آموزش انيميت

sunsoon

Member
مراحل بطور خلاصه اینهاست:
داستان
فیلمنامه
طراحی شخصیت
دکوپاژ
استوری بورد
انیماتیک
مرحله تولید (مدلینگ انیمیت بک گراند کمپوزیت و ...)
البته ضبط صدا هم هست که مراحل اولیه هست ولی دقیقا میدونم کجاست
دوست عزيز سلام
بخش ضبط صدا قبل از انجام انيميت انجام ميشود كه به آن صداي شاهد يا نريشن هم ميگويند
اما منظور تو از انيماتيك نفهميدم اما فكر ميكنم كه لغت درسا انيماترونيك هستش كه اگه اينطور باشه اين تكنيك با اينكه اسم انيميت رو يدك ميكشه اما يك تكنيك در فيلم سازي و جلوه هاي تصويري هست كه به انيميت مربوط نيست
در اين تكنيك در جايي از فيلم كه يك هيولا از نمايي نزديك ميخاهد به نمايش درايد يك مدل ميكانيكي از هيلا را ساخته و انرا با عضولات مكنيكي درون بدنش به حركت در مي اورند البته اي تكنيك تنها براي نماي نزديك نيست مثلا در جايي كه كاراكتر (مثل انسان زنده) با هيولا برخورد و جدال نزديك دارد به توري كه ساخت اين جدال با سيستمهاي رايانه اي بسيار مشكل و هزينه بر است از اين روش استفاده ميكند كه اين هم بسته به نضر فيل ساز است كه از اين تكنيك در كارش استفاده بكند يا نه
:neutral:

• Like
Reactions: m3d

sharktech

کاربر فعال
بحث جالبی هست اما همه ما ها که عاشق انیمیشن و دنیای سه بعدی هستم همه اینا رو میدونیم و من فکر کنم که دیگه بسه که همش درباره تئوری ها بحث کنیم یا آموزش بخریم ببییم و نتونیم ازشون استفاده کنیم.

به نظر من که دیگه وقتشه که شروع کنیم و بدون هیچ گونه چشم داشتی و بدون ترس از اینکه شکست بخوریم یه تیم تشکیل بدیم و یه انیمیشن هر چند کوچیک (اما با کیفیت) بسازیم :sad:

sunsoon

Member
به نظر من مراحل جور ديگه هست . :)
1. باند بازي ( داشتن يه آشنا يا پارتي براي گرفتن يه پروژه عالي) :cool:
2. نداشتن اطلاعات در مورد انيميشن :-< :?:
3. گرفتن 60% يا 70% از مبلغ كل پروژه :idea:
4. تحويل 30% باقي مونده به انيماتور ها و كار بلد هاي بدون پارتي :there: براي آماده سازي و تحويل پروژه :paint:
5. اسم در كردن بعضي از مدعي ها ... :oops:
باند بازي قبول دارم اما هيچ پروژه عالي تو ايران توليد نميشه شايد مبلغ عالي باشه اما به تهيه كنندگان اثر كمترين :cool:پول ميرسه
نداشتن اطلاعات در مورد انيميشن قبول دارم از اين جهت كه هرچي كمتر بدوني كمتر كفرت در مياد و اخر شب در :green:حالي كه دستت روي لبته داري بالبات بازي بازي ميكنيي و ريديم ديم ديم كنان به خونه نميري

گرفتن 60% يا 70% از مبلغ كل پروژه رو قبول ندارم اينا جون به ازراييل قصتي ميدن به انيماتور ها هم با منت پول خورد بچشونو ميدن :cry: :mad:

اسم در كردن بعضي از مدعي ها
شك نكن كه اينو قبول دارم
هركي مياد يه پروژه ميگيره اسم خودشو به كارگردان تغيير ميده حالا بلد نيست دوتا كادر درست ببنده :-?
و هركي تو خانوادش هست اسمشون تو تيتراژ مياد ان هم سمتاي مهم در اين خانواده هاي هنر مند بعضي وقتي بچه دو ساله هم پيدا ميشه كه ميتونيم اسمشو استعداد ظاتي بزاريم
:sad:

• Like

sunsoon

Member
دوستان ببنید درست هست شاید با چیزهایی که من گفتم این تایپک خیلی همخوانی نداشته باشد ولی اگر چنانچه یک تیم داشته باشید و بخواهید از این راه پول در بیارید مطمئن باشید که تمام چیزهایی که گفتم 100 در صد دخالت دارد در عمل باید دید که چه اتفاقاتی می افتد
دوست عزيز اينرو هميشه به ياد داشته باش كه هيچ وقت در ايران امروزي هيچ كاره خوبي توليد نميشه شايد از خودتون بپرسيد كه ما فكر ميكرديم كه كاراي بد توليد نميشه و قابل پخش نيست جواب منفي هستش چنان چه دوستان من و حتي من در پروژه هايي بودم كه ار لحاذ كيفي و علمي هنري در درجه خوب و متوست بود اما رد شد و نقص ان داشتن كيفيت بالا و نزيك به كارهاي والت ديزني اعلام شود :snap:
:shock: :shock:

sunsoon

Member
بحث جالبی هست اما همه ما ها که عاشق انیمیشن و دنیای سه بعدی هستم همه اینا رو میدونیم و من فکر کنم که دیگه بسه که همش درباره تئوری ها بحث کنیم یا آموزش بخریم ببییم و نتونیم ازشون استفاده کنیم.

به نظر من که دیگه وقتشه که شروع کنیم و بدون هیچ گونه چشم داشتی و بدون ترس از اینکه شکست بخوریم یه تیم تشکیل بدیم و یه انیمیشن هر چند کوچیک (اما با کیفیت) بسازیم :sad:
سلام دوست عزيز
باهات موافق نيستم البته درسته كه بايد اين دستو اون دست كردن رو كنار بزاريم اما با ديدن دوتا اموزشي كار درست نميشه و داشتن اين اطلاعات براي ساختن حتي كاري باكيفيت اما يك دقيقه اي هم كافي نيست پس اجله نكن از مشخصه هاي يك انيماتور خوب داشتن صبر زياد هستش اين شعار نيست چنانچه بعدها خودت به اين نتيجه ميرسي يك مثال ميزنم
كودوم يك از شما برد برد رو ميشناسيد بعضي ممكنه بگيد كارگردان فيلم رت تويي
شايد بعضي هم بگيد كه كارگردان فيلم شگفت انگيزان
به هر حال هر دو دسته درست ميگيد
اما چند نفر از شما از اين خبر دارد كه خود اين شخص بيش از 30 سال در والت ديسنس انيميت انجام داده و يكي از 5 استاد برتر انيميشن كمپاني والت ديزني و جهان هست كه بعد از اين همه پشت ميز نشستن اراده كرد فيلمي به كارگرداني خودش بسازد كه دومين فيلمش جايزه اسكار بهترين انيمشن سال رو بگيرد
حالا اگرفكر ميكني ميتوني به چند سوال من جواب بده اگر توانستي جواب ( اين جواب ها جواب هاي كليشه اي نيست و مربوط و بعضي به افكار تو بر ميگرده ) من تورو توي تيمي كه امسال براي جشنواره دوسالانه انيميشن ميخوام جم كنم قرار ميدم
1 قابليتت در چه زمينه اي و تا چه حدي هست خوب فكن و قلوو نكن؟
2 تا چه اندازه با مديوم انيمشن اشنا هستي؟
3 براي كدام گروه از مخاطب ميتوني و دوستداري كار كني؟
4 سوژه خاصي در ذهن داري؟
5 نمونه كاراتو برام بفرست
6 يك كار خوب يعني چي؟
7 يك مدل و ريگ خوب و اصتلاحا استاندارد يعني چي؟ هركدام جدا جواب بده لطفا
8 اگه انيماتوري ميتوني يك مكعب رو در يك حركت متوالي در يك زمان دلخوه چند بار به سمت وجه هايش بچرخوني؟
9 و ايا ميتوني بگي يك فنر چجوري ميتونه راه بره؟
اين سوالات رو كردم كه بفهمم چقدر توانايي و چقدر تخيول داري اين سوالات را 99 درصد جاها ازت نمي پرسن شايد چون نميدونن جواب چيه:lol:
:)

sharktech

کاربر فعال
اول بگم که من هیچ ادعایی ندارم و پیش این استادن بزرگ خیلی کوچیکم :)

اما نمیدونم چرا همه این دست و اون دست میکنن و انگار منتظر یه نفر بیاد و به دست اونا رو بگیره و ببره به قله ها !!!!!!!!

من عجله ندارم بلکه این شما ها هستین که خیلی صبورین, من حدود 6 سال در پی یاد گیری مکس و نرم افزار های دیگه بودم و هیچ وقت هم پروژه ای نبوده که خودمو محک بزنم تا از توانایی های خودم مطلع بشم و الان هم حدود 6, 7 ماهی میشه که با مکس کار نکردم و دیگه دارم فراموشش میکنم :mad:
1- تو مدل سازی, uv, فیزیک, hair, cloth ( البته اگه یه تازه کار رو در نظر بگیری خیلی میدونم اما اگه الکس آلاورز رو در نظر بگیری هیچی نمیدونم)

2- اگه منظورت روند کلی ساخت انیمیشن هست, ای کم نمیدونم.

3- برای هر گروهی که بشه, کودکان تا بزرگسالان

4- سوژه که یکی دو تا دارم, یکیش یه انیمیشن کوتاه بود انقدر روش فکر کردم که شد فیلم سینمایی :lol: و یک داستان کوتاه هم تو ذهنم دارم

5- ندارم

6- یه کار خوب یعنی اینکه هیچ کس هیچ ایرادی نتونه بهش بگیره البته منظورم فقط از لحاظه انیمیشنش هست نه داستان.

7- یه مدل خوب مدلی را گویند که از لحاظ توپولوژی مدلینگ درست طراحی شده باشد و همچین در هنگام ریگ کردن و رندر گرفتن داراری اشکال کج و معوج نگردد و اشکلی بروز نکند :lol: (خوب بود ؟)
8- تاحالا امتحان نکردم

9- با جم شدن خم شدن, ازاد شدن و پریدن به جلو

خوب استاد من چند میگیرم ؟

m3d

کاربر VIP
دوست عزيز سلام
بخش ضبط صدا قبل از انجام انيميت انجام ميشود كه به آن صداي شاهد يا نريشن هم ميگويند
اما منظور تو از انيماتيك نفهميدم اما فكر ميكنم كه لغت درسا انيماترونيك هستش كه اگه اينطور باشه اين تكنيك با اينكه اسم انيميت رو يدك ميكشه اما يك تكنيك در فيلم سازي و جلوه هاي تصويري هست كه به انيميت مربوط نيست
در اين تكنيك در جايي از فيلم كه يك هيولا از نمايي نزديك ميخاهد به نمايش درايد يك مدل ميكانيكي از هيلا را ساخته و انرا با عضولات مكنيكي درون بدنش به حركت در مي اورند البته اي تكنيك تنها براي نماي نزديك نيست مثلا در جايي كه كاراكتر (مثل انسان زنده) با هيولا برخورد و جدال نزديك دارد به توري كه ساخت اين جدال با سيستمهاي رايانه اي بسيار مشكل و هزينه بر است از اين روش استفاده ميكند كه اين هم بسته به نضر فيل ساز است كه از اين تكنيك در كارش استفاده بكند يا نه
دوست عزیزم منظور از انیماتیک همون استوری بوردیه که روش صدا گذاشته میشه و برای تست هماهنگی تصاویر و پلانها و رفع ایرادات احتمالی هماهنگی با صدا قبل از تولید انیمیشن هست که به نظر من خیلی مرحله ی مهمیه . از بابت توضیحاتتون در مورد انیماترونیک هم بسیار سپاسگذارم.

sunsoon

Member
استوريل و ريكاريل

m3d عزيز حالا فهميدم منظورت چيه از راهنماييت ممنونم در اصتلاح به به اين نوع استوري بورد ها استوريل يا ريكاريل ميگن كه زمان بندي ها و نماهايي نهايي در اون ديده ميشور

• Like

mahdilal

Member
به نظر من اول باید توانایی گروهی کار کردن را داشته باشید و یک نفر را به عنوان کارگردان و سپس نزدیک هم باشید چون در هنگام ساخت به مشکلات زیادی بر می خورید که نگو و نپرس

smspersia

Member
به نظر من !!
خوب بهتره این بحثو دیگه ادامه ندید - به جاش هر کی که میتونه بیاد یه انمیشن کوتا (4 تا 5 ثانیه ) بسازه - از هر چی که میونه . حرکت صورت انسان . دینامیک . ماشین .راه رفتن و هر چیزی که به نظرش میتونه انمیت کنه بسازه -
با زدن یه تاپیک برای انیمیشن هم میتونیم کارای هم دیگه رو ببینیم و هم راجبشون بحث کنیم ( ایراداشونو بگیریم - نظاراتمون بگیم و... ) -

آخرین ویرایش:
  • Like

جدیدترین ارسال ها

بالا