آموزش منتال ری در مایا

mo-hammad

Active Member
سلام کسی اینجا هست حرفه ای از موتور رندر منتال ری استفاده کنه ؟

ما اینجا آموزش های زیادی رو به صورت یک تاپیک اختصاصی دیددیم که شورع شده

ولی کسی این رندر انجین رو تا به حال آموزش نداده مخصوصا در مایا .

کسی هست بخواد از صفر صفر در حد فوق مبتدی تا فوق پیشرفته یک تاپیک در بخهش مایا بزنه و شورع کنه

بسم الله رو بگه - ما چنتا جوونیم که اینجا دور هم جمع شدیم تا دست همو بگیریم - زکات علم هم که نشر اون هست

بیاد دور هم مثل چنتا رفیق صمیمی اطلاعاتمون رو به هم یاد بدیم و به اشتراک بزاریم .

استفاده از نت فقط باید در جهت پیشرفت باشه - وقتی چنین بستری هست من نمیفهمم چرا عده ای وقت با ارزش رو در شبکه های اجتماعی و خوندن و لایک کردن یه سری اراجیف میزان بیایید از این

دانشگاه بزرگ استفاده کنیم و به هم برای پیشرفت هم کمک کنیم شاید با کمک هم بتونیم به خیلی از جوونا کمک کنیم تا بتونن راه خودشونو پیدا کنن

زیاد حرف زدم یا علی

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام
ایده ای خوب و زیبایست اما متسفانه وقت اجازه نمیده در این کار مشارکتی داشته باشم ، هر چند وقت میتونم تکنیک هایی رو منتشر کنم .

mo-hammad

Active Member
ممنون دوست من این هم از لطف شماست ما منتظریم در امضای شما لینک آموزش های بیشتری ببینیم ایشالا

در هر صورت از دوستان اگر کسی استاد هست در این باره خیلی خوب میشه - بتونه این موتور رندر مظلوم رو از ایتدا در مایا آموزش بده

دیگه همه چی شده وی ری :) البته من بعد منتال وی ری رو هم شروع می کنم .ولی الان همه ی تمرکزم منتال هست

amir-cg

Active Member
بسیا زیبا و عاقلانه....اگه همهچین چیزی بشه خوب میشه ....ما جوونای ایرانی باید دست به دست هم بدیم تا موفق بشیم....
------------------
منم یه پیشنهاد دارم...ما میتونیم آموزش های حرفه ای منتال ری رو که به زبان انگلیسی هست رو ترجمه کنیم تا تری دی کار های ایرانی بتون به راحتی از اون آموزش ها استفاده کنن.....
------------------
یا یه پیشنهاد دیگه....فکر کنم تری دی مکس هم ، منتال داشته باشه....کاربرهای 3dmax میتونن ، ترفند ها واقعی کردن رندر رو به کاربر های مایا آموزش بدن....

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
فکر کنم تری دی مکس هم ، منتال داشته باشه...

فکر میکنی ؟ :green:

دیگه نزنی این حرفو ملت ناراحت میشن ...

مکس و مایا منتالشون خیلی فرق داره ، فقط تکنیک ها مشترکه ....

پیشنهاد من اینه بجای منتال کلا اصول رندرینگ رو کار کنید ، موتور رندر چه منتال چه ویری فرق نداره فقط اسم پارامترشون فرق دارن باهم ، سرعت و ... خیلی نزدیک بهمه و سر چند ثانیه الان رقابت هست.

amir-cg

Active Member
فکر میکنی ؟ :green:

دیگه نزنی این حرفو ملت ناراحت میشن ...

مکس و مایا منتالشون خیلی فرق داره ، فقط تکنیک ها مشترکه ....

پیشنهاد من اینه بجای منتال کلا اصول رندرینگ رو کار کنید ، موتور رندر چه منتال چه ویری فرق نداره فقط اسم پارامترشون فرق دارن باهم ، سرعت و ... خیلی نزدیک بهمه و سر چند ثانیه الان رقابت هست.
منم منظورم همون تکنیک بود....منظورم اینه که تنیک ها رو تبادل کنیم...

mo-hammad

Active Member
میدونید منظروم چیه ؟ مثلا در یک پروژه ی عملی معماری (فکر کنم بهتره ) بیاییم در مایا آموزش بدیم که چه جوری بدون پست پرو و این حرفا و فقط در مبحث رندر خالص میشه با فلان کارها و فلان تکنیک ها به بهترین و رئال ترین صحنه رسید

