ارتباط ويژوال بيسيك و ديتابيس

adib202

New Member
مشکل در DataGrid

سلام بر دوستان
یه TextBox هست که اگه مقداری توش بزاریم( مربوط به ستونی به نام ID در دیتابیس) رکورد های مربوط به اون مقدارو توی DataGrid نشون میده.حالا چطور میشه با یک کلید Cmd_Delete همه این رکوردهایی که نمایش داده شده اند رو یکجا حذف کنیم
این کد رو یکی داده ولی دوتا ایراد داره:
اولا Erorr میده.بعدشم یکی یکی رکوردارو حذف میکنه:

کد:
Private Sub CmdDelete_Click()
Dim Delete As Variant
Delete = MsgBox("Are you sure?", vbInformation + vbYesNo, "del - Msg")
If Delete = vbYes Then
Adodc1.RecordSource = "SELECT * FROM Sampel WHERE ID=" & Sampel_ID
Adodc1.Recordset.Fields("ID") = Trim(Textbox1)
Adodc1.Recordset.Delete
ElseIf Delete = vbNo Then
End If
End Sub
کمک کن تا کمکت کنه :cool:

mohsendarya

New Member
این نمونه سورسش هست

این نمونه اگه میشه یه نگاهی بهش بندازین و برام اصلاحش کنید خواهش می کنم خیلی گیرم. :cry:

پیوست ها

• New Folder.zip
    4.5 کیلوبایت · بازدیدها: 24
vb6; ایجاد بانک اطلاعاتی اکسس از طریق کد نویسی؟؟؟

با عرض سلام ...
چطور میشه در vb6 از طریق کدنویسی یک بانک اطلاعاتی اکسس ایجاد کرد؟
لطفا در صورت امکان کدهای لازم جهت ایجاد یک بانک اطلاعاتی اکسس, جداول(table های) درون بانک و فیلدهای هر جدول رو ذکر کنید.
خیلی خیلی ممنون و متشکرم...

آخرین ویرایش:

adib202

New Member
مشكل در DataGrid

سلام من باز يه سوال راجع به DataGrid دارم چگونه در يك رديف از datagrid بين دو ستون موجود مقدار دهي به گونه اي باشد كه اگر در آن رديف در يك ستون يك مقدار وارد شود در ستون ديگر اجازه ورود مقدار داده نشودبه عبارتي در هر رديف فقط در يكي از دو ستون بتوان مقدار دهي كرد

آخرین ویرایش:

heydarghezy

New Member
كمك در باره اتصال اكسس به ويژوال

سلام
من در اتصال اكسس 2003 با ويژوال بيسيك 6 يه مشكل دارم خواهش مي كنم منو كمك كنيد.هر چند شايد شما در باره ان صحبت كرده باشيد.
من يه تيبل توي اكسس ساختم كه يه فيلدش رو بصورت hyperlink گذاشتم بعد آدرس عكس هامو بصورت لينك گذاشتم تو اون فيلد.حالا مي خوام توي ويژوال از اين عكس ها استفاده كنم و اونارو توي image نشون بده.براي ارتباط اكسس با ويژوال از data نميشه استفاده كرد چون اكسس من لينك داره.حتما بايد از adode استفاده كرد.نمي دونم چطوري اونو تنظيم كنم.ميشه منو كمك كنيد؟

اذین4000

New Member
سلام یکی به من کمک کنه خواهشا من می خوام یه ole object که محتوی عکس هست از اکسس2007 توی vb2008 از طریق datasource باز کنم چه طورییییییییییییییی؟ توذو خدا کمک کنید...............:sad:

tazekarkhfan

New Member
نقص vb

vb200pro که من نصب کردم فقط دتا ست و دیتا گرید و دو تای دیگه در جعبه ی ابزارش وجود داره و حتی بعد از اضافه کردن انواع ایمپورتها به ابتدای صفحه باز هم نمی تونم ابزاری مثل oledb روبه فرم اضافه کنم روی کانکشن در سرور هم که کلیک می کنم و add conection رو انتخا ب می کنم نمی تونم ole اضافه کنم . دستوراتی مثل fill update , add , insrt , .... هم توی کد کار نمی کنند . هر کدی رو که توی msn پیدا کردم وارد کردم ولی هیچ کدام جواب نداد . دنبال راهی می گردم که sql یا ado رو توی vb فعال کنم خواهشا کمک کنید .

tazekarkhfan

New Member
من این کد را نوشتم که قراره وضعیت یک treeviwe را در موقع بسته شدن صفحه ذهیره کنه و موقع باز شدن دوباره باز کنه . اما نمی دونم چرا کار نمی کنه بعد از بستن صفحه فقط System.Windows.Forms.TreeNode[] در بانک ذخیره می شه .
اینم کدی که نوشتم .
Imports System.Data
Imports System.Data.OleDb

Public Class tree

Dim i As Integer
Dim strcon As String
Dim strsql As String

Dim db1da As OleDbDataAdapter
Dim db1ds As New DataSet
Dim db1oledbcon As OleDbConnection
Dim CB As OleDbCommandBuilder
Dim newrow As DataRow

Private Sub tree_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load

strcon = "Provider = Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;" & "Data Source = D:\Documents and Settings\sa\My Documents\Visual Studio 2008\Projects\WindowsApplication2\WindowsApplication2\db1.mdb "
db1oledbcon = New OleDbConnection(strcon)
db1oledbcon.Open()
strsql = "select * from treetable"
db1da = New OleDbDataAdapter(strsql, db1oledbcon)
db1da.Fill(db1ds, "treetable")

Dim myTreeNodeCollection As TreeNodeCollection = TreeView2.Nodes
Dim myTreeNodeArray(TreeView2.Nodes.Count - 1) As TreeNode

myTreeNodeArray = db1ds.Tables(0).Rows(1).Item("data")

TreeView1.Nodes.AddRange(myTreeNodeArray)

End Sub

Private Sub tree_FormClosing(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.FormClosingEventArgs) Handles MyBase.FormClosing
Dim myTreeNodeCollection As TreeNodeCollection = TreeView2.Nodes
Dim myTreeNodeArray(TreeView2.Nodes.Count - 1) As TreeNode
TreeView2.Nodes.CopyTo(myTreeNodeArray, 0)

newrow = db1ds.Tables("treetable").NewRow
newrow("data") = myTreeNodeArray
db1ds.Tables("treETABLE").Rows.Add(newrow)
CB = New OleDbCommandBuilder(db1da)
db1da.InsertCommand = CB.GetInsertCommand
db1da.Update(db1ds, "TREETABLE")
db1oledbcon.Close()

End Sub

فکر کنم array در تکست ذخیره نمی شه .
راستی بانک رو با اکسس ایجاد کردم اطفاً کمک کنید .

mdmf

New Member
سلام .
من یک برنامه ای می خوام که بتونم عکس را در پایگاه داده ای ذخیره کنیم و هنگامی که می خواهیم جستجو کنیم عکس هم نمایش داده شود .
یکی هم بر حسب بازده زمانی و یا بازده تاریخ اطلاعاتی را چاپ کنم

syasamboo3

New Member
جستجو در دیتا بیس

سلام دوستان. من یه سوال دارم. چطور میتونم به فرمم جستجو اضافه کنم. میخوام بین اطلاعاتم جستجو(البته پیشرفته ) انجام بدم.کسی میتونه کمکم کنه. ممنون میشم

imannasa2000

New Member
سلام دوست عزیز من یک سری کامل از کتابهای .net و الگوریتم کلونی رو واست تو وبلاگم گذاشتم می تونی بری اونجا دانلودش کنی و راستی چند تا از دیتا بیس های google رو هم واست گذاشتم.
موفق باشی:rose::rose:
آدرس وبلا":http://imannasa2000.blogfa.com:rose:

margeGole

New Member
سلام دوستان
می خواستم بپرسم چطور می تونیم با استفاده از کنترل ado در ویژوال بیسیک 6.0 یک عکس رو به دیتابیس اضافه کنیم.
با تشکر

DR.ERROR

New Member
سلام
کل تایپک رو خوندم اخرم به نتیجه درستی برای اتصال به mysql نرسیدم .
ترخدا راهنمایی کنید چطور میشه در vb.net یا vb6 به صورت ایمن و با سرعت بالا به mysql متصل شد . mysql conector هم دانلود کردم . خواهش میکنم در مورد اتصال به بانک mysql توضیح بیشتری بدید خیلی کاربرد داره
با تشکر

meysamSM

New Member
درود من میخوام برنامه اکسس رو به ویژوال بیسیک ربط بدم ولی همین اول کار به یه مشکل بر میخورم زمانی که توی ویژوال بیسیک6 (پرتابل هست برای من) زمانی که روی Add - In کلیک میکنم اولین گزینه visual basic manager یه ارور میده و بعد از زدن روی اوکی هیچ اتفاقی نمی افته اگه زمانی که روی help میزم بازم اونم هیچی نماش نمیده ارور
:invalid class string. Looking For Object With ProgID :VisData.VisDataClass
متشکر میشم که کمکم کنید

the_king

مدیرکل انجمن
درود من میخوام برنامه اکسس رو به ویژوال بیسیک ربط بدم ولی همین اول کار به یه مشکل بر میخورم زمانی که توی ویژوال بیسیک6 (پرتابل هست برای من) زمانی که روی Add - In کلیک میکنم اولین گزینه visual basic manager یه ارور میده و بعد از زدن روی اوکی هیچ اتفاقی نمی افته اگه زمانی که روی help میزم بازم اونم هیچی نماش نمیده ارور
:invalid class string. Looking For Object With ProgID :VisData.VisDataClass
متشکر میشم که کمکم کنید

اولین راه حلی که به ذهنم می رسه اینه که ویژوال بیسیک کامل رو نصب کنید، حجم این نسخه پرتابل قاعدتا زیاد نیست و ناقصه.

honar.atropat

New Member
کمک

سلام دوستان
من کمک می خوام
خلاصه اش کنم
ما در اداره یک بانک اطلاعاتی داریم که روی هر کامپیوتری هستش . sql البته با کد اون فرد مثلا 3272.mdb یا 3273.mdb
می خوام برای اعمال برخی تغییرات فرمی طراحی کنم که با گرفتن اون کد اتوماتیک به دیتابیس که معلوم نیست رو کدوم درایو هم هست وصل بشه و محتویات خواسته شده رو نشون بده و تغییرات روش اعمال بشه .
حالا این کد رو می خوام . بعضی دوستان کار کردند البته رو سی پلاس که من بلد نیستم .
خودم با ADO و دستی میارم و تغییرات رو میدم ولی با یک فرم و درخواست کد و بقیه .... حال میده .
لطفا راهنماییم کنید .
ممنون

samaneh_62

New Member
سلام به همه
من کد زیر رو نوشتم
Untitled.png
اما این خطا رو میده :
incorrect syntax near the keyword 'like'
با sql 2005 کار می کنم.میشه لطفا راهنماییم کنید؟سپاسگزارم

the_king

مدیرکل انجمن
سلام به همه
من کد زیر رو نوشتم
مشاهده پیوست 105981
اما این خطا رو میده :
incorrect syntax near the keyword 'like'
با sql 2005 کار می کنم.میشه لطفا راهنماییم کنید؟سپاسگزارم

Like باید اینطوری باشه column_name LIKE pattern
pattern رو مشخص کرده اید، اما column_name رو نه. یه مقداری باید با مقدار txtstuID.Text ئه Like بشه، اون فیلدی که باید Like بشه مشخص نشده.

جدیدترین ارسال ها

بالا