از کجا بدونم سیستمم 64 بیت ساپورت هست یا نه؟

با سلام خدمت اساتید محترم.
واسه نصب یک ویندوز 64 بیتی مسلما باید سیستم قابلیت اجرا و ساپورت نرم افزارهای 64 بیتی رو داشته باشه.
اما آیا این به این معنی که فقط مادربورد سیستم این قابلیت رو داشته باشه؟
یا اینکه با دستور یا کد میشه این رو فهمید؟ روش کلی اون رو بفرمایید ممنون میشم.

سوال یگه اینکه آیا ویندوز ایکس پی 64 بیتی هم مثل نسخه 32 اون sp3 داره یا نه؟یا اصلا ایکس پی 64 بیت خوبه یا نه؟

پیشاپیش تشکر.

soroush2it

New Member
سلام دوست عزیز
اول از همه بگم که مهمترین عاملی که توی ویندوز تاثیر داره برای 32یا64 بیت CPU هستش اونه که باید ببینی 32 بیت هست یا 64 و میتونم بگم دستور یا کد خاصی نداره
دوم اینکه کلا ویندوز 64 بیت رو من برای استفاده معمولی اصلا توصیه نمی کنم، و به نظرم برای ویندوز 64 بیت حتما شما باید کار حرفه ای انجام بدین که لازمه اصلی اون سرعت و روانی سیستم هستش در غیر این صورت زیاد کاربردی واستون نداره مثل این میمونه که شما یه خونه 1000 متری دارین که 200 مترشو استفاده میکنین ،خونه 1000 متری خوب هست ولی نه برای همه، و بعد از ویندوز برنامه ها هم مهم هستند که البته این مشکل الان دیگه حل شده و اکثر نرمافزار ها ورژن 64 بیت هم دارن

در مورد XP 64 باید بگم تا اونجا که من می دونم اصلا platform فرق داره و شبیه ویندوز سرور 2003 هستش و حتی برای سرویس پک ها هم باید از سرویس پک های ویندوز سرور استفاده کنی، اینکه پرسیدی خوبه یا نه، نمیشه جواب داد چون هر کدوم ویژگی های خودشون رو دارند،ولی توی ویندوز به نظرم XP 32bit SP3 جز کم دردسرترین و کارآمد ترین ویندوز ها هستش برای مونتاژ البته XP64 bit Sp2 رو هم من می پسندم به شرط اینکه تمام برنامه هایی که استفاده میکنی 64 بیت باشن

سلام با تشکر از اینکه راهنمایی کردید.
من چون میخوام کار 3D و رندر انجام بدم بعلاوه کارای VFX فکر کنم XP 64 Bit انتخاب خوبی باشه.البته من تمام نسخه های 64 بیتی نرم افزارهای مایا و افتر رو دارم و مسلما در صورت استفاده از نرم افزارهای 64 بیتی میشه تمام کارایی این ویندوز رو دید و گفته شما صحیح هست.
در مورد پلتفرم میدونم که همون پلتفرم Windows 2000 هست.
اما نظرتون راجع به Windows 7 64 Bit چیه؟اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.
و سوال دیگه اینکه تا چند گیگ رم رو ساپورت میکنه؟

بازم تشکر میکنم.

آخرین ویرایش:

soroush2it

New Member
خواهش می کنم،خوشحالم که تونستم خدمتی انجام بدم
در مورد platform یادمه تو یکی از بحث های تکنت خونده بودم با server2003 یکی هستش
در مورد ویندوز 7 اونم 64 بیتش می تونم بگم واقعا عالیه ( البته اینو هم باید بگم بعضی ها هنوز با ویندوز 7 و برنامه هاشون مشکل دارن مثلا کسانی که با edius کار میکنن مشکل دارن و یه مقدار تو کارای سنگین اذیت شدن) ولی در کل واقعا عالیه
در مورد ساپورت رم هم در ویندوز های 64 بین سون لیست زیر کمکتون می کنه

• Starter: 8GB
  • Home Basic: 8GB
  • Home Premium: 16GB
  • Professional: 192GB
  • Enterprise: 192GB
  • Ultimate: 192GB
در مورد اینکه ببینید کدوم برنامه ها با ویندوز 7 سازگاری دارند و همینطور سخت افزار ها می تونید از لینک زیر استفاده نمایید
بررسی سازگاری نرم افزار ها و سخت افزار ها با ویندوز 7

tarash

New Member
سلام
جوابهای که دوستان دادند کاملا درسته و نظر بنده در رابطه با سوال شما اینه که نی یا لوله پالایشگاه کدوم بهتره؟ فرض کنید شما مقدار بسیار زیادی مایع را از جایی به جای دیگر منتقل کنید. این انتقال را هم می‌توانید با نی انجام بدهید و هم با لوله پالایشگاه. بدیهی است با لوله پالایشگاه بهتر است چون در یک زمان می‌توانید حجم بسیار بالاتری را جا به جا کنید.

این یک مثال اغراق‌آمیز بود ولی در مورد بیت‌ها هم همینطور است. توی معماری 32 بیت شما حجم کمتری را از می‌توانید نسبت به 64 بیت آدرس‌دهی کنید. این باعث می‌شود که فقط بتوانید تا حد کمتری پردازش اطلاعات را انجام بدهید.
در یک ساختار 64 بیتی می‌توان اطلاعات بیشتری را پردازش کرد به نسبت یک ساختار 32 بیتی در حدی که بتوان پاسخ کارهای سنگین این روزها را داد.
تو نسخه 64 بیتی سرعت پردازش بسیار بالاتر از نسخه 32 است
پشتیبانی از چند پردازنده همزمان
آدرس دهی بهتر حافظه(RAM)
امنیت بیشتر نسبت به نسخه های 32 بیتی
شما در یک سیستم آدرس دهی 32 بیتی فقط می‌توانید 4 گیگابایت رم را استفاده کنید. البته این مقدار هیچ وقت مثلا در ویندوز XP استفاده نمی‌شود. اما اگر در یک سیستم 64 بیتی کار کنید آن وقت محدودیتی برای میزان Ram ندارید.
اگر رم سیستم شما از ۴ گیگ بیشتره پیشنهاد میکنم همین الان دست به کار بشین و دنبال یه سیستم عامل ۶۴ بیتی بگردین.......
راستی یادتون باشه در ویندوز ۶۴ بیتی درایورهای سیستمتونم باید ۶۴ بیتی باشه وگرنه نمیتونین نصبشون کنین ...........
سخن پایانی اگر در تهیه نرم افزار های 64 بیتی مشلی نداری پیشنهاد میکنم از نسخه 64 استفاده کنی یا XP یا سون
موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا