اضافه کردن 2 گیگ رم

bijan63

Member
با سلام خدمت کاربران عزیز

سیستم من در حال حاضر رم 2 گیگ DDR3 Elixir 1333 داره و میخوام 2 گیگ دیگه اضافه کنم. اما به یک کامپیوتر فروشی رفتم بهم گفت این 2 رم با هم حتی اگر مثل هم 1333 باشند ممکن است یکی خوب کار کند و دیگری کارایی خوبی نداشته باشد و سیستم دچار مشکل و هی رسیت شود و گفت بهتر است شما یک رم 4 گیگ بگیرید. به نظر شما راه حل چیست؟ چکار کنم؟ یکی از دوستان گفت هر رم را در خشابهایی با رنگ متفاوت بر روی مادربورد سوار کنید

همچنین اگه خواستم رم بگیرم چه رمی رو پیشنهاد میکنید در شهر ما الان Elixir خیلی کمه یا بهتر بگم نیست
ممنون:rose:

آخرین ویرایش:

Mj

Well-Known Member
سلام
اون مغازه دار درست گفته
شما یا باید همون مارک همون bus همون chip گیر بیاری یا اگه غیر از این باشه دستگاهت دچار مشکل میشه.
اگه نمی تونی همون مارک گیر بیاری میتونی بنا به گفته ی دوستت از سیستم Dual channel استفاده کنی و داخل هر slot رم ،رمی با چیپ ست های مختلف استفاده کنی البته این کار ریسک پذیری بالایی داره و ممکنه درصد هماهنگی و ارنج شدن chip set های مختلف در برند های مختلف مادر بورد در سیستم Dual channel متفاوت باشه.
به هر حال بهترین پیشنهاد خرید یک رم 4GB هست البته بازم با همون مارک (اگه می خوایی از اون 2GB استفاده کنی)اگه نه که هیچی..!
به نظرم اگه تو شهر شما گیر نمیاد از بازار Pc تهران سفارش بده
قیمت رم 4GB bus 1600 DDR3 که مارک اصلی هست 175 هزار تومن هست پس یقینا قیمت bus 1333 ارزون تر هست.
موفق باشی:rose:
موفق باشی

bijan63

Member
سلام
اون مغازه دار درست گفته
شما یا باید همون مارک همون bus همون chip گیر بیاری یا اگه غیر از این باشه دستگاهت دچار مشکل میشه.
اگه نمی تونی همون مارک گیر بیاری میتونی بنا به گفته ی دوستت از سیستم Dual channel استفاده کنی و داخل هر slot رم ،رمی با چیپ ست های مختلف استفاده کنی البته این کار ریسک پذیری بالایی داره و ممکنه درصد هماهنگی و ارنج شدن chip set های مختلف در برند های مختلف مادر بورد در سیستم Dual channel متفاوت باشه.
به هر حال بهترین پیشنهاد خرید یک رم 4GB هست البته بازم با همون مارک (اگه می خوایی از اون 2GB استفاده کنی)اگه نه که هیچی..!
به نظرم اگه تو شهر شما گیر نمیاد از بازار Pc تهران سفارش بده
قیمت رم 4GB bus 1600 DDR3 که مارک اصلی هست 175 هزار تومن هست پس یقینا قیمت bus 1333 ارزون تر هست.
موفق باشی:rose:
موفق باشی

مرسی دوست عزیز، گفتید باید "همون مارک همون bus همون chip گیر بیاری". فقط یه سوال چطوری بفهمیم 2 رم chip شون یکی است؟

Mj

Well-Known Member
البته توی رم های جدید این کار مشکل هست چون معمولا یه cap یا همون محافظ مخصوص ضد ولتاژ روی رم وجود داره
ولی اگه نداشت شما میتونستید از روی این قسمت کد های بسته شدن رم رو با هم مقایسه کنید

258DDR2RAM_image_02.jpg

البته صحبت قبلی رو اصلاح میکنم بهتره که chip های یکی باشه.
لذا به همون یک مارک بودن قطعه بسنده کن.

جدیدترین ارسال ها

بالا