WinRoute pro

hamidcha

Member
آيا كسي مي تونه راