اسکریپ ساخت ساب دامین بصورت اتوماتیک توسط کاربر ؟

golden گفت:
این امر فقط با داشتن یه اسکریپت انجام پذیر نیست بلکه سرور باید یه سری نرم افزار را نصب کند و به شما اجازه دسترسی به اونا را از طریق php بدهد.
میگم شما که اینقدر فاضلید ( برا خودتون گروه امنیتی راه انداختید ) چطور این چیزا را نمی دونید؟

همه بچه هايي كه اينجا فعالن يا سايت دارن يا بهر حال فعاليت حرفه اي دارند. اين دليل نمي شه كه به مشكل بر نخورن..
ظاهراً شما از اينجا هيچ بهنره اي نمي بريد و فقط محض رضاي خدا اومديد به سؤالات پاسخ بديد؟ نه؟

golden

Member
سيسرا گفت:
همه بچه هايي كه اينجا فعالن يا سايت دارن يا بهر حال فعاليت حرفه اي دارند. اين دليل نمي شه كه به مشكل بر نخورن..
ظاهراً شما از اينجا هيچ بهنره اي نمي بريد و فقط محض رضاي خدا اومديد به سؤالات پاسخ بديد؟ نه؟
هیچ کس با سوال پرسیدن دیگران مشکلی نداره، من اینجا فعالم چون امیدوارم اگه یه روزی مشکلی داشتم از بروبچ همین فروم جواب بگیرم همون طور که تا حالا گرفتم.
همون طور که شما گفتی همه بچه های این جا اکثرا حرفه ای هستند پس این خیلی مسخره است که من توی امضای خودم، خودم را یه هکر همه کاره معرفی کنم و جوری تبلیغ کنم که اینگار چه خبره. ( باید توقع اینو داشته باشی که دیگران مهارت های شما را تست کنن)
من فقط می خوام کاری کنم که این جور امضاها تغییر کنه (اصلا آدم چرا باید در امضای تبلغ کنه؟ اونم تو یه انجمن آزاد؟)
آدم همینطوری نمیتونه یه گروه ایمنیتی راه بندازه باید کلی تجربه داشته باشه ( مثلا باید توانایی اینو داشته باشه که یه سرور را هک کنه..... نه؟)

karevan

Member
سال نو همگی مبارک
میشه به من توضیح بدین که برای این کار باید چه امکاناتی داشته باشم.
یا حد اقل توی گوگل دنبال چی بگردم که بتونم یه اطلاعاتی در این زمینه کسب کنم؟؟

ramram

New Member
همه مطالبی که گفته شد درسته اما الزاما این تنها راه نیست شما می تونی یه اسکریپت ساده در ایندکس بگذاری و از مدیر سرورت درخواست کنی تمام ساب دامین های سیت رو به همون www.yourdomin.com بفرستن البته باید اینچنین باشه اما متاسفانه بسیاری از مدیران سرور تا این حد هم اطلاعات ندارن بعدش توسط یه اسکریپت که در فایل index.php قرار داره url رو بخونی و کاربر رو به شاخه مربوط به اون ساب دامین ارسال کنی یا انکلود کنی به هر حال با این رویه ساده و صد در صد عملی هم می شه راه دومش استفاده از ماژول ریرایت آپاچی هست که برای اون مجبور به استفاده از بانک داده برای ریرایت میشید که این هم کار ساده ایه در انجمن های iranphp.net قبلا به طور کامل توضیح داده شده و یه مقاله هم اونجا هست توضیح مدریرایت کمی طولانی

شب و روز خوش

oxygenws

Active Member
بعدش توسط یه اسکریپت که در فایل index.php قرار داره url رو بخونی و کاربر رو به شاخه مربوط به اون ساب دامین ارسال کنی یا انکلود کنی به هر حال با این رویه ساده و صد در صد عملی هم می شه
خودت می دونی که این روش اصلا منطقی نیست و فشار سرور رو خیلی زیاد می کنه :)

استفاده از ماژول ریرایت آپاچی هست که برای اون مجبور به استفاده از بانک داده برای ریرایت میشید که این هم کار ساده ای
عذر می خوام، اما این روش هیچ نیازی به پایگاه داده نیست، در حقیقت اصلا ربطی به این قضیه نداره!!

