اصول سئو مهم تره یا لینک دادن به سایتهای ثب لینک

phpweb

Active Member
فرض کنید که اصول سئو رو نصف و نیمه رعایت کردید ولی لینکش توی 1000 سایت ثبت شده. اما یه سایت دیگه کلا اصول سئو رو از بیخ و بن رعایت کرده ولی لینکش هیچ جا ثبت نشده.

در این شرایط کدوم یکی از این دو سایت شانس بیشتری در نتایج جستجو داره؟

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
جالبه، همیشه سایت هایی که سئو رو رعایت کردند شانس بیشتری داشتند، مخصوصا در پورتال ها..!

phpweb

Active Member
جالبه، همیشه سایت هایی که سئو رو رعایت کردند شانس بیشتری داشتند، مخصوصا در پورتال ها..!

بنظرم اصول سئو یه حالت کمکی داره و اگر هم این اصول رو رعایت نکنیم فقط نسبت به سایتهایی که این اصول رو رعایت کردند شانس کمتری پیدا می کنیم ولی نسبت به سایتهایی که کمتر از ما به سایر سایتها لینک دادند، شانس بیشتر داریم.

نظر شما چیه؟

Mohammad

Member
من تجربه شو دارم ... (حدودا)

من خیلی وقت پیش یه وبلاگ درست کردم ، سعی کردم اصول سئو رو خیلی خوب رعایت کنم ، قالب وبلاگ هم زیاد از عکس استفاده نکردم و یا سی اس اس تزئینش کردم ... در کل هم با 4 - 5 تا سایت بیشتر تبادل لینک نکردم ، اونم تبادل نمیشه گفت ، خودشون بدون اینکه من بخوام تبلیغ منو گذاشتند تو سایتشون ...

باور کنید بعد از 2 - 3 ماه ، هر چیزی که تو وبلاگم موجود بود رو تو گوگل سرچ میکردم ، بدون شک تو صفحه اول بودم ، یادمه برای بعضی نرم افزارها هم نفر اول تو گوگل بودم ، خودم تعجب میکردم ، بالا تر از سایت هایی مثل کمیاب آنلاین وایساده بودم ، بازدیدم هم تو همین 2 - 3 ماه رسیده بود به بالای 2000 تا ...

:sad:

رعایت کردن سئو خیلی تأثیر داره ...

my1zarb

Member
فرض کنید که اصول سئو رو نصف و نیمه رعایت کردید ولی لینکش توی 1000 سایت ثبت شده. اما یه سایت دیگه کلا اصول سئو رو از بیخ و بن رعایت کرده ولی لینکش هیچ جا ثبت نشده.

در این شرایط کدوم یکی از این دو سایت شانس بیشتری در نتایج جستجو داره؟
سلام؛
بستگی داره به اینکه 1000 سایتی که میگید چه سایت هایی هستند؟ البته سئو تاثیر بسیار زیادی داره و شخصا به رعایت سئو بیشتر اعتقاد دارم اما اگر تبادل لینک با سایت هایی داشته باشید که برای گوگل مناسب باشد ، مطمئناً تاثیر سریع تری رو خواهد داشت.
برای مثال من روی سایت فان کلوب (www.funcloob.ir) بیشتر روی سئو کار کردم که البته تاثیر خودش رو داشته.
مثال:
جستجوی «دانلود برنامه پخش زنده» نتیجه اول را خواهد داشت.
جستجوی «دانلود اس ام اس» نتیجه اول را خواهد داشت.
جستجوی «دانلود اپرا» نتیجه دوم را خواهد داشت.
جستجوی «یوتیوب» نتیجه هفتم را خواهد داشت.

آخرین ویرایش:

my1zarb

Member
البته رعایت سئو در فان کلوب شاید بشه گفت زیادی هست :green:
برای مثال SEO Score فان کلوب در سایت DomainTools به مقدار 99 درصد محاسبه شده است.

پیوست ها

• funcloob_seo_score.gif
    funcloob_seo_score.gif
    10.6 کیلوبایت · بازدیدها: 9

phpweb

Active Member
سلام؛
بستگی داره به اینکه 1000 سایتی که میگید چه سایت هایی هستند؟ البته سئو تاثیر بسیار زیادی داره و شخصا به رعایت سئو بیشتر اعتقاد دارم اما اگر تبادل لینک با سایت هایی داشته باشید که برای گوگل مناسب باشد ، مطمئناً تاثیر سریع تری رو خواهد داشت.
برای مثال من روی سایت فان کلوب (www.funcloob.ir) بیشتر روی سئو کار کردم که البته تاثیر خودش رو داشته.
مثال:
جستجوی «دانلود برنامه پخش زنده» نتیجه اول را خواهد داشت.
جستجوی «دانلود اس ام اس» نتیجه اول را خواهد داشت.
جستجوی «دانلود اپرا» نتیجه دوم را خواهد داشت.
جستجوی «یوتیوب» نتیجه هفتم را خواهد داشت.

شما بازدید سایتتون رو بخاطر سئو کسب کردید یا اینکه قبل از سئو کاری بازدید داشتید؟

phpweb

Active Member
من تجربه شو دارم ... (حدودا)

من خیلی وقت پیش یه وبلاگ درست کردم ، سعی کردم اصول سئو رو خیلی خوب رعایت کنم ، قالب وبلاگ هم زیاد از عکس استفاده نکردم و یا سی اس اس تزئینش کردم ... در کل هم با 4 - 5 تا سایت بیشتر تبادل لینک نکردم ، اونم تبادل نمیشه گفت ، خودشون بدون اینکه من بخوام تبلیغ منو گذاشتند تو سایتشون ...

