اجرا اتوران دارای فلش بدون فلش پلیر ؟

بسمه تعالی​
با سلام
دوست عزیز منظورم اینه که وقتی embed کردیم نصب می کند و یا از آن استفاده می کنه ولی باید نصب کنه.
من این رو تست کردم در حات limit اجازه نصب فلش پلیر رو نمی ده و سی دی بدرستی اجرا نمی شه.

1-آیا راهی وجود داره که بدون نیاز به نصب فلش پلیر فلش ها را نشون بده ؟
2-آیا راهی وجود داره که اگر کاربر در limit یا guest بود و نصب نشد ما متوجه شویم و به کاربر پیام مناسب بدهیم
3-اگر از پروجکت فلش استفاده کنیم مشکل حذف راست کلیک در روی اون رو در mmb داریم/

لطفا دوستان راهنمایی کنند
با تشکر

silvercover

کاربر متخصص
کاربران برنامه شما از ویندوز استفاده میکنن و در نتیجه روی همشون مرورگر اینترنت اکسپلورر نصب هست که به همراه این مرورگر فلش پلیر هم نصب میشه که همین برای Mmb کافی هست. فقط تنها نکته ای که میمونه این هست که ورژن فلش پلیر مورد نیاز شما بالاتر از ورژنی باشه که روی سیستم کاربر نهایی هست. در این حالت اگر فایل فلش رو با ورژنش 6 یا 7 خروجی بگیرین مشکلی نباید پیش بیاد.

بسمه تعالی
با سلام
دوست عزیز ورژن فلش های ما 7 ولی این مشکل رو ما در چند تا از سیستم ها برخوردیم که هیچ فلشی نداشتند و چون limit بود اجازه نصب هم به mmb نمی داد.
وقتی به صورت مخفی فلش پلیر را نصب می کنیم از کجا بفهمیم که این نصب موفقیت آمیز بوده است یا نه؟

این فایلی که گذاشتم چطور فلش هایی که استفاده می کنه 9 است ولی با این وجود در سیستم هایی کهاصلا فلش پلیر نصب نیست و ححتی فایل flash.ocxن داره اجرا می شه اون چکار کرده؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

silvercover

کاربر متخصص
برای یاد گرفتن نحوه نصب ActiveX فلش و همینطور وضعیت نصبش مثال activex.mbd واقع در مسیر Samples\495_examples\INF_and_activeX رو مشاهده کنید.

برای مستقل کردن فایل های فلش هم راهی جز ضمیمه کردن فلش به اونها و یا exe کردن اونها نداریم. برنامه هایی که این کار رو میکنن یه چند تایی هستن که یکیش flajector هست:

http://www.flajector.com

بسمه تعالی
با سلام

برای یاد گرفتن نحوه نصب ActiveX فلش و همینطور وضعیت نصبش مثال activex.mbd واقع در مسیر Samples\495_examples\INF_and_activeX رو مشاهده کنید.

برای مستقل کردن فایل های فلش هم راهی جز ضمیمه کردن فلش به اونها و یا exe کردن اونها نداریم. برنامه هایی که این کار رو میکنن یه چند تایی هستن که یکیش flajector هست:

http://www.flajector.com

دوست عزیز من اصلا در نصب activex در حالت عادی هیچ مشکلی ندارم ولی اگر به یوزر اجازه نصب برنامه ندهد مثل guest اصلا شما نه میی توانید چیزی کپی کنید آیا روشی که شما عنوان می کنید در guest و limit هم جواب می دهد اگر جواب می دهد راهنماییم کنید

من منظورتون رو از ضمیمه کردن فلش رو نمی فهمم ؟
اون فایل exe رو نمی شه در mmb در کنتر flash گذاشت در ضمن در object binder هم fscommand های فلش تو mmb اجرا نمی شه .
آیا نمی شه کاری کرد که توسط object binder همfscommandها اجرا بشه

خیلی ممنون از لطفتون

آخرین ویرایش:

silvercover

کاربر متخصص
بنده راهی برای نصب ActiveX در حالت های محدود سراغ ندارم. برنامه ای که به شما معرفی کردم منوی راست کلیک رو حذف میکنه. از این دست برنامه ها چند تای دیگه هم هستن. توی گوگل سرچ کنید لطفا.

بسمه تعالی
با سلام
با بررسی که کردم در object binder به راحتی فلش نمی شه دستورات mmbرو اجرا کرد آیاشما راه دیگری سراغ دارید
با تشکر

amin601

Member
سلام به همه
از اونجائی که سایت مجید آنلاین تا حالا خیلی به دردم خورده می خوام یه حال اساسی به بچه های بخش بیلدر بدم در مورد این سئوال
البته اینکه بچه اینو بلدن یا نه یا اینکه تو تاپیکهای مختلف این ترفند آورده شده یا رو کاری ندارم هدف کمک کردنه
تازه کارها بخونن حال کنن
ببینید برای اینکه کاربر اصلا متوجه نصب فلش پلیر در برنامه نشه یک را ساده هست که من با فلش پلیر 7 فبلا انجام دادم و جواب گرفتم
Run("<SrcDir>\flashplayer7.exe","/Q")
گرفتین چی شد فقط کافیه یه Q/ جلو فایل و در دستور ران بزارید
حالا بدوئید برید امتحان کنید ببینید جواب میده یا نه

splinter cell

Well-Known Member
با سلام به شما دوست عزیز!
می خوام یه حال اساسی به بچه های بخش بیلدر بدم
تشکر از محبتتون!
در مورد این سئوال البته اینکه بچه اینو بلدن یا نه یا اینکه تو تاپیکهای مختلف این ترفند آورده شده یا رو کاری ندارم

بهتر بود یک نگاه به صفحه اول این تاپیک و این پست
http://forum.majidonline.com/showpost.php?p=623335&postcount=7
میزدید و مشاهده میکردید که این موضوع به طور کامل و با اسکریپت مربوطه اومده و دیگه احتیاج به تکرار مکررات نبود.تشکر از شما

بسمه تعالی

با سلام

مشکل ما از اون جا شروع شد که چند تا از محصولات ما در برخ یا ز سیستم ها اجرا نشد این بود که پس از بررسی ها متوجه شدیم که آن سیستم هایا Limitبودن یا Uest برای رفع اون دنبال راهکار بودیم که هیچ راهی پیدا نشد تصمیم گرفتیم که از فلش هاexe بسازیم تا نیاز به نصب Flash Player نباشه ولی الان می بینیم که اگر Exe فلش را در Object Bind بگذاریم Scommand های اون اجرا نمی شه
آیا راهی هست ؟
با تشکر

pejmaaan

Member
بسمه تعالی

با سلام

مشکل ما از اون جا شروع شد که چند تا از محصولات ما در برخ یا ز سیستم ها اجرا نشد این بود که پس از بررسی ها متوجه شدیم که آن سیستم هایا Limitبودن یا Uest برای رفع اون دنبال راهکار بودیم که هیچ راهی پیدا نشد تصمیم گرفتیم که از فلش هاexe بسازیم تا نیاز به نصب Flash Player نباشه ولی الان می بینیم که اگر Exe فلش را در Object Bind بگذاریم Scommand های اون اجرا نمی شه
آیا راهی هست ؟
با تشکر

سلام .. منهم دقیقآ همچنین مشکلی داشتم با این تفاوت که من از فایل فلش توی بکگراند اتوران استفاده کردم و نمیتونم ( یا نمیدونم !) که اون رو exe کنم ... و از اونجا که نمیدونم چرا با وجود اینکه گزینه امبد کردن فلش رو در کار هم فعال کردم ولی در بعضی از ویندوزهای xp فلش نشون داده نمیشه ... واسه همین هم یه باکس مسیج فارسی درست کردم که در هنگام اجرا شدن کار ابتدا کاربر را به نصب فلش پلیر دعوت میکند و بعد پروژه اصلی اجرا میشود ... هرچند که این روش خوب است ولی یه اشکال کلی داره و اون هم اینه که با هر بار راه اندازی سیستم این پیغام هم برای کاربر نشون داده میشه .... لینک این مبحث رو در اینجا میتونید ببینید ... در ضمن سورس باکس مسیج رو هم براتون گزاشتم ...
ممنون میشم که یک کمکی بکنید ...

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=98680

مخصوصآ برای اینکه در دفعات بعدی اول ببینه فلش پلیر مثلآ 8 یا 9 نصب هست یا نه و سپس این پیغام نشون داده بشه
موفق باشید .

atoofy

New Member
همونطور که حامد عزیز گفت اکتیوایکس7 به اندازه کافی قوی است ولی اگه بخواهی میتونی ورژن 8 رو روی سیستم کاربر نصب کنی و جالبه که در پروسه نصب فلش پلیر یک سوئیچ داره که بکمک اون میشه نصب سایلنت داشت یعنی به کاربر هیچ پیامی نشون داده نشه که کدش اینه

param$ = 'WAIT /q'
Run("<Embedded>\install flash player 8 activex.msi","param$")
البته باید flash player 8 activex.msi رو یا امبد کنی یا در کنار پروژه ات بذاری . وآدرسش رو بدی.
البته بهتره قبل از نصب چک کنی ببینی از قبل برنامه فلش پلیر نصب شده یا نه و اگه نبود اونموقع کد بالا رو استفاده کن
FileExist("<System>\Macromed\Flash\Flash8.ocx","vojoodflash")
If (vojoodflash) Then
Message("فلش هست","vojoodflash")
Else

param$ = 'WAIT /q'
Run("<Embedded>\install flash player 8 activex.msi","param$")
End

البته پیام فلش هست رو میتونی برداری و فقط محض اطلاع هستش.
امیدوارم بدرد تون خورده باشه.یا حق

سلام.
توی این کدی که بالا نوشته مسیر System>\Macromed\Flash\Flash8.ocx ذکر شده در حالی که در ویندوز من (سِون 64 بیت) ، پوشه ی macromed در مسیر C:\Windows\SysWOW64\Macromed قرار داره.
کد را هم همینطوری که هست تست کردم فقط هر دفعه برنامه اجرا میشه اونم فایل نصب فلش پلیر را اجرا می کنه که با این حال پوشه ی C:\Windows\System32\macromed بازهم موجود نیست!

چاره چیه؟

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
شما فایل نصب فلش پلیر رو اینطور اجرا کن :

کد:
Run("<SrcDir>\install_flash_player.exe","/s")

در مورد نصب فلش هم، خیلی مباحث کاملتری وجود داره، جستجو کنید پیدا میکنید ولی در کل همین کد کارتونو راه میندازه.

atoofy

New Member
سلام. ممنون سامان جان.

در مورد اون مسیر ِ متفاوت پوشه ی فلش در ویندوزهای مختلف چیکار میشه کرد؟

جدیدترین ارسال ها

بالا