آموزش edius از پايه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Javad_Ed

Member
سلام به همه ويك دونه مخصوص آقا جواد گل
آقا جواد خسته نباشي دستت درد نكنه فكر خوبي كردي كه همگام با من كمك كني :wink:
پيغام خصوصي معلومه روي اسم من كليك كن بعد پيغام خصوصي .
بعدش ما غلط بكنيم پست هاي مفيد شما رو پاك كنيم:cry:
كار جالبي كردي مثلا من قسمت white balance مثالي نزدم شما اومديد واين كار رو كرديد
سوال كرده بوديد قسمت 4 و3توضيح بدم ميشه واضح تر بگيد ؟منظورتون از آموزشهاي خودمه يا كار خودتون؟
ميگم از اين به بعد اگه همراه من هستيد تا آخرش. من توضيح ميدم واگه تونستم همراه با يك مثال كوچولو وشما همون كاري كه امروز كردي رو انجام بده
با تشكر
لطف داری سامان جان
من منظورم قسمت 3 و 4 از white balance هست که علامت زدم رو متوجه نشدم چکاری انجام میده؟
بله با شما پیش میرم چون زیاد وارد نیستم ومیخوام یاد بگیرم و دلیله دیگش اینه که بخاطره کنکور از ریتمه کنده این تاپیک خوشم میاد:D
راستی مثله اینکه امروز جمعه هست ؟!
پس آموزشت کو؟:sad:

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام شما میتونید اموزشها را تو سایت ماهم قرار بدید

Peace Dove

Well-Known Member
سلام شما میتونید اموزشها را تو سایت ماهم قرار بدید
حتما
دوستمون آقا جواد گفت امروز جمعه است پس آموزش کو..
من هم مثل آقای فیروز کریمی جوابی ندارم و به سوال های خبرنگاران جواب نمیدم!
نه کار داشتم این چند هفته واقعا سرم شلوغ بود انشا الله با کمک دوستان مطالب پر باری را خواهیم داشت:D

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
هر موقع که امادگی داشتید به من بگید تا بخش های مورد نیاز اضافه کنم

Peace Dove

Well-Known Member
chrominance

سلام

فيلترchrominance

با اين فيلتر ميتوانيد يك رنگ انتخابي يا خاصي را روي صفحه تغيير داد.
براي انتخاب رنگ چهار روش وجود دارد.
در قسمت 1ميبينيد
شما ميتوانيد قطره چكان را برداريد ويك نوع رنگ در عكس خود را انتخاب كرده
در قسمت 2
درقسمت insidefilter يك فيلتر انتخاب ميكنيم (مثلا كالور بالانس )
در قسمت edge filter ميتوان لبه هاي رنگي كه انتخاب كرديد را تغيير دهيد.
ودر قسمت out side filter به ما كمك ميكند تا قسمت هايي كه انتخاب نكرديم را تغيير دهيم
حالا به قسمت 3 نگاه كنيد
اين قسمت باعث ميشه تا لبه هاي انتخاب شده يا همون edge filter هاله اي بگيرد كه با تنظيمش ميتوانيد اين هاله رو كم يا زياد كنيد كه البته به تنظيم edge filter بستگي دارد
من يه چيزي تو اين مايه ها درست كردم
بقيه قسمت هاي اينجا براي تنظيم بيشتر است من فكر كنم اين فيلتر تا همين جا بس باشه
خودتون هم بايد بگيرديد وتمرين كنيد اگه چيزهاي بيشتري يادگرفتيد در اين جا قرار بدهيد.

Peace Dove

Well-Known Member
لطف داری سامان جان
من منظورم قسمت 3 و 4 از white balance هست که علامت زدم رو متوجه نشدم چکاری انجام میده؟
بله با شما پیش میرم چون زیاد وارد نیستم ومیخوام یاد بگیرم و دلیله دیگش اینه که بخاطره کنکور از ریتمه کنده این تاپیک خوشم میاد:D
راستی مثله اینکه امروز جمعه هست ؟!
پس آموزشت کو؟:sad:
ببخشيد من پيغامتو با عجله خوندم نفهميدم چي نوشتي معذرت بعد از سه روز فهميدم چي نوشتي!
داداش خوب قسمت 3 و4 هم براي تنظيم رنگه زياد كار خاصي انجام نميده

Javad_Ed

Member
سلام دوستان در حاله مبارزه با یک ویروس بودم البته این قسمت دیگه چیزه زیادی نداره ،ولی:
به عکس نگاه کنید:
6y1c6ti.jpg

در فیلتر chorminance در زیره عکسه استاد یک چک مارک وجود داره(که در این تصویر موجود نیست،شرمنده)با گذشتن تیکه اون گزینه تصویر مثله شکله مقابل در میاد که هر رنگی رو که انتخاب کنید برنگه سفید وبقیه ی رنگ ها برنگه سیاه در میاد،که این روش بعضی مواقع میتونه حیلی کمک کنه.
یه مثال
به عکس نگاه کنید:
8a2jyu1.jpg

شما میتونید یه همچین چیزی هم درست کنید
به چشمها بنگرید ،یه حالته ترک خورده داره مثله زمینه خشک این بخاطره فیلتره paper هست
خودتون میتونید کار های زیبایی درست کنید
فقط کافیه همت بخرج بدید
در ضمن از لطفه بی شائبه ی شما که هر روز مورده عنایت قرار میگیریم متشکرم
خداییش اصلا به این تاپیک به این باحالی نگاه میکنید
ببخشید که زیاد چیزی برای گفتن نداشتم آخه چیزی نداشت
ممنون

Javad_Ed

Member
سلام دوستان ما این آموزش ها رو در یه ساسته دیگه هم قرار میدیم حالا اگه سوالی اونجا پرسیده بشه اینجا قرار میدم وبالعکس
سوال از fawad_qadri
:سلام دوست عزیزی
خیل ممنون از اموزش تون یه سوال داشتم که چطوری می تونیم فایل های صوتی را فیداین فیداوت کرد
مثل در پریمیر این کار خیل راحت میشه با پائین آوردن حط قرمز که دارد انجام داد ولی در ادیوس چطور این کار را انجام بدیم با تشکر
جواب:نمیدونم توی پریمیر چطوری هست
ولی توی ادیوس
بقل ترک اودیو در تایم لاین بر روی فلش کلیک کنید تا باز شود
در همان جا شما گزینه ی vol یا Pan را خواهید دید
که اگر بر روی ان کلیک کنید در زمانی که روی vol قرار داره میتونید همون خطه قرمز رو در جا های مختلف تایم لاین کم وزیاد کنید
این از این
حالا اگه دوباره روش کلیک کنید میره روی Pan که میتونید خطه آبی رو جابجا کنید که باعث میشه صدا بین 2 باند جابجا و مورد ه دلخواه شما قرار بگیره
موفق باشید

Javad_Ed

Member
استفاده از matte یا ماسک در ادیوس

نوشته شده توسط power2e
همکاره جدیده سامان جان
برای اینکار ابتدا دو لایه فیلم را بروی هم قرار میدهیم
2-از گزینه transition گزینه alpha custom رو بر یکی از کلیپ ها دراگ میکنیم 2-2 alpha custom را از ابتدا تا انتهای کلیپ میکشیم
3 - بر روی گزینه alpha custom در information plate دو بار کلیک میکنیم
4- در پنجره تنظیمات alpha custom به تب alpha map میرویم
5-مسیر مت خود را مشخص میکنیم
6-به تب key frames رفته اندازه تاثیر پزیری زمان شروع و پایان را تعیین میکنیم

---چون لود شدن صفحه کند میشه لینک عکس آموزش رو میزارم
http://www.geocities.com/ebi_mrboy/edius1.png

http://www.geocities.com/ebi_mrboy/edius2.png

--یک پروژه میزارم کافی تو دسکتاپ بازش کنید مت و 01.avi 02.avi lمورد نظرتون رو relink کنید تا اجرا شه (avi پروژه بیشتر از 15 ثانیه باشه)

http://rapidshare.com/files/75930983/00.rar.html

Javad_Ed

Member
matt

سلام
همونطور که میدونید کاره من اینه که با آموزش هایی که دوستان میزارن ور برم ویه چیزایی بگم
6lkvrsi.jpg

به قسمت علامت زده شده بنگرید :اگه اون شماره روی 0 باشه تصویربهمین شکله بالاست ویه تعادل بین 2 کلیپ برقراره
حالا هر چی عدد رو به طرف مثبت ببرید،که نهایت اون 100 هست،کلیپی که اون رو در ترکه بالاتر قرار دادید پررنگ تر میشه
وهر چی منفی کنید کمرنگ تر مثله عکسه زیر
8efr514.jpg

وقتی از گزینه ی used colored edges استفاده کنید حاشیه ها برنگه مورده نظر در میاد واگر اون عدد رو منفی کنید رنگ اعمال شده تاثیر بیشتری میزاره ؟!امتحان کنید؟!
حالا به عکس بنگرید
8eti35u.jpg

رسیدیم به تب ایمیشن
مختصر میگم :
Flipping :برعکس کردنه عکسی که ما از طریقه الفا مپ وارد کردیم به 2 جهت افقی و عمودی
روتیشن هم که معلومه چرخش؟!همونطور که میبینید چرخیده
حالا به عکس نگاه کنید:
8a15648.jpg

