آموزش ادوبی فلش ، استنسیل یا یکی از نرم افزارهای ساخت بازی

esteftaats1368

New Member
سلام دوستان.

من می خوام طراحی بازی یاد بگیرم.

یه کمی stencyl یاد گرفتم ولی یه ایراداتی داشتم که بی خیالش شدم.

به یکی نیاز دارم که بهم طراحی بازی رو یاد بده (هزینش هم بگه)

نمی دونم شما با چه نرم افزاری بازی طراحی می کنید ، ولی اگه کسی می تونه یاد بده ( حالا می خواد ادوبی فلش باشه ، استنسیل باشه یا هر نرم افزار دیگری باشه)

ممنون میشم پیشنهادتون رو همراه با مبلغ هر جلسه واسم بفرستید.

Mehrdad155

کاربر فعال
درود بر شما

استنسیل را بیخیال شو. برنامه برا بازی سازی زیاد است.چه دوبعدی چه سه بعدی. مثل game maker - construct - unity و غیره.

اما ....:

اگر مستقیما میخواهید توی فلش بازی بسازید اول از همه باید زبان اکشن اسکریپت 3 اونو یاد بگیرید.طوریکه تا حد متوسط بهش تسلط پیدا کنید.بعد بروید سراغ بازی ساختن با اون .
حتی میتونید از فریم ورک های آماده ی فلش هم برا ساخت بازی استفاده کنید و زودتر و راحتتر یه نتیجه برسید.مثل فریم ورک Flixel ولی اول از همه باید زیان فلش را یاد بگیرید تا مفهوم شی گرایی دستتون بیاد و بعد از فریم ورک ها استفاده کنید.

من شخصا اعتقادی به کلاس رفتن ندارم.خودت با سعی و خطا و کتاب و خصوصا اینترنت و انجمن فلش همین سایت میتونی جواب همه ی سولاتت را بگیری. البته این نظر شخصیه منه.

موفق باشید _ مهرداد

esteftaats1368

New Member
درود بر شما

استنسیل را بیخیال شو. برنامه برا بازی سازی زیاد است.چه دوبعدی چه سه بعدی. مثل game maker - construct - unity و غیره.

اما ....:

اگر مستقیما میخواهید توی فلش بازی بسازید اول از همه باید زبان اکشن اسکریپت 3 اونو یاد بگیرید.طوریکه تا حد متوسط بهش تسلط پیدا کنید.بعد بروید سراغ بازی ساختن با اون .
حتی میتونید از فریم ورک های آماده ی فلش هم برا ساخت بازی استفاده کنید و زودتر و راحتتر یه نتیجه برسید.مثل فریم ورک Flixel ولی اول از همه باید زیان فلش را یاد بگیرید تا مفهوم شی گرایی دستتون بیاد و بعد از فریم ورک ها استفاده کنید.

من شخصا اعتقادی به کلاس رفتن ندارم.خودت با سعی و خطا و کتاب و خصوصا اینترنت و انجمن فلش همین سایت میتونی جواب همه ی سولاتت را بگیری. البته این نظر شخصیه منه.

موفق باشید _ مهرداد

درود مهرداد خان عزیز.

ممنون بابت توضیحاتت.

به نظرت بهترین مرجع برای اینکه اکشن اسکریپت رو یاد بگیرم چیه؟
هم کتاب هم انجمن
ممنون

Mehrdad155

کاربر فعال
ممنون بابت توضیحاتت. به نظرت بهترین مرجع برای اینکه اکشن اسکریپت رو یاد بگیرم چیه؟
هم کتاب هم انجمن

خواهش میکنم

پیشنهاد من آموزش تصویری اکشن اسکریپت شرکت دریا سافت و یا شرکت پارسیان است. از اینا شروع کن.

بعد یه سری مقاله ی آموزشیه عالی از بچه های انجمن فلش هست ( جواد و هادی) .اونها را هم بخون و یاد بگیر.این لینکش:
http://forum.majidonline.com/threads/143411-آموزش-ActionScript-3-0-از-صفر-تا-بینهایت

کتاب ترجمه شده ی فارسی هم هست ولی اگه زیانت نسبتا خوب باشه دیگه محشره برو تو لینک زیر و هر چی میخوای از فلش دانلود کن:
http://forum.majidonline.com/threads/179716-Flash-ebook

موفق باشی _ مهرداد

esteftaats1368

New Member
خواهش میکنم

پیشنهاد من آموزش تصویری اکشن اسکریپت شرکت دریا سافت و یا شرکت پارسیان است. از اینا شروع کن.

بعد یه سری مقاله ی آموزشیه عالی از بچه های انجمن فلش هست ( جواد و هادی) .اونها را هم بخون و یاد بگیر.این لینکش:
http://forum.majidonline.com/threads/143411-آموزش-ActionScript-3-0-از-صفر-تا-بینهایت

کتاب ترجمه شده ی فارسی هم هست ولی اگه زیانت نسبتا خوب باشه دیگه محشره برو تو لینک زیر و هر چی میخوای از فلش دانلود کن:
http://forum.majidonline.com/threads/179716-Flash-ebook

موفق باشی _ مهرداد

ممنون.
برای طراحی کاراکتر ها و اشخاص باید از نرم افزار گرافیکی خاصی استفاده کرد؟

کلا بعد از یادگیری اکشن اسکریپت دیگه باید چی یاد بگیرم؟

Mehrdad155

کاربر فعال
برا طراحی کاراکتر دو بعدی خود فلش ابزارهای بسیار مناسبی داره . از فتوشاپ و ایلاستریتور هم میتونی کمک بگیری .

اینکه بعد از اکشن اسکریپت چی باید یاد بگیری بستگی به خودتون و علایقه ات داره. فقط اینو بدون یادگیری ه اکشن کار یه هفته و یه ماه نیست.پیشنهاد میکنم همزمان کارهای دیگه ای هم یاد بگیری مثل انیمیشن سازی تو فلش و یا برنامه های دیگه.

موفق باشی

esteftaats1368

New Member
برای طراحی کاراکتر با فلش چه کتاب یا کمک آموزشی رو پیشنهاد میدین؟

کلا خودتون این مورد رو چجوری یاد گرفتین؟

خوب من فقط می خوام طراحی بازی یاد بگیرم و به انیمیشن علاقه ندارم (یعنی دوست دارم ولی می خوام وقتم گرفته نشه چون هدف اصلیم طراحی بازیه)

همچنین

Mehrdad155

کاربر فعال
برای طراحی کاراکتر با فلش چه کتاب یا کمک آموزشی رو پیشنهاد میدین؟

کتاب خاصی را نمیشه گفت.چون برمیگرده به ذوق طراحی خودتون.چون یادگیری ابزارهای فلش برا طراحی کار دو روزه.یه کم به نرم افزار ور برین همه چی دستتون میاد.

کلا خودتون این مورد رو چجوری یاد گرفتین؟

خودم و خودم .من به تجربه ی شخصی خود فرد خیلی اعتقاد دارم . فقط برنامه نویسیش را از pdf های خارجی زیادی کمک گرفتم

خوب من فقط می خوام طراحی بازی یاد بگیرم و به انیمیشن علاقه ندارم (یعنی دوست دارم ولی می خوام وقتم گرفته نشه چون هدف اصلیم طراحی بازیه)

این کتاب را پیدا کن و بخر:

اصول ساخت و طراحی بازی های کامپیوتری مولف : شهاب حبیبی انتشارات : دیباگران تهران

جدیدترین ارسال ها

بالا