افت کیفیت تدریجی در کپی ها !

30min

Banned
سلام .
راستش من مثلا یک مستطیل ایجاد میکنم .
و وقتی به وسیله Ctrl+Shift+Alt+T کپی های متعددی ازش میگیرم در یک مسیر خاص هر چه بیشتر کپی میگیرم کیفیت به تدریج کم تر میشه و مستطیل ها تار میشن !
چرا ؟

پیوست ها

• pic.jpg
    pic.jpg
    89.2 کیلوبایت · بازدیدها: 13

FDK

Member
سلام
اگر با Rectangle بکشید( در خالتی که آپشن رو Path باشه نه Fill ) هیچ افت کیفیتی نخواهید داشت.

30min

Banned
Fdk حق با شماست اما سئوال من اینه که علت این افت کیفیت در حالت پیکسلی چیه ؟!
در حالی که در کپی عادی این افت کیفیت رو نداریم !

• Like
Reactions: FDK

FDK

Member
سلام دوباره
جواب شما رو دقیق نمیتونم بیان کنم ، ولی در حالت عادی هم در Rotation این اتفاق میفته منتها چون تعداد پیکسل ها زیاد به چشم نمیاد . برای امتحان یه فایل به اندازه 6x6 Pixel و DPI 72 باز کنید و بعد با Pencil چهار تا نقطه 1 پیکسلی وسطش ایجاد کنید تا یه مربع تشکیل بشه ، حالا 45 درجه بچرخونیدش ، نتیجش جواب شماست ، میبینید که کاملا گوشه ها به هم میریزه با Transparency کمتر ، به هر حال دلیلشو من نمیدونم ولی بر طبق نوشته ای که پیدا کردم میگن به خاطر کد ها فتوشاپه ، من نمیگم ، عین نوشته رو پائین براتون میزارم:

Pixel-slop In Photoshop Image Rotation

See three small bitmaps attached: <<original.bmp>>; <<45cw.bmp>>; <<45ccw.bmp>>.The original is a simple 21x21 pixel test pattern, black except for white pixels in the center and corners. It's appearance should be the same whether rotated 45 deg clockwise or counterclockwise, and the appearance should keep the symmetry of the original.I used "Bilinear Interpolation".

I used a gamma = 1 profile, and to be extra-safe set Edit>Assign Profile>Don't Color Manage ...I set the background color to black in the toolbox. Thank you John Joslin.Then I rotated the original image 45 deg clockwise and counterclockwise to make the other two files. Why to the resulting images look so different? Why are they lacking in symmetry? With the other interpolation methods too, clockwise and counterclockwise rotations give quite unlike images. A partial explanation could be that Photoshop rotates about a point not in the image center, but this doesn't explain enough.

I tried 20x20 patterns which showed similar problems. I'm mostly interested in bilinear interpolation because this is supposed to conserve the total pixel value. Each white pixel in the original has value 255, so the blob resulting from this pixel should have total value 255. Look at <<45cw.bmp>>.The blob on the left has total value 69+94+13+5+18+1=200. The blob on the right is an almost perfect antipode with total value 1+18+6+13+95+68=201.Â

The blob at the bottom doesn't resemble the side blobs and has total value 42+56+40+3+55=196. The blob at the top has total value 40+41+56=137. Clearly Photoshop has lost the top of the top blob. (It also does this with 45 deg counterclockwise rotation, and also with 135 deg rotation.) The blob in the center has total value 49+49+48+47=193.Â

All of the blobs fall far short of 255. Photoshop might be excused for messing up edge pixels, but not a central pixel. Photoshop messes up rotation at the single pixel level. I made a test pattern with clusters of 4 white pixels and the rotation of this did conserve the total value for the central four. Edge pixels still showed problems. Photoshop image rotation appears to be based on sloppy code.

آخرین ویرایش:
منم از اين جور مشكلا دارم ! :sad: توي خيلي از كارا كلافه كردن منو ...
يا مثل همين نمونه و يا بعضي وقتا يه شكل كه از چند مستطيل كنار هم تشكيل شده و رو Rotate مي كنم كيفيت كار به هم ميريزه يعني گوشه هاي مستطيل ها بيرون مي زنه يا فرو مي ره !

1307545300.png

nima_dsnr

کاربر VIP
این افت کیفیت تو پرینت مشکلی پیدا نمیکنه
اگه رزولوشن و سایز کافی رو داشته باشید دیگه این مورد به چشم نمیاد
اما میتونید از مستطیل شیپ ها هم استفاده کنی که دیگه اصلا موردی نداشته باشه.

30min

Banned
FDK متشکرم از شما .
نیما خوب وقتی خروجی Tiff حالت یک همچین نقصی رو داشته باشه مطمئنا در چاپ هم رویت میشه .
البته من بیشتر به تصاویر داخل کامپیوتر اشاره دارم و برای Print این مورد رو نپرسیدم .
اما میتونید از مستطیل شیپ ها هم استفاده کنی که دیگه اصلا موردی نداشته باشه.

Alireza Saeedi

Active Member
خوب چه کاریه ؟؟ با همون alt خودمون کپی کن دیگه !! افت کیفیت هم نداره ...

30min

Banned
WonderFul !!! :wink:
خوب عزیز دل اون عکسی که من گذاشتم رو که اگه بخوایم با Alt کپی کنیم که عمر نوح میخواد و حوصله .... ااااااا ..... حوصله ..... ! :-?
میزنمت ها ! :mad:

Alireza Saeedi

Active Member
231b0cceafd7cdcd43cff0893ff13dae.png

مگه منظورتون این نیس که بعد از copy کردن و rotate کردن گوشه هاش کیفیت اولیه رو ندارن ؟؟؟

تو عکسی که من الان چند تا کپی کردم از یه باکس و چرخوندمشون افت کیفیتی وجود داره آیا ؟؟

من دقیق متوجه نمیشم چی میگین ...

آخرین ویرایش:

nima_dsnr

کاربر VIP
کتاره های اونی که عمودی ایستاده رو نگاه کن و اونای دیگه رو هم نگاه کن.
حالا ببین فرقی داره یا نه...
اگه بنظرت رسید داره منظور همونه؛ اگه نداره بیخیال تاپیک شو.

parinaz571

Member
سلام
منم یک سوال دارم . مثلا این عکسی که تو امضام از رو یک اموزشی که رو همسن سایت بوده ساختمش . کلی بلا سر این داییره ها اوردم. چرخوندم و تغیر سایز دادم. اما نمیدونم چرا دور دایره ها زیگزاگ و صاف صاف نیست؟ نمیدونم چرا کارم تمیز در نیومده!:-?

جدیدترین ارسال ها

بالا