آموزش ساخت Once Upon a Time

hesam_sn

کاربر VIP
سلام. این آموزش از سایت 3dtotal هست که ترجمش رو اینجا میزارم. مقدمه و معرفی رو هم بیخیال میشم مستقیم میرم سر اصل مطلب
اگر جمله بندی ها مشکل داره هم دیگه ببخشید :rose:
لینک منبع
..........................
141_tid_main.jpg
مدلینگ:
مدلینگ آبجکت های داخل صحنه واقعا ساده هست. مدل های با استفاده از cylinders و planes و با استفاده از edit poly ساخته شدن
141_tid_fig2.jpg

مدل ماشین توسط دوستم Fernando Ometto ساخته شده و لازم بود برای اینکه به Ford Galaxie 500 شبیه بشه روش تغییراتی رو اعمال کنم. مدل کلی ماشین تغییر نکرده و فقط بعضی قسمت ها مثل چرخ و آژیر و تایر تغییر داده شده تا به مدل اصلی شبیه بشه
141_tid_fig3.jpg

بوته ها و سنگ ها:
بعد از جمع کردن تعدادی عکس از صحرای آریزونا باید تصمیم میگرفتم که چطوری به نتیجه مطلوب برسم. چند تا پلاگین برای مدلینگ گیاه رو امتحان کردم. بعضی از اونا مدل های کاملی بودم که بعدا تغییرشون دادم که باعث شد کنترل زیادی روی مدل داشته باشم. با استفاده از سیستم Hair & Fur تونستم به بهترین نتیجه برسم.
به طور متوسط هر گیاه حدود 700 wire داشت که به قدرت پردازش و حافظه زیادی برای رندر نیاز داشت. بنابراین تصمیم گرفتم که گیاهان رو به دو قسمت تقشیم کنم: نزدیک به دوربین و با فاصله زیاد(foreground and background). گیاهانی که به دوربین نزدیک هستن با استفاده از hair & fur ساخته شدن و برای گیاهان دورتر از تعدادی گیاه رندر گرفتم و از اونا برای مپ diffuse و opacity روی یک plane استفاده کردم.
141_tid_fig4.jpg

برای مدلینگ سنگ ها از پلاگین Rock Generator استفاده کردم. به وسیله این پلاگین میشه مدل های مختلف سنگ رو در ابعاد مختلف ایجاد کرد و شکل اونا رو میشه با استفاده از FreeForm Deformation tool به راحتی تغییر داد. وقتی سنگ ها آماده شد با استفاده از V-Ray Scatter و به صورت رندوم روی زمین پخش شدن
141_tid_fig5.jpg

Texturing and Shading

مثل همه کارهایی که قبلا انجام دادم تمام شیدر های این کار VrayPowerShader هستن. برای تکسچر از blend materials استفاده میکنم. چون برای یک آبجکت از متریال های مختلف تو لایه های مختلف استفاده میشه و به وسیله رنگ یا mask از هم جدا میشن کنترل زیادی روی متریال دارم. به عنوان مثال برای متریال تابلوی سرعت 2 تا متریال ایجاد کردم: متریال پایه که تصویر روی تابلو هست و متریال روش که با استفاده از mask جدا شده متریال tileableکثیفی هست
141_tid_fig6a.jpg

141_tid_fig6b.jpg

برای تکسچرینگ جاده یه مپ پایه آسفالت ساختم و روش جزییاتی مثل چاله و ساییدگی و خاک که به وسیله channel mapping های مختلف جدا شدن رو ایجاد کردم.

Lighting and Rendering

برای صحرا بهترین چیز استفاده از خورشید موقع ظهر هست. استفاده از هر روش نورپردازی دیگه ای نمیتونست منو به چیزی که میخوام برسونه
141_tid_fig8.jpg

صحنه به وسیله V-Ray Sun همراه با V-Ray Physical Camera که کنترل واقعی روی exposure, shutter speed, ISO, وvignetting ایجاد میکنه نورپردازی شده.

141_tid_fig9.jpg

Post-production

همون طور که قبلا گفتم نور خورشید میتونه به خوبی حس صحرا رو القا کنه ولی بعد از اتمام رندر جزییاتی که یک عکس قدیمی داره و حالت رنگ پریدگی رو از دست دادم. رندر خام رو ببینید:
141_tid_fig10.jpg

همچنین موقع post-production بقیه محیط مثل کوه های پس زمینه و آسمون و Z-Depth pass رو اضافه کردم.
141_tid_fig11.jpg

141_tid_fig12.jpg

با استفاده از تمام این المنت ها، از ابزارهای فوتوشاپ مثل Levels, Curves, و selective color برای هماهنگ کردنشون استفاده کردم

سرانجام مقداری خراشیدگی ایجاد کردم و از Adobe Lightroom برای ایجادgrain and chromatic aberration استفاده کردم تا بتونم به یه عکس واقعی برسم
141_tid_fig13.jpg

آخرین ویرایش:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.خیلی خوب بود.من یه لحظه فکر کردم کار خودت هست.آخه کار خودتم کم از این نداره.در هر صورت ممنون

V

Violet89

کاربر مهمان
سلام
سال نو رو به همه تبریک میگم :rose:
آقای ساکن کارتون بسیار زیباست, امیدوارم این آموزش هاتون ادامه دار باشه...
موفق باشید :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا