اشکال در طراحی یک پروژه

mohammad2o0

New Member
moz-screenshot.png
[FONT=&quot]با سلام به همه دوستان[/FONT]
[FONT=&quot]من در ساخت یک برنامه از طریق مولتی مدیا بیلدر مشکلی پیدا کردم[/FONT]
[FONT=&quot]مشکلم اینه که من دارم یک پروژه میسازم و پروژم تعداد زیادی صفحه [/FONT][FONT=&quot]html[/FONT][FONT=&quot] داره[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]من در قالب اول لیست مطالب را گذاشتم که اگه روی یک موضوعی کلیک کنیم قالب دوم بز شده و مطلب کامل را بخونه[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]الان این پروژم 88 تا فایل داره[/FONT]
[FONT=&quot]در این صورت باید برای هر مطلب یک قالب بسازم که اینجوری حجم برنامه زیاد میشه[/FONT]
[FONT=&quot]راستش از دوستان میخواستم برای ساختن این پروژه یک ایده ای بدن که کل پروژم حجم زیادی نداشته باشه[/FONT]
[FONT=&quot]اگه ترفندی هم هست بگید[/FONT]
[FONT=&quot]دستتون درد نکنه[/FONT]

این عکس قالب اصلی
attachment.php

این عکس قالب دوم که یک html قرار دادم که اون متنی هست که کاربر میخونه
attachment.php

[FONT=&quot][/FONT]

پیوست ها

• 1.JPG
    1.JPG
    8.8 کیلوبایت · بازدیدها: 39
  • 2.JPG
    2.JPG
    7 کیلوبایت · بازدیدها: 36
  • Like
Reactions: pcj

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
دوست عزیز نیاز نیست قالب رو توی همه صفحاتتون بذارین فقط باید قالب رو تو صفحه Master Layer قرار بدین

• Like

ali guard

Member
بة نظر من بيهتر هست هر صفحة با فايلى mbd زخيرة كنيد باد با دستور runmbd هر وقت خاستيد بريد با فايلى ديكر اجرا كنيد اين وقت هم ميشةبراى هر فايلى يك صفحة طرحى كنيد
راى دووةم ميشة با از hide show ايستفادة كنيد

• Like

mohammad2o0

New Member
با سلام

بة نظر من بيهتر هست هر صفحة با فايلى mbd زخيرة كنيد باد با دستور runmbd هر وقت خاستيد بريد با فايلى ديكر اجرا كنيد اين وقت هم ميشةبراى هر فايلى يك صفحة طرحى كنيد
راى دووةم ميشة با از hide show ايستفادة كنيد

راستش این که گفتید به صورت mbd ذخیره کنم و با فرمان runmbd اجرا کنم

فایلی که به صورت exe بسازم و قالب دوم را mbd و از طریق فرمان runmbd اجرا کنم
باز نمیشه چون اونا را توی برنامه مولتی مدیا بیلدر اجرا میکنه

و دوم هم از طریق یک برنامه چطوری میشه توی یه فایل exe دیگه فرمان hide یا show را بزارم

اون دوست اولی هم که گفتن قالب را توی صفحه master page قرار بدم چطوری میشه از یک فایل به فایل دیگه رفته و مثلا فرمان داد که یک فای Html را اجرا کنه
و اگر هم بخوام برای هر html یه صفحه بزارم نمیشه کدی داد که به صفحه دیگه بره

• Like

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

پيشنهاد ميكنم تو صفحه اصلي پروژتون (جايي كه ليست موضوعات شما قرار داره) روي هر موضوع كه قرار هست بعنوان كليد عمل كنه و يك فايل htm رو نمايش بده آدرس فايل مربوطه رو تو يك متغير رشته‌اي بريزيد و بلافاصله دستور رفتن به صفحه بعد رو بديد مثلا براي كليد شماره 1 اين كد:
کد:
path$ = '<SrcDir>\myfiles\file1.htm'
NextPage()
و مثلا براي موضوع دوم اين كد:
کد:
path$ = '<SrcDir>\myfiles\file2.htm'
NextPage()

حالا به صفحه دوم بريد و قالب موردنظرتون رو اونجا قرار بديد و درون اين قالب شي HTML رو بزاريد.

به پنجره خصوصيات شي HTML بريد و آدرسي كه تو قسمت URL نوشته شده رو پاك كنيد.

تو Page Start همين صفحه اين كد رو بنويسيد:
کد:
Browser("Browser","path$")

ميبيند كه با انتخاب هر موضوع تو صفحه اصلي برنامه به صفحه دوم مياد و متن موردنظر رو نمايش ميده.

البته توصيه ميكنم كتاب آموزشي جناب silvercover رو هم مطالعه كنيد تا مشكلات اينچنيني رو بتونيد به راحتي خودتون حل كنيد.

موفق باشيد.

• Like

جدیدترین ارسال ها

بالا