استفاده از v-ray

korosh 3d

Member
سلام به همگی راستش من تا حالا با v-ray کار نکردم
میخواستم بدونم کاربردش تو چیه؟؟یعنی چه استفاده هایی ازش میشه کرد؟؟؟؟

موتور رندر vray یه موتور رندرر که بیشتر برای کارهای طبیعی و گرافیکی استفاده میشه و معروفیتشم به این خاطره که دست بازه. البته ناگفته نماند که رندرش خیلی طول میکشه

SAIROZ

Member
وی ری باعث میشه رندر به واقعیت نزدیک بشه .تنظیماتشم توی ستاپ رندر هست .باید اول این موتور رو را نصب بعد انتخاب کنی تا فعال بشه.خیلی باحاله از دست ندی.از ما گفتن بود.:-?

ali_118

کاربر VIP
سلام به همگی راستش من تا حالا با v-ray کار نکردم
میخواستم بدونم کاربردش تو چیه؟؟یعنی چه استفاده هایی ازش میشه کرد؟؟؟؟

هر نرم افزار سه بعدی برای تبدیل پارامتر های نور و مواد تعریف شده به یک تصویر گرافیک کامپیوتری به ابزاری به نام موتور رندر (Render Engine) نیاز داره

اغلب رندر انجین هایی که همراه خود نرم افزار ها ارائه میشن بنا به دلایل مختلف مثل عدم انعطاف پذیری لازم مورد استقبال اکثریت قرار نمیگیرد

در طرف دیگه شرکت هایی هستند که به صورت مجزا "رندر انجین" تولید میکنن
مثل موتور رندر Vray که محصول Chaos Group هست که یک موتور اصطلاحا بایاس شده هست
این موتور رندر میتونه تصاویری در حد عکس های واقعی خلق کنه و زمان رندر نسبت به کیفیت خروجی بسیار عالی هست
علاوه بر اون محیط کاربری نسبتا ساده و یوزر فرندلی اش باعث شده طرفداران زیادی پیدا کنه

محض اطلاع فقط اشاره ای هم به موتور های physically based میکنم که بر پایه پردازش فیزیکی نور در محیط واقعی عمل میکنن و اغلب بدون نیاز به تنظیمات پیچیده تصاویری بسیار نزدیک به واقعیت خلق میکنن
البته در این میان زمان فدای کیفیت میشه
موتور های معروفی چون Maxwell و Fryrender در این دسته قرار میگیرن.

meysam2020

New Member
با سلام،میشه یه سری آموزشی وی ری برای اسکچ آپ بزارید؟ممنون یاحق.

kalahroodi

New Member
با سلام
من تازه کار با 3dmax رو شروع کردم و فقط کار مدلسازی انجام میدم(البته ناگفته نماند تا همین اخیرا کار مدلسازی انجام میدادم ولی با autocad ) اما از اون جایی که تا به کار رنگ و لعاب ندی خیلی به چشم نمیاد،میخواستم خواهش کنم هر کس میتونه یه آموزش کامل در رابطه با material و v-ray بذاره
با تشکر

جدیدترین ارسال ها

بالا