:در قسمت 1 سه ناحیه مشخص شده که شما زمانی که در بالا ترین نقطه هستید ،کلیپه بالایی.در پایین ترین نقطه...
و زمانی که در میانه یعنی 50 هستید تعادلی از 2 کلیپ به نمایش در میاد.
2:در این قسمت شما میتونید بازدن بر روی دکمه ی چپ به کی فریمه قبلی بروید و....
3:زمانی که بر روی یک کیفریم هستید با کم و زیاد کردن این عدد میتوانید زمانه دقیقه مرده نظره خود رابیابید.
ادیوسی باشید ...:D
Javad_Ed

Peace Dove

Well-Known Member
داداش جواد آفرين كارت عاليه ولي يهذره جلو جلو نرفتي من كه هنوز آلفا رو نگفتم بهتره صبر كني توضيح بدم بعد حالا اگه ميشه پستتو پاك كن من توضيح ميدم دوباره اونو قرار بده باشه؟
يه چي درباره سوال كه پرسيدي:
كار جالبيه من قبلا اين موضوع كه طرح مسابقه رو پيشنهاد دادم ولي بهتره خودمون شروع كنيم حالا يك تايپيك ايجاد ميكن با عنوان طرح سوال خوبه بعد تايپيكتو پاك اگه ميشه بعد منتقل كن اونجا باشه

Javad_Ed

Member
سامان جان پس چی شد
هی بهت گفتم اینترنت خوب نیست
انقدر توش موندی که باز آموزش نزاشتی
لطفا بزار
ادیوسی باشید...

Peace Dove

Well-Known Member
از همه دوستان معذرت میخوام
آقا جواد راست میگی بابام هم به من میگه:پسر بسه چقدر میری اینترنت بیچاره معتاد میشی بعد کمربندشو در آورد !نه بابا برای چی میزنی نه نههههه.....!ببخشید یهذره رفتم تو خیال
آقا یون وخانوما دیگه میخوام جدی به کارم برسم اگه این هفته آموزش ندیدید بگید منو بندازن بیرون دیگه من کاربر فعال ادیوس هستم پس باید فعال باشم دیگه هم اینترنت نمیرم!
با تشکر

Javad_Ed

Member
سلام دوستان از تاخیرم عذر میخوام،حالا اللحساب اینو داشته باشین تا فردا
1.آیا میدانستید که شما بدون اینکه یک کلیپ را در تایم لاین وارد کنید یا در مونیتوره برنامه ببینید ،میتوانید کلیپ را در همان مکان ایمپورت ببینید،بشکل نگاه کنید:
85osn5d.jpg

شما حالا با موس بر روی کلیپ برید بعد کلیده وسط موس رو بفشارید،حالا میتوانید موس رو به سمته چپ و راست ببرید و کلیپ در همین جا جلو وعقب میره.دیییییی:
2..به این عکس نگاه کنید:
6prb0ih.png

اگر در این حالت باشد وقتی کلیپی در تایم لاین باشد و شما کلیپی دیگر را وارد تایم لاین کنید وبر سر کلیپه اولی درگ کنید کلیپه اول به سمت راست خواهد رفت وکلیپه دوم در ابتدا قرار خواهد گرفت.
ولی وقتی روی این حالت
837gfah.png

قرار داشته باشه کلیپه دوم جایگزینه کلیپه اول میشه تاکید میکنم به اندازه ی تایمه کلیپه دوم جایگزین میشه و بقیش همون کلیپه اوله.
3.به عکس نگاه کنید:
6z9kx21.png

6xs30uq.png

اگر این گزینه روشن باشد وهمچنین insert mode ماننده شکله 2 باشد وقتی دو کلیپ در 2 تایم لاین باشد و شما کلیپی را در ابتدای یکی قرار دهید ماننده شماره 2 کلیپه اول به جلو میره و همچنین کلیپی که در ابتدا قرار داشت متناسب با اون جابجا میشه...
ادیوسی باشید ...
Javad_Ed

Javad_Ed

Member
سامان عزیز
اول تبریک میگم
ولی کاربر فعال شدید ولی ما که آموزشی ندیدیم؟؟!!؟!!؟!؟!؟!؟
من معذرت میخوام دوستان!!!!!!!!!!!!!

Peace Dove

Well-Known Member
اطلاعيه

سلام دوستان
واقعا من از همه دوستان معذرت ميخوام ببخشيد اين چند روزه سرگرم نمايشگاه وديگه عيد بود مگه ما تعطيلي نداريم؟
حالا يك خبر ديگه دارم:
:tavajo:كارگران مشغول درس خواندن هستند!
اين تايپيك تا اول بهمن ماه به علت امتحانات ترم تعطيل ميباشد.
لطفاً از زدن پست در اين زمان تعطيلي خودداري نماييد.
حتي شما دوست عزيز!
آقا جواد با شما هم هستما مگه درس نداري برو درستو بخون برو !
با تشكر

mahsa_fpp

New Member
کلیپ های آماده

سلام دوستان مرسی از آموزش های خوبتون می خواستم ببینم از کلیپ های آماده ای که در پریمیر استفاده می شه توی ادیوس هم می تونیم استفاده کنیم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا