ارسال SMS

saliboy

Member
كسي اطلاعاتي در مورد ارسال SMS روي موبايل داره
ميخواهم يه سري اطلاعات رو از روي يه ديتابيس براي افراد مختلف روي موبايل بفرستم
مرسي

naeim_crack

Active Member
- از طريق GSM Modem كه ميتونه يك كارت اينترنال يا اكسترنال باشه ، يا يك گوشي موبايل داراي مودم مثل نوكيا سري 6،7،8،9
- از طريق Rout هاي بين المللي SMS كه معمولا همه شركتهاي ارائه دهنده خدمات GSM , EDGE اين سرويس ها رو ارائه ميدن.
معمولا SMS هاي داخل كشور از روش دوم ارسال ميشه كه هزينه تمام شده پايين تر باشه و SMS هاي بين المللي از طريق روش اول .

سرعت ارسال اين پيامها :
- در روش اول سرعت ارسال هر 4 ثانيه يك پيام است ، در صورتيكه ترافيك بالا باشه امكان اضافه كردن مودم نيز هست و معمولا گيت وي ها تا 10 مودم رو پشتيباني مي كنند. براي MMS هر 8 ثانيه يك پيام ( اگر در شبكه پشتيباني بشه)
- در روش دوم بسته به سرويس دهنده ( تاجايي كه من اطلاع دارم ) سرعت ارسال بين 100 تا 5000 پيام در ثانيه است

روشهاي ارتباط مودم گوشي موبايل با كامپيوتر :
براي استفاده از گوشي هاي موبايل به عنوان GSM مودم نيز چند روش وجود داره :
- كابل F-Bus كه سرعت انتقالش 115100 بيت بر ثانيه است - قيمت كابل حدود 15 هزار تومان (اصل نوكيا)
- كابل M-Bus كه سرعت انتقالش 9600 بيت بر ثانيه است - قيمت كابل حدود 10 هزار تومان (اصل نوكيا)
- ارتباط بي سيم از طريق آداپتر مادون قرمز - قيمت آداپتر از 12 تا 20 هزار تومان بسته به برند
- ارتباط بي سيم از طريق آداپتر بلوتوث - قيمت آداپتر از 20 تا 60 هزار تومان بسته به برد مفيد

امكانات جانبي:
اكثر اين گيت وي ها Web-Based بوده سيستم Accounting هم دارند كه استفاده كننده ميتونه براي خودش يك حساب ايجاد كنه و با استفاده از Credit Card Processing و Credit Card Gateway مبلغي رو از حسابش بانكي به حسابش در اين سيستم اضافه كنه و از امكانات اين سرويس استفاده كنه.

ارتباط با ديگر گيت وي ها:
برخي از اين گيت وي ها امكان ارتباط با گيت وي هاي ديگر مثل Voip رو دارند . به طور مثال : من ميخوام از تهران با شماره اي در دوبي صحبت كنم ، شماره مورد نظرم رو با استفاده ازسرويس SMS به گيت وي ارسال ميكنم . گيت وي شماره رو به گيت وي VOIP ارسال ميكنه . گيت وي VOIP شماره گيري ميكنه و ارتباط رو با موبايل من برقرار ميكنه . البته در اين روش فرض بر اين است كه من داراي يك اكانت با موجودي كافي براي استفاده از اين سرويس هستم.

saliboy

Member
خيلي ممنون از جواب

حالا من ميخواهم از يك ديتابيس كه يه سري اطلاعات توش هستش SMS رو ارسال كنم از چه روشي استفاده كنم از نظر هزينه تجهيزات مشكلي نيست فقط ميخواهم ببينم كه نرم افزاري رو ميشه نوشت كه ارسال رو براي من انجام بده . چند تا نرم افزار خارجي رو دارم ولي براي كار من مناسب نيست . من ميخواهم خودم برنامه رو بنويسم . مثلا با دلفي . كسي ميدونه از چه كلاسي ميشه استفاده كرد .

حالا اگر بخواهم اين سرويس رو همون طور كه گفتي از اون شركتها تهيه كنم چه مقدار هزينه داره و آيا ميشه از اون براي ارسال از طريق ديتابيس دلخواه من انجان داد

توضيح اينكه من ميخواهم براي موبايلهايي كه در ايران وجود داره SMS ارسال كنم

mehran64

Member
توضيحاتتون كامل بود.
در ضمن من در اين راستا مطلع شدم كه شركت مگفا اين خدمات را انجام ميدهد.
www.magfa.com

karavi_alireza

New Member
اگر هم دوست داشتيد به اين آدرس بريد
http://sms.118ba118.com

هم مي تونيد اس ام اس بزنيد
هم اس ام اس كارت بسازيد
و هم در سايت خود امكان ارسال اس ام اس ايجاد كنيد ...البته در دو حال 1- با كد نويسي 2- بدون كد نويسي

سلام
ببین بهترین و ارزان ترین و سریع ترین راه ارسال SMS به این صورته که توی یه SMS Carrire یه پورت بگیری که قیمتش هم خیلی کمه مثلا هر SMS میتونه 11 تومن تموم شه که برای این کار از راه های مختلف میشه استفاده کرد

http://www.its.co.ir/?lang=fa&page=showbody_news&row_id=399

اینم راه جالبیه . بهترین و ساده ترین راه

جدیدترین ارسال ها

بالا