موضوع باهم بحث می کنیم قبل از شروع به کار کردن.قبل از تویین های مختلف اصلا قبل اینا باید ببینین هدفتون چیه از انیمیشین؟
1-پول
2-انگیزه شخصی
3-انگیزه فرعی(بعضی ها واسه پروژه می خوان)

1-پول : باعث می شه شما به شدت بدنیال این هدف باشین ولی کافی نیست چرا که هدف پول نه آموزش اصولی
2-انگیزه شخصی : باید به کودکیتون نگاه کنین آیا شما از اون دسته بچه هایی بودین که زیاد نقاشی می کشید.آیا از اون دسته آدم هایی بودین که دست بکش داشتین!تبریک می گم کارتون خیلی راحت تره
3-انگیزه فرعی: این نوع انگیزه کوتاه مدته و فرد بعد از فرا گرفتن بخش کوچکی برای کارش ارضا میشه.

خب اولین پیشنهاد من اینه که دقت دید خودتون رو بیشتر کنین.چرا که لازم نیست قضایا رو از دید کج ببینیم.نمی خواهیم از آسمون طرح بیاریم اصلا میاییم یه کاری می کنیم.
می خوام شیطنت کنم!!!
sep90 کسیه که همین جا هم پستش بود و گفت که یه نمونه کار بزارم.
شاید نمونه کار های من بسیار ساده باشن.برای همین بهتره یه کاری کنیم.

با اجازه ایشون البته اگه اجازه بدن بعد از امتحانات می خوام کارکتر پشه رو تو پشه ها عاشق می شن کارشونه تجزیه و تحلیل کنیم.
یعنی اون پشه رو با هم می کشیم و می فهمیم که چه جوری چنین پشه ای خلق کنیم.نقاط قوت کار رو می گیم و اگه ضعفی دیدیم (که نمی بینیم کارشون درسته)اون پشه رو خلق می کنیم.تو یه محیط دیگه می زاریم و حرکت می دیم.
همه اینا منوط به اجازه ایشونه و ازشون می خوام که اگه موافقن اون کار رو البته یه Jpeg از اون کارو این جا آپلود کنن و ما از رو کارشون رنگ ریزیو کارهای مختلف اونو آنالیز کنیم.

بعد از این کار مسلما رو کارهای مانوئل فالمن مانور میدیم.چرا که ایشون واقعا به حق استاد بنده بوده و دین بزرگی دارم بهشون.
زیاد شد پست.بعد از 8 بهمن شورع به ادامه می کنیم.
منو از نظراتتون مطلع کنین.

آخرین ویرایش:
lا می خواستیم یه آموزش مختصری بدیم ولی گویا نه کسی پایه بود و نه کسی همکاری کرد بیخیال.
عذر از ردین چنین تاپیکی.
خداحافظ

hamed_256giga

کاربر فعال
شما هنوز چیزی نگفته بودی که ما همکاری کنیم!!!
تا اینجا فقط باید بچه ها تشویق به ادامه می کردن که فکر می کنم وظیفه شون رو انجام دادن...
شما هم گفتین : "بعد از 8 بهمن شورع به ادامه می کنیم "!!
من که خیلی منتظر بودم ...

G.E.E.k

Member
با سلام
اولا که باید بگم کارتون خیلی خوب بود .:paint:
دوماً تبریک به شما بابت این روحیه خوبتون که دوست دارید چیزه های که علمش رو دارید به دیگر دوستاتون یاد بدید.:rose:
سوماً ما که چیزی بلد نیستیم ولی خوب میتونیم همراهیتون کنیم شما بسم الله کارو بگید بعد ببینید که چقدر بچه های این انجمن پایه ان!!
منظر پست های خوب بعدی شما هستیم.
با تشکر .
دیده بان.

amird

خبرگان انجمن فلش
lا می خواستیم یه آموزش مختصری بدیم ولی گویا نه کسی پایه بود و نه کسی همکاری کرد بیخیال.
عذر از ردین چنین تاپیکی.
خداحافظ

دوست عزیز چقدر تند می ری ....
شما خودت فقط یک نمونه کوچیک گذاشتی بدون سورس شما سورس اینو بذار اگر کسی کمک نکرد حرف شمادرسته ...

موفق باشی

با سلام.
من که نمونه نزاشتم تا از روی اون آموزش بدم.
من نمونه گذاشتم تا طرح کلی کار رو نشون بدم با گذاشتن سورس هم چیزی دوا نمی شه به فرض گذاشتن منبع.
طرف فقط می فهمه طرف مقابل چی کار کرده ولی خودش قابلیت طراحی رو پیدا نمی کنه البته در زمینه انیمیشن این صادقه نه کارهای دیگه(مثلا واسه سایت این راه جوابگو هستش)

من حرفم اینه یکی یه طرح انیمیشن رو از هر کجا که می تونه یه کارتونی یه چیزی بیاره معرفی کنه من طریقه ساختشه بگم.
خودم نظرم این بود که کارکتر پشه آقا سپهر رو یاد بدم که منتظر اکی ایشون بودم ولی گویا نمی خواستن.برای همین احساس کردم که شاید نا کار آمد بوده.
حالا شما یه کارکتر که با فلش طراحی شده یه کارتونی یه عکسی چیزی بیارین تا آموزش بدم.

rezaee

Member
دوست عزیز
اولا از زحمتتون ممنون
در ادامه باید بگم شما که نیت به آموزش کردید، مباحث رو خودتون سعی کنید برنامه ریزی شده با کاراکترهای مورد نظر خودتون پیش ببرید.(شما که اینکاره هستید دیگه چرا منتظر یه کاراکتر پشه موندی، یه کارکتر دیگه انتخاب کن!!!) آقا سپهر عزیز شاید به هر دلیلی نتون به سایت مراجعه کنن. یا هر مشکل دیگه...
در ادامه هم دوستان حتما کمک خواهند کرد. شما شروع بفرمایین اگه کسی کوتاهی کرد اونوقت جای گله کردن هست.
موفق باشی
منتظرتیم
:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا