بی بی کد از ایده تا طراحی

سلام دوستان عزیز
یه ایده با لاستیک به ذهنم رسید ک منو وادار به رندر این صحنه کرد :)
امیدوارم خوشتون بیاد
max2014---vray2.4---ps
attachment.php

پیوست ها

• FAINAL-098.jpg
    FAINAL-098.jpg
    831.5 کیلوبایت · بازدیدها: 133
آخرین ویرایش:
کار زیبایی شده . به نظرتون لباس آدمو کثیف نمیکنه این لاستیکا ؟
ممنون دوست عزیز.خوب معمولا اگه کسی بخواد از همچین ایده ای استفاده کنه میتونه به لاستیکا جلا بزنه تا هم براق شن و هم اینکه دیگ لباسارو کثیف نکنن

hamed.f

Well-Known Member
سلام رندرت که حرف نداره
خیلی خوبه:neutral:
اما ایدهه چنگی به دل نمیزنه
الان پول اون تایر های نو + روغن جلا +وقتی که برا زدن روغن جالا رو حساب کنی حدودا میشه 8000000 ریال ! خوب این چه کاریه
طرف میره 3 تا صندلی میگیره هم پول کمی میده هم از صندلی واقعی استفاده میکنه که اصول آناتومی بدن توش رعایت شده هم از حرفهای خاله زنگی خلاص میشه(مثلا میگن یارو پول داره اما نمدونه چطوری باید خرج کنه یا بیچاره پول نداره صندلی بخره رفته چند تایر از یه جا کش رفته و...:green:)
:rose:

آخرین ویرایش:
ممنون از نظرت حامد جان
حالا من تایر نو گذاشتم قرار نی طرف بره تایره نو بگیره که :)
هدفم این بود که بگم میتونیم با ابزارو وسایل دور و برمون یه همچین کارایی کنیم
این جور صندلیام معمولا برای یه دوره همی کوچیکه نه اینکه بخوای لم بدی tv نگاه کنی :)
متاسفانه ما ایرانیا سر چشم و هم چشمی یا پز و کلاس و این حرفا این جور چیزا زیاد برامون جا نیوفتاده
در صورتی که می تونیم با وسایله حتی دور انداختنی و یکم خلاقیت ایده های جالبی رو برای زندگی مون خلق کنیم

KHURSHID

کاربر فعال
افرین دوست عزیز تبریک تبریک
کارت عالی شده هم نور هم تکسچرینگ هم ترکیببندی همه چیز عالیه
آفرین اما بازم میگم از کاهاتون بیشتر رندر بگیرین
گلوز آپ فوکوس اینکار میطلبه اینارو..............

افرین دوست عزیز تبریک تبریک
کارت عالی شده هم نور هم تکسچرینگ هم ترکیببندی همه چیز عالیه
آفرین اما بازم میگم از کاهاتون بیشتر رندر بگیرین
گلوز آپ فوکوس اینکار میطلبه اینارو..............
ممنون دوست عزیز . حتما در کار های بعدی جبران میکنم

hamed.f

Well-Known Member
ممنون از نظرت حامد جان
حالا من تایر نو گذاشتم قرار نی طرف بره تایره نو بگیره که :)
هدفم این بود که بگم میتونیم با ابزارو وسایل دور و برمون یه همچین کارایی کنیم
این جور صندلیام معمولا برای یه دوره همی کوچیکه نه اینکه بخوای لم بدی tv نگاه کنی :)
متاسفانه ما ایرانیا سر چشم و هم چشمی یا پز و کلاس و این حرفا این جور چیزا زیاد برامون جا نیوفتاده
در صورتی که می تونیم با وسایله حتی دور انداختنی و یکم خلاقیت ایده های جالبی رو برای زندگی مون خلق کنیم

نظر شما محترم ولی من زیاد موافق نیستم:rose:
ببخشید، پس اصول طراحی و زیبا شناسی کجا میره؟(پیشنهاد میکنم در این مورد یه کتابی بخونید)

این حقیر چند سال در خارج از کشور زندگی کرده،اونجا هم یه چنین چیزی وجود نداره...
یه چنین چیزهایی فقط تو عکس ها ،داخل موبایلمون هستن که یه بیکار نشسته دو تا پالت چوبی رو گذاشته رو هم گفته این شد صندلی من هم شدم انیشتین!(البته حداقل اون از جنس چوب هستش)

اینکه بیای تو قرن بیست یک به عقب برگردی به جای صندلی که برای نشست طراحی شده از تایر کهنه استفاده کنی از اون کارهاست:)

ما ایرانیها یک ایراد بزرگ داریم ... یا افراط میکنیم یا تفریط

یا پول آنچنانی می خوایم بدیم به فلان صندلی که برند ال داره یا می خوایم از تایر کهنه برای صندلی استفاده بکنیم!!!

اما لازم نیست پول آنچنانی بدیم برا صندلی،قیمت صندلی پلاستیکی کمتر از 40 تومن هستش که حداقلهای اصول آناتومی رو داره و چون جنسش پلاستیکه زیر نور آفتاب و باران کاملا مقاومه و میشه ساعتها بهش لم داد و تو اون باغچه زیبا که کشیدی نشست .

حداقل میتونستی بجای تایر از کنده درخت استفاده کنی که با اضافه شدن روغن جلا خیلی زیبا میشه .
چون برگرفته از طبیعته ، یه حس آرامش رو به همراه داره...
اما تایر کهنه چی؟ چه حس زیبا شناسی در تایر هست؟ آیا کسی از دیدن تایر کهنه لذت میبره؟ مطمعنا نه:rose:

Mehran coyote

Well-Known Member
سلام کارتون قشنگ شده
این ایده رو قبلا دیدم و ازش هم بعضا استفاده میکنن
حامد با نظرت مخالفم یه کوچولو.
همین تایرهای کهنه رو هزار جا ازش استفاده میکنن واسه تاب سواری ، واسه پیست برای ضربه گیر و ......
واسه تاب خودم استفاده کردم لباس هم کثیف نمیشه

چرا همیشه خودمون رو تو چهارچوب قرار میدیم ؟؟؟؟
صندلی میتونه کنده درخت باشه سنگ باشه تایر باشه چهار پایه باشه و.......
حتما نباید یه صندلی مدرن باکلاس چهارپایه باشه که
ایده پردازی یکی از نکاتی هست که تو ایران بهش پرداخته نمی شه :-?
-------------------------------------------------------------
دوست من یکم درباره ی کارتون هم توضیح بدین کل صحنه رو خودتون زدید؟

آخرین ویرایش:

hamed.f

Well-Known Member

حامد با نظرت مخالفم یه کوچولو.
همین تایرهای کهنه رو هزار جا ازش استفاده میکنن واسه تاب سواری ، واسه پیست برای ضربه گیر و ......
واسه تاب خودم استفاده کردم لباس هم کثیف نمیشه

چرا همیشه خودمون رو تو چهارچوب قرار میدیم ؟؟؟؟
صندلی میتونه کنده درخت باشه سنگ باشه تایر باشه چهار پایه باشه و.......
حتما نباید یه صندلی مدرن باکلاس چهارپایه باشه که
ایده پردازی یکی از نکاتی هست که تو ایران بهش پرداخته نمی شه :-?

سلام مهران جان
خوب من همیشه به نظر مخالف با نظر خودم احترام میزارم ،ما میکروب نیستیم که یه جور رفتار و کنش رو از خودمون نشون بدیم هر کدوممومن مثل یه گل میمونیم که عطر و رنگ متفاوتی داره...
پس با احترام ...
من میگم هر چیزی یه اصولی داره که اگر کسی می خواد اون کار رو انجام بده باید از اون اصول پیروی بکنه
اگه کسی نقاشی میکنه ،اگه کسی طراحی میکنه ... باید از اصول هر علمی پیروی بکنه
طراحی هم یه اصولی داره
مثل رعایت تناسبات آناتومی بدن یا حس زیبا شناسی و... که هیچکدوم تو این کار نیست:-?

اگه رعایت نشه چرا این همه رشته تحصیلی به وجود اومده؟

مثلا چرا ما از معمارها برای ساخت خونمون کمک میگیریم؟

به سبک همین تایر که برای صندلی استفاده کرده ، ما هم بیایم از قوطی حلبی روغن برای ساخت خونمون استفاده بکنیم و بگیم ما ایده پردازی کردیم!!!

پس خودمون رو تو چهار چوب قرار میدیم تا یه چیز رو به صورت علمی نه دیمی طراحی کنیم:rose:

در ضمن اگه تایر واسه پیست برای ضربه گیر استفاده شده یک ایده و طراحی کاملا علمی هستش که مهندسین زیادی برای محاسبه و انتخاب بهترین جسم برای این عمل استفاده شده...

و در مورد تاب سواری میتونه استفاده بشه اما یک صندلی که دارای یک کمر بند ایمنی برای کودک باشه خیلی بهتره...

تو کشور ما خیلی چیزها اشتباهه ، مثلا بزرگترین کشور مصرف کننده نوشابه هستیم . چون همه میخورن دلیل نیست که کار درستی هستش.حالا چون خیلیها تو بچگی سوار تابی شدن که با تایر ساخته شده ، این دلیل نمیشه:rose:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام درود بر شما.کار بامزه ای شده.
نظرهای سخت گیرانه ندیم. به نظرم کار خوبی شده.
ممنون مرتضی جان کار خوبت رو شیر کردی
یه مقدار تاریک شده. سعی کن توی بحث کنتراست بیشتر خودی نشون بدی
حرف حامد رو کامل قبول دارم اما این کار پروژه طراحی اجرایی نیست کار هنری هست و به نظرم زیاد سخت گیرانه نقد نکنیم.
اما حرف حامد رو صد درصد در مورد طراحی برای کارفرماها قبول دارم.
ممنون که بچه های خوبی مثل حامد اینقدر انرژی میزارن و کارها رو نقد میکنن.

جدیدترین ارسال ها

بالا