من همیشه دوست داشت با منتال در مایا رندر ها ی نمای داخلی و خارجی رو بگیرم که نمونه هاش رو با وی ری در تری دی مکس تو خیلی جاها دیدم و کفم برید ! :) حالا اگر تو این زمینه میتونید که هدفمند هم هست و یه صحنه رو دنبال میکنه استارت بزنید تو رو خدا

h-a-n-s

Member
حرکت خیلی خوبی میتونیم برای شروع یک آبکجت و یا کاراکتر رو برای دانلود قرار بدیم و از دوستانی که مایا کار می کنن بخوایم که رندر استودیو بگیرند - نورپردازی ، ساخت متریال و تنظیمات رندر چند تا عکس هم از نحوه نورپردازی و تنظیمات رندر قرار بدن و بعد هم رندری که بهتر از بقیه بود فایلشون رو برای دانلود قرار بدن

ilia3d

New Member
بسیا زیبا و عاقلانه....اگه همهچین چیزی بشه خوب میشه ....ما جوونای ایرانی باید دست به دست هم بدیم تا موفق بشیم....
------------------
منم یه پیشنهاد دارم...ما میتونیم آموزش های حرفه ای منتال ری رو که به زبان انگلیسی هست رو ترجمه کنیم تا تری دی کار های ایرانی بتون به راحتی از اون آموزش ها استفاده کنن.....
------------------
یا یه پیشنهاد دیگه....فکر کنم تری دی مکس هم ، منتال داشته باشه....کاربرهای 3dmax میتونن ، ترفند ها واقعی کردن رندر رو به کاربر های مایا آموزش بدن....

سلام...بعد از سه سال برگشتم به سایت تا همین سوال رو بپرسم...

واقعا .... ""کاربرهای 3dmax میتونن ، ترفند ها واقعی کردن رندر رو به کاربر های مایا آموزش بدن"" ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!

پس واقعا موفق باشیم...
-----------------------------------------------------
بعدشم میدونید ما ایرانی ها یک ایراد خیلی بزرگ داریم،مثل این فروم... وقتی میخوایم یه کاری رو شروع کنیم فقط سه چهار ماه هی جلسه میگیریم و میگیم آره خیلی خویه و کار نیکی هست و خیلی جواب میده...آخرشم هیچی به هیچی...
اینجا هم فکر کنم تا چهار پنج صفحه دیگه همه باید بگن خیلی توپه و هممون الکس آلوارز میشیم و ما ایرانی ها قدرتمندیم و از این چیز ها دیگه!!!
بابا سایت رو فعال کنید دیگه رفقا...
منم حرفه ای مایا و منتال ری کار میکنم.حتما آموزش هام رو اینجا هم میزارم.فعلا یه سایت دارم که خیلی وقته که سراغش نرفتم.
به امید موفقیت هممون

آخرین ویرایش:

amir-cg

Active Member
سلام...بعد از سه سال برگشتم به سایت تا همین سوال رو بپرسم...

واقعا .... ""کاربرهای 3dmax میتونن ، ترفند ها واقعی کردن رندر رو به کاربر های مایا آموزش بدن"" ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!

پس واقعا موفق باشیم...
-----------------------------------------------------
بعدشم میدونید ما ایرانی ها یک ایراد خیلی بزرگ داریم،مثل این فروم... وقتی میخوایم یه کاری رو شروع کنیم فقط سه چهار ماه هی جلسه میگیریم و میگیم آره خیلی خویه و کار نیکی هست و خیلی جواب میده...آخرشم هیچی به هیچی...
اینجا هم فکر کنم تا چهار پنج صفحه دیگه همه باید بگن خیلی توپه و هممون الکس آلوارز میشیم و ما ایرانی ها قدرتمندیم و از این چیز ها دیگه!!!
بابا سایت رو فعال کنید دیگه رفقا...
منم حرفه ای مایا و منتال ری کار میکنم.حتما آموزش هام رو اینجا هم میزارم.فعلا یه سایت دارم که خیلی وقته که سراغش نرفتم.
به امید موفقیت هممون
چرا نمیشه ترفند آموزش داد؟؟؟!!!کاملا هم میشه....مثلا یه کاربر 3dmax میاد و illumination رو بالا میبره و مثلا شدت نو رو میبره بالا تا رندر واقعی بشه...این رو فرضی گفتم...حالا همون کاربر میتونه بیاد این ترفند رو با توضیحاتش به کاربر مایا بگه....کاربر مایا هم میره اون ترفند رو تو یه محیط دیگه پیاده میکنه....
---------------
با حرف دومتون موافقم....واقعا نباید این همه حرف بزنیم...باید به حرفامون عمل هم بکنیم دیگه........