باور کنید بعد از 2 - 3 ماه ، هر چیزی که تو وبلاگم موجود بود رو تو گوگل سرچ میکردم ، بدون شک تو صفحه اول بودم ، یادمه برای بعضی نرم افزارها هم نفر اول تو گوگل بودم ، خودم تعجب میکردم ، بالا تر از سایت هایی مثل کمیاب آنلاین وایساده بودم ، بازدیدم هم تو همین 2 - 3 ماه رسیده بود به بالای 2000 تا ...

:sad:

رعایت کردن سئو خیلی تأثیر داره ...

نظرتون قابل توجه هست. یه منبع مفید و کامل برای آموزش سئو معرفی می کنید؟

my1zarb

Member
شما بازدید سایتتون رو بخاطر سئو کسب کردید یا اینکه قبل از سئو کاری بازدید داشتید؟
سایت فان کلوب تقریبا از ابتدا بر پایه سئو طراحی شد ، البته پارسال سئو فان کلوب ارتقاء پیدا کرد.

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
به نظر من سایت funcloob از نظر سئو ضعیف هست، حتی url ها!
جالبه، بفرمایید چه اصولی از سئو در آن رعایت شده.

phpweb

Active Member

شما یه منبع کامل و فارسی برای معرفی اصول سئو سراغ دارید؟

من چندجا مطالبی در مورد سئو دیدم ولی پراکنده بود و مطالب کمی رو دربر داشت.

خوشحال می شم یه منبع کامل و فارسی معرفی کنید.

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
نه متاسفانه من منبع فارسی جامعی رو نمیشناسم، دوستان اگر اطلاع دارند، زحمت اطلاع رسانی رو بکشند.
به نظر من، یکی از تاثیر گزارترین کار، تصحیح url ها است.
مثلا برای کسی که گالری عکس داره:
http://mysite.com/index.php?title=F...gallery&func=viewcategory&catid=127&Itemid=59
بعد از تصحیح:
http://mysite.com/index.php?car/big/wallpaper/mazda.htm

به نظر شما کدوم برای روبات های گوگل قابل درک هست؟

mihanseo

New Member
با سلام هرچی لینک کوتاه تر باشید و توش عنوان مطالب به کار رفته باشه موثر هست . مخصوص اگر تهش هم بسته شده باشه مثلا
:
mysite.com/postitle.html
خیلی مفید تر خواهد بود لینک های بالا زیاد فرقی ندارند باهم شاید دومی با اولی چند درصد فرق کنه ولی تاثیر ان چنانی نخواهد داشت برای روبات های گوگل
برای مقلات سئو میتونید از سایت من استفاده کنید بچه ها زحمت کشیدن مقالات که راجبع سئو هست توی کل سایت های فارسی زبان با ذکر منبع جمع کردن کنار هم
میتونید استفاده کنید
مقالات سئو

mihanseo

New Member
البته رعایت سئو در فان کلوب شاید بشه گفت زیادی هست :green:
برای مثال seo score فان کلوب در سایت domaintools به مقدار 99 درصد محاسبه شده است.
با سلام اشتباه نکنید این درصدی که میده مربوط به کل سئو ساتتون نیست بلکه مربوط به سئو قالبتون هست سایت پیام سرا سئو سورسش 46% ولی رنکش توی گوگل خوبه این درصدو به قالب میده ...

pouya saadeghi

Active Member
SEO یه مبحث شفاف نیست که بشه گفت فلان مقاله یا فلان کتاب یه مرجع آموزشی کامل برای SEO هست؛
فقط افرادی که الگوریتم کار موتور های جستجوی بزرگ مثل گوگل و بینگ رو طراحی کردن،
از همه نکات SEO اطلاع دارن ؛ و درصد کمی از نکات بهینه سازی رو برای وبمسترها منتشر میکنن.

خیلی از مقاله ها و نکته هایی که به صورت پراکنده در وب وجود دارن، براساس آزمایش‌ها و آزمون و خطای وبمسترها درطول زمان تهیه شده‌اند.
منابعی برای یادگیری SEO مطالعه میکنید، حتما باید به‌روز و قابل اعتماد باشن. الگوریتم های موتورهای جستجو هر چندوقت
شامل تغییراتی میشن (تا کامل تر بشن) بنابراین reference های قدیمی مناسب نیستن.

به نظر من بهترین منبع، guide ها و tip هایی هستن که موتورهای جستجو منتشر میکنن:

کتاب راهنمای موتورهای جستجو [PDF]

راهنمای طراحی وبسایت های بهینه و روش مناسب تولید محتوا

نکاتی برای استخدام یک بهینه‌ساز

وبلاگ وبمستر سنترال گوگل

راهنمای SEO موتور جستجوی bing

my1zarb

Member
متشکر از اینکه نظر خودتون رو ارائه دادید.
به هر حال منبعی که خدمت شما معرفی کردم یکی از منابع نسبتاً خوب برای نسبت رعایت سئو هست.
پیروز باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا