اجزای مشترک صفحات را چگونه با راه حلی ساده تغییر دهیم

mahmood98j

New Member
سلام . من مشکلی در صفحات وبسایتم دارم . من همه صفحاتم رو نوشتم ولی مثلا اگه یه چیزی رو بخوام عوض کنم بادی توی همه صفحات این تغییرات رو بدم . می خوام مثلا هدر رو عوض کنم . یا تایتل یا مثلا یه گیف توی همه صفحات بذارم . اینطور که معلوم میشه تنها راهش اینه که توی کل صفحات عوضشون کنم . آیا راهی رو میشناسید که دردسر کمتری داشته باشه وسریع باشه . اگه بخوام سایتم رو از اول شروع کنم بنویسم چطور میتونم این کار رو راحت انجام بدم تا دیگه مشکلی پیش نیاد . من فکر خودم اینطوری بود که یه html رو مثل فایل css به یه html دیگه ربط بدم . آیا این ممکنه؟

the_king

مدیرکل انجمن
سلام . من مشکلی در صفحات وبسایتم دارم . من همه صفحاتم رو نوشتم ولی مثلا اگه یه چیزی رو بخوام عوض کنم بادی توی همه صفحات این تغییرات رو بدم . می خوام مثلا هدر رو عوض کنم . یا تایتل یا مثلا یه گیف توی همه صفحات بذارم . اینطور که معلوم میشه تنها راهش اینه که توی کل صفحات عوضشون کنم . آیا راهی رو میشناسید که دردسر کمتری داشته باشه وسریع باشه . اگه بخوام سایتم رو از اول شروع کنم بنویسم چطور میتونم این کار رو راحت انجام بدم تا دیگه مشکلی پیش نیاد . من فکر خودم اینطوری بود که یه html رو مثل فایل css به یه html دیگه ربط بدم . آیا این ممکنه؟
یک صفحه میسازید، فرضا header.html که قراره محتویاتش در همه صفحات به همون شکل تکراری باشه. بعد در صفحات تون در موقعیت مورد نظر با تگ iframe محتویات header.html رو داخل صفحه نشون می دهید :
HTML:
<iframe src="header.html" width="600" height="200" style="border:none;">
<p>Your browser does not support iframes.</p>
</iframe>
تگ frame به دلیل مشکلاتی که داشت ازش پرهیز میشد و در HTML5 هم پشتیبانی نشد ولی خوشبختانه iframe هنوز در HTML5 پشتیبانی میشه و بدون مشکل قابل استفاده است و همه مرورگرهای مرسوم هم پشتیبانی اش می کنند.

Information96

New Member
احتمالا شما با master pages آشنایی ندارید.
اگر در این زمینه سرچ کنید مطمئنا راهگشای کارتون خواهد بود.

جدیدترین ارسال ها

بالا