کار بسیار خوبیه اگر عملی بشه اما بعید بدونم کسی بیاد کل این مبحث رو که شاید بیش از 2 3 ساعت زمان میبره رایگان انجام بده که صد البته نتیجه تجربه چندین سالش هم هست

امثالی مثل امین صادقوند و صدری رو داریم که حاضرن آموزش برای Noorvfx.com بسازن اما توی مملکت خودمون نه چرا ؟؟؟
1 ) عدم رعایت قانون کپی رایت
2 ) عدم پرداخت هزینه بالا برای آموزش های ویدئویی

اما هر کس اینکارو کنه واقعا کار خوبی میکنه و فقط براش دعا داره نه پول
عقیده شخصی من : No Free Training

ilia3d

New Member
باز هم سلام بر اسانید خوب و عزیز هنرمند...
باز هم به لطف یکی از دوستان برگشتم و گفتم یک پیشنهاد رو مطرح کنم که ان شاءالله که خوب باشه و استقبال بشه...
بنده به اتفاق تعدادی از دوستان قصد داریم بک دوره آنلاین برگزار کنیم و به نحوی یک مجمع عمومی آنلاین با یک اکانت یا آدرس ثابت داشته باشیم که هنرمندان عرصه گرافیک،(به خصوص با توجه به تخصص خودم) هنرمندان زمینه سه بعدی بتونن به صورت webinar یا با استفاده از یک نرم افزار به خصوص با هم مرتبط بشن به صورت گروهی و اطلاعاتشون رو با مدیریت یکی از اعضای مجمع در یک ساعت خاص از شبانه روز در اختیار عموم قرار بدن.خوب صد البته که میشه تا حد زیادی مثل یک دانشکده هنر همچون Animation School رشد و ارتقاء داشته باشه و حتی برای اساتیدی که دعوت به تدریس آنلاین میشن درآمد زایی داشته باشه...
اگر موافق هستید آمادگی خودتون رو در همین جا اعلام کنید تا بعد به اتفاق یکی از اساتید خوب همین زمینه یک تاپیک جداگانه در مورد مسائل اولیه و نام نویسی اولیه ایجاد کنیم.
باز هم ببخشید که طولانی شد...(در ضمن تاپیک رو share کنید تا بقیه دوستان گرافیست نرم افزارهای مکس،مایا،افتر افکت،زیبراش و ... مطلع بشن..
حق یارتون
ایمیل بنده [email protected]

آخرین ویرایش:
سلام
قبلا چنین برنامه رو بنده قصد انجامش رو داشتم اما متأسفانه دوستان یاری نمیکنند و برخی افرادی هم که اینجا هستند یا در پروژه ها مشغول هستند و یا اینکه شغل اصلیشون به دلیل عدم درآمدزایی مناسب سه بعدی نیست
که جزئیات مطلب رو بصورت ایمیل ارسال خواهم کرد

mo-hammad

Active Member
من با زبان مشکلی ندارم - خدا رو شکر کتابهای خوبی رو گیر آوردم و دانلود کردم که مطالعشون بهم خیلی کمک میکنه - فقط گفتم این جا - یه مکان جامعی میشه برای اونایی که زبانشون شاید زیاد خوب نباشه (منم در حد رفع حاجت بلدم البته :) )

به هر حال به قول دوستان هیچ کس حاضر نیست این کار رو رایگان انجام بده و حق هم دارن . پیشنهاد میکنم به قول دوستان به جای یادگیری موتور رندر برید و اصول رو یاد بگیرید مثلا اگر بدونید final ghatring چیه اونوقت یادگیری تنظیماتش تو موتور رندرتون زیاد کار سختی نیست - مهم اینه که بدونید خاصیت اون چیه و بیشینه و کمینه کردن مقدارش چه تاثیری در فضا میزاره . یعنی یه جورایی تئوری تنظیمات موجود در یه موتور رو یاد بگیریم در ابتدا بهتره - تا اینکه فقط بیاییم بشینیم و یه سری تکنیک ها رو از همون اول یاد بگیریم

جدیدترین ارسال ها

بالا