Wireless Bridge & Access point

hamed_xp

Member
سلام.
باز هم من با اين سوالهاي عجيب و غريب ولي با حال ......
كسي هست كه با wireless bridge ها كار كرده باشه و بدونه كه كدوم ماركش خوب كار مي كنه يا نه ! و مثلا تو يه ساختمون 3 طبقه مي شه با گذاشتن يه دونه Access point كل ساختمون رو تحت پوشش قرار داد ؟!‌ wire less هايي كه در فضاي آزاد 250 متر رو راحت جواب مي دهند .‌ كسي به wireless ها آشنايي داره؟

hamed_xp

Member
ImanYari گفت:
سلام حامد ........ون!
فكر كنم micronet خوب باشه!!! :lol: :wink:
داشته باش تا بعدي!!! :p

نه بابا !! اين ايمان شوخي مي كنه !!! اگه اين جوريه. خوب منم مي گم cisco خوبه. چشم بسته غيب مي گي ها !!!! :lol: آقا هيچ كي اين كاره نبود؟

saman_sweden

Active Member
سلام
ببین دوست خوب wire less خوب نیست و اگر کسی در بیرون از ساختمان یک رایانه دستی داشته باشه راحت میتونه به هر اطلاعاتی تو اون ساختمان دسترسی داشته باشه
تو مدرسه اي که من هستم قبل از من اونجا سیستم wire less داشت که من همه را جمع کردم و بجاش از HUB استفاده کرده ام شما هم میتونید از HUB استفاده کرده و کابل کشی کنید تمام سیستم wire less الان تو انباره اگه واقعا تصمیم به خرید wire less داری من تو عرض هفته سری به انبار میزنم و مارکش را برات مینویسم

bng.gif

mehdi_fel

Member
به نظر من كه با وايرلس كار كردم مدل خوبش wave يا hayperlink خوبه
ما مخلص همه هستيم :wink:

ImanYari

Member
حامد جون!
برو همون كاري كه بهت گفتم بكن...!!!
تو گه ميدوني.... منم ميدونم....!! :wink:
بعدازظهر ميبينمت...
:lol:

akaveh

Member
سلام
آقا من تو دانشگاهمون از اين سيستم هاي بي سيم استفده كرده اند البته براي ارتباط بين 3 دانشكده و ساختمان مركزي و جديدآ شنيدم كه مي خوان از ي سيستم بيسيم ليزري استفاده كنند كه زياد هنوز ازش اطلاعي ندارم فقط مي دونم كه 12 ميليون تومان قيمت آنتن هاي اونا هست حالا ميرم مي پرسم و اگه خواستي خبرشو بهت مي دم

mehdi_fel

Member
سلام akaveh جان
ميتونم بپرسم كدوم دانشگاه ميري و اگه لطف كني مدل اين سيستم ليزري را بپرسي ممنون ميشم چون من با نصب و راه اندازي وايرلس خيلي سر و كار دارم . خيلي خيلي زياد

ما مخلص همه هستيم :wink:

ezraeel_joon

New Member
ب

بله !

شما ميتونيد با يك Access Point به شرط اينكه مثل انواع Intel فقط FLAT نباشد براحتی و بدون اینکه کسی بتواند به شبکه شما نفوذ کند 8) (!) و بدور از دردسر های سوراخ کاری و کثیف کاری و محدودیت های مکانی ( عدم جابجایی دلخواه ) ولی با پهنای باند حداکثر MB/S 11 یک Wireless Network خوب راه اندازی کنید . مدل پیشنهای من بدلیل قیمت مناسب و کارایی بالا ( Indoor Access point & NAT ) مارک SENAO میباشد . توضیحات مارکSENAO

عدم نفوذ بدلیل امکان 128 بیت WEP Data Encryption است . یعنی اینکه طرف گیرنده باید این رمز را داشته باشد تا بتواند امواج دریافتی را ترجمه کند وگرنه به هیچ وجه قابل دسترسی نخواهند بود . وگرنه چندین سال پیش باید کارخانه های بزرگ تولید مودمهای بی سیم ورشکست شده باشند !!

نقطه ضعفهای شبکه بی سیم یکي امكان عدم دید کافی و دیگری پهنای باند محدود به 11 مگابایت است . چرا که در شبکه با سیم یا همان هاب ما امکان برقراری شبکه با سرعت 100 مکابایت را خواهیم داشت . البته قابل ذکر است که هزینه شارژ ماهیانه اینترنت برای 8 مگابایت در ثانیه .../.../42 تومان میباشد !
درباره فاصله نقاط تحت پوشش به شرط دید مستقیم یا همان Line Of Sight برای مارک Wave & Cisco تا 54 کیلومتر و برای مارک SENAO تا 25 کیلومتر میباشد. جالب است که بدانید فاصله هوایی شهر تهران کمتر از 20 کیلومتر میباشد !

sirvan

Member
اونی که از هر نظر مناسبه اینه:
D-Link 900AP+ AccessPoint Wireless
قیمتش هم هست 94000
شاید یه انتن هم نیاز داشته باشی
در ضمن من سنائو رو با آملیفایر و آنتن 21db رو مسافت 46 کیلومتر جواب گرفتم

hamed_xp

Member
سلام!‌ مرسي ... من هم در مورد senao چيزهايي شنيدم... به هر جال مرسي. در موزد تجهيزاتي مانند wave اگر مشكل مالي نباشد. خوب است و cisco كه واقعا فوق العاده است

sirvan

Member
قابل توجه سامان که اگه از یه encryption 256 بیتی و اس اس ای دی متفاوت و mac firtering و 802.11g استفاده میکردین هم سرعت بالا داشتین هم امنیت هم اینکه کارتون به کابل کشی نمیگشید هم انعطاف بالایی رو موقع کار داشتین.
همه اینا رو در معمولی ترین براند های بیسیم میتونید داشته باشید.

lanman

New Member
سلام
من در چند مورد از تجهيزات تله ترو نيكس استفاده كردم
و راضي هستم .
اگه سوال در مورد راه اندازي داري شايد بتونم كمك كنم.

جدیدترین ارسال ها

بالا