بهترین روند برای این کار، همون ماژول ریرایت آپاچی است و تقریبا به هیچی نیاز نداره، مگر دسترسی root!!!
در سمت برنامه نویسی هم، برای ایجاد زیردامنه، هیچی نیاز نداره، مگر توانایی ایجاد "شاخه" توسط زبان برنامه نویسی. به همین راحتی، به همین خوشمزگی.

bahy_my

Active Member
سلام
اجازه هست من كوچواو هم بپرم وسط؟من يه هاست ديدم كه ساب داميناش يه پوشه بودن تو ريشه ي اصلي
فكر كنم با توجه به اين مسئله :
يه اسكريپت ساده مبني بر ايجاد دايركتوري بزنيم و اسم دايركتوري اسم كاربرمون باشه. :d
خوب بعد اين دايركتوري ساخته ميشه و اون ساب دامين هم همينطور.
(البته شما حرف هاي منو به دل نگيريد)

ramram

New Member
حرف شما کاملا درسته اما این به تنظیمات سرور بستگی داره که طولانی و نیازی به گفتنش نیست به همون مقاله ای که کاروان گفت مراجعه کنین

:eek: امید جان دستت درد نکنه دیگه در این حد میدونم که نیاز به دیتابیس داره یا من گفتم دیتا بیس برای این که این آقا می خوان به صورت آنلاین ثبت کنن یعنی برای ریرایت یو آر ال ماژول از یه دیتابیس استفاده کن که اون دیتا بیس رو هم براحتی توسط خود پی اچ پی می تونن بروز کنن وگرنه این و می دونم که نیاز نداره:D بابا نا سلامتی یه مقاله همونی که تو ایران پی اچ پی راجبش نوشتم

در مورد راه اول خوب دیگه این بستگی داره طرف سایتش چی باشه چقدر بازدید کننده داشته باشه برای کارای ایران سایتای معمولی همونم زیاده:lol:

آخرین ویرایش:

mosi20

Active Member
این بحث داره به بیراهه کشیده میشه .
یه نفر مثل بچه ی آدم این چیزی مه من میگم را کدش را اینجا بزاره . اگه هم بلد نیستید خوب چیزی نگید الکی بحث را کش ندید.
با ریرایت مد میخواهیم اینکار را بکنیم که هر چی اسم سابدومین هست به فایل زیر انتقال داده بشه.
PHP:
weblog.php?user=$1
این نکته را فراموش نکنید که هر چیزی بعد از اسم سابدومین هست باید منتقل بشه به همون آدرس یعنی اگه آدرس اینجوری بود www.sub.host.com/index.php?id=2 این id=2 هم منتقل بشه.
قبلا آقا مجید این کد را برای من نوشته بود اما کار نکرد.
RewriteEngine On

# Extract the subdomain part of domain.com
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^([^\.]+)\.domain\.com$ [NC]

# Check that the subdomain part is not www and ftp and mail
RewriteCond %1 !^(www|ftp|mail)$ [NC]

# Redirect all requests to a php script passing as argument the subdomain
RewriteRule ^.*$ http://www.domain.com/show-user.php?user=%1 [R,L]

RainDigital

Member
بابا این سایت رو نگا کنید:
www.veb.ir
خودم زنگ زدم به موبایل صاحبش گفت به صورت مجازی میسازه فقط یه فولدر میسازه تو روت سایت ولی دیگه بهم نگفت چطوری اون فولدر به اسم سابدومین شناخته میشه

PHP:
Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.eko.ir$
RewriteCond %{HTTP_HOST} ([^.]+)\.eko.ir$
RewriteRule ^(.*)$ Web.php?sub=%1

جدیدترین ارسال ها

بالا