(آموزش) ايجاد يك متن به صورت سه بعدي شيك (جواب مسابقه 2 )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nemesis

Member
سلام بر همه ياران هميشه پايدار مجيد آنلاين :p

اميدوارم كه در كمال صحت و سلامتي به سر ببريد. نمي دونستم اسم اين آموزش را چي بگذارم براي همين يك كم اغراق شد. با توجه به اينكه دوستان عزيز خواستار شده بودند كه جواب مسابقه شماره 2 من را بدانند گفتم كه جواب آنرا در يك موضوع جداگانه بگذارم تا ديگران هم استفاده كنند. البته اين كار را با Photo Impact هم مي توان انجام داد ولي خوب براي كساني كه اين برنامه را در اختيار ندارند مي تواند مورد استفاده قرار گيرد.
خوب اين هم جواب :
1) اول يك صفحه به ابعاد هر چقدر كه خواستيم باز مي كنيم و رنگ Background آنرا سياه انتخاب مي كنيم. (سياه بودن پس زمينه خيلي مهم است)
2) يك Text با همان رنگ سياه پس زمينه ايجاد مي كنيم(مي نويسيم).
3) اين Style ها را به نوشته مان مي دهيم:
- outer glow كه مقدار Opacity آن بايد حدود 32 باشد.
- Bevel & Emboss كه همان مقدار از پيش تعريف شده مناسب مي باشد. بعد دكمه OK را كليك مي كنيم.

mchrom1.jpg

4) خوب اين مرحله ديگه يه حقه است. حالا اين حقه از اين قرار است كه: اين نوشته مان را انتخاب (Highlight) مي كنيم. چي ميبينيد؟ تصوير ما آماده شد. حالا فقط بايد در همان حالت انتخاب شده متن از صفحه يه عكس بگيريم. براي اينكار دكمه Print Screen را فشار مي دهيم تا يه عكس از صفحه مان تهيه شود.

mchrom2.jpg

5) در اين مرحله بايد تصويري را كه از آن عكس گرفتيم را در يك صفحه Paste كنيم. براي همين يه صفحه جديد باز مي كنيم و CTRL+V را فشار مي دهيم. حالا تصويرمان در صفحه جايگزين شده.
6) حالا بايد دور عكسمان را با استفاده از ابزار CROP انتخاب كنيم و كليد Enter را بزنيم تا عكسمان بريده شود. خوب ديديد كه عكسمان آماده شد. به همين راحتي.

mchrom3.jpg

7) حالا براي اينكه رنگ عكسمان را تغيير دهيم بايد از شاخه Image > adjustments > gradient map را كليك كنيم. بعد از اينكه اين پنجره باز شد. بايد دقت كنيد كه gradient ها در حالت عادي و از پيش فرض شده باشند براي اين كار بايد gradient ها را Reset كنيد.
8) خوب در اين مرحله بايد آن فلش كناره gradient را كليك كنيد. تا طيف ها به نمايش در آيند. و حالا هر كدام از طيفها را انتخاب كنيد تا رنگ عكس را تغيير دهيد.

mchrom4.jpg

mchrom5.jpg

خوب اين هم از اين آموزش. اميدوارم كه خوشتون اومده باشه و استفاده كرده باشين. اگه سوالي هم براتون پيش اومد حتما سوال كنيد و اگر راه حل ديگري بود از گفتنش دريغ نكنين.
در ضمن براي چند روز ديگه چندتا مطلب جالب و غافلگير كننده براي همه شما دوستان عزيز در نظر گرفته ام. كه از يكي از آنها فكر كنم آقا Amir 600 خيلي خوشحال بشه. حتما ديگه خودش حدس زده چي مي خواهم بگم. :wink:
يه چيز ديگه : چرا محمدحسن خان ديگه به من محلي نمي ذارن. قبلا كه جواب من را بيشتر مي داد حالا كه انگار يه ذره محل هم به ما نمي ذارن. بابا ايول اينه رسم روزگار. :(
خوووب - آموزش ما به سر رسيد كلاغه به خونش نرسيد. :wink:
شاداب موفق سربلند و پيروز باشيد. 8)

[align=center:31ee3db02c]-- >> NEMESIS << --[/align:31ee3db02c]

سلام اگه منظورتون از محمد حسن منم بايد بگم
آقا شرمنده :oops:
من اصلا متوجه نشدم اصلا من كوچيك تر از اوني ام كه به خوام خداي نكرده به شما كم محلي كنم
حالا مگه چي شده لطفا به منم بگيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خلاصه حسابي آب شدم(والا به خدا سرم شلوغه)
راستي آموزشتون هم جالب بود
هميشه وهمه جا موفق باشيد
محمد حسن :wink: 8)
التماس دعا

nemesis

Member
Mohammadhasan گفت:
سلام اگه منظورتون از محمد حسن منم بايد بگم
آقا شرمنده :oops:
من اصلا متوجه نشدم اصلا من كوچيك تر از اوني ام كه به خوام خداي نكرده به شما كم محلي كنم
حالا مگه چي شده لطفا به منم بگيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خلاصه حسابي آب شدم(والا به خدا سرم شلوغه)
راستي آموزشتون هم جالب بود
هميشه وهمه جا موفق باشيد
محمد حسن :wink: 8)
التماس دعا

محمد حسن جان سلام
اگر اون قسمت رو نوشتم فقط به خاطر اين بود كه خيلي وقت بود ازت خبري نداشتم. آخه اولين باري كه در اين انجمن سوالي را پرسيدم اولين نفر تو بودي كه به من جواب دادي. براي همين بود كه گفتم شايد كاري كرده باشم كه نارحت شده باشي. ولي اصلا قصد ناراحت كردنت را نداشتم. :(
در ضمن تو را به خدا نفرماييد من كه خاك زير پايتان هم نمي شوم . :oops:

قربونت برم كه آخر مرام و معرفتي

بنده حقير
[align=center:5200d9b788]>>NEMESIS<<[/align:5200d9b788]

nemesis

Member
در ضمن از همگي هم ممنونم كه وقت گذاشتن و مقاله من را خواندند.
ما را از دعاي خيرتان بي نصيب نگذاريد.
منتظر مقاله هاي بعدي من باشيد.

يك دنيا ممنون
NEMESIS

nemesis

Member
در ضمن از همگي هم ممنونم كه وقت گذاشتن و مقاله من را خواندند.
ما را از دعاي خيرتان بي نصيب نگذاريد.
منتظر مقاله هاي بعدي من باشيد.

يك دنيا ممنون
NEMESIS

nemesis گفت:
محمد حسن جان سلام
اگر اون قسمت رو نوشتم فقط به خاطر اين بود كه خيلي وقت بود ازت خبري نداشتم. آخه اولين باري كه در اين انجمن سوالي را پرسيدم اولين نفر تو بودي كه به من جواب دادي. براي همين بود كه گفتم شايد كاري كرده باشم كه نارحت شده باشي. ولي اصلا قصد ناراحت كردنت را نداشتم. :(
در ضمن تو را به خدا نفرماييد من كه خاك زير پايتان هم نمي شوم . :oops:

قربونت برم كه آخر مرام و معرفتي

بنده حقير
[align=center:fb0fb01efd]>>NEMESIS<<[/align:fb0fb01efd]

سلام اقا يه پيغام خصوصي ميزدي دربست اومده بودم در ضمن من از دست هيچكي ناراحت نيستم همه بچه هاي مجيد انلاين با صفا :lol:
ديگه تعارف تيكه پاره نكن :D
موفق باشي
محمد حسن

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا