Fa ارتباط بین دو بانک اطلاعاتی در پلاگین sqlite

سلام و شب بخیر
یه سوال داشتم که چون جوابی در انجمن براش پیدا نکردم احتمال میدم شدنی نباشه اما اگه شدنی هست دوستان راهنمایی بکنن ممنون میشم

طریقه ارتباط بین دو بانک اطلاعاتی در پلاگین sqlite

خروجی بده رکوردهایی که فیلد پنجمشون در بین دو بانک اطلاعاتی مشترکه
مثلا یه بانک اطلاعاتی داریم داخلش لیست کتابهای دانشگاه سمنانه و یه بانک اطلاعاتی داریم تو لیست کتابهای دانشگاه تهرانه حالا کتابهایی که در این دو دیتابیس مشترک هستن را لیست بکنه
با استفاده از شرط یا حلقه نمیخوام الزاما کد اس کیو ال لطفا

با تشکر

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
میشه بگید دلیل اینکه تو دو تا دیتابیس هست چیه؟ نمیتونستید داخل یه دیتابیس دو جدول رو ایجاد کنید؟ و

سلام و مرسی بخاطر توجه شما
چرا شاید اگه از اول فکرشو میکردم میشد.
فرض را بر این میگیریم دو جدول در یک دیتابیس و همون سوال بالا راه حلش یا کد اس کیو ال را بگید ممنون میشم
ضمنا کد مربوط به بدست آوردن چند رکورد را هم میخوام.
بعنوان مثال خروجی بده رکوردهای هشت تا یازده را حالا جدوال هر چند تا رکورد که میخواد داشته باشه.هشت تا یازده متغیره میتونه نه تا بیست باشه.
فقط کد اس کیو ال یا تابع مربوطه را بگین احتمالا باقی کار را خودم انجام بدم

MahmoodM30

خب مثلا ما دوتا جدول داریم به نام های tblBookA و tblBookB و اینا هم هر کدوم فیلد های خودشون رو دارن به نام های namebookA و namebookB
حالا میتونیم با این کوئری کتاب هایی که تو دو تا جدول شبیه هم هست رو نشون بدیم

SELECT tblBookA.namebookA FROM tblBookA INNER JOIN tblBookB ON tblBookA.namebookA = tblBookB.namebookB

حالا اگه دوتا دیتابیس جدا دارید میتونید ابتدا اطلاعات کتاب اول رو از دیتابیس اول بخونید و سپس با اطلاعات فراخوانی شده از دیتابیس دوم مقایسه و تو لیستی چیزی نمایش بدید کار چندان سختی نیست
ولی بهتره دو جدول رو هم داخل یه دیتابیس ایجاد کنید

دوست عزیز آقای محمود سلام مجدد. در رابطه با سوال از همون روش ادغام دو جدول در یک دیتابیس و تابعی که شما گفتین استفاده میکنم و اگه مشکلی بود مزاحم میشم. روش مقایسه کردن اصلا منطقی نیست چرا که اگه فرضا صد هزار رکورد باشه در هر بار یک حلقه صدهزار مرتبه ای خواهیم داشت.

سوال دوم را که ظاهرا از قلم انداختین اگه جوابش را شما یا هریک از دوستان میدونن بگن ممنون میشم. و مجددا در ادامه میپرسم

کد مربوط به بدست آوردن چند رکورد را هم میخوام.
بعنوان مثال خروجی بده رکوردهای هشت تا یازده را حالا جدوال هر چند تا رکورد که میخواد داشته باشه.هشت تا یازده متغیره میتونه نه تا بیست باشه.
فقط کد اس کیو ال یا تابع مربوطه را بگین احتمالا باقی کار را خودم انجام بدم

MahmoodM30

برای این کار میتونید از LIMIT استفاده کنید بهتره تو گوگل جستجو کنید و تو انجمن هم آموزش کار با پلاگین SQLite رو بخونید جواب ها اونجا هست

آقا محمود باز هم تشکر بخاطر پاسختون. شما لطف میکنید جواب میدین ولی اگه میشه لطفا جواب کامل بدین.بنده میدونم با لیمیت میشه اینکارو کرد ولی دستورش را بلد نیستم بخاطر همین پرسیدم.
مثلا دستور لیمیت ده رکورد آخر یا اول را برمیگردونه اما من بلد نیستم با این دستور یه تعداد از رکوردهای میانی را برگردونم.تو انجمن هم چیزی پیدا نکردم

اگه امکانش هست دستور زیر را که ده رکورد اول را برمیگردونه برام ویرایش کنید رکورد 5 تا 9 را برگردونه​
;'Top$ = 'SELECT CodeS,Ts FROM Foroosh WHERE CodeM LIKE \'' + EditBox7$ + '%\' ORDER BY ShoFac LIMIT 10
تشکر​

سلام دوباره جواب را پیدا کردم گفتم شاید بهتر باشه اینجا بنویسم تا اگه بکار دوستان اومد استفاده بکنن.
باز هم تشکر از توجه شما آقا محمود عزیز

;'15,5 Top$ = 'SELECT CodeS,Ts FROM Foroosh WHERE CodeM LIKE \'' + EditBox7$ + '%\' ORDER BY ShoFac LIMIT
فرمان بالا از رکورد شانزدهم پنج رکورد بعدی را برمیگرداند.دلیل هم اینکه رکورد اول را صفر ناکگذاری میکند. بصورت عملی که اینطور جواب داد حالا اگه من اشتباه میکنم و رکورد اول را همان یک نامگذاری میکنه دوستان توضیح بدن چرا تابع بالا از رکورد شانزدهم شروع میکنه به شمردن

جدیدترین ارسال ها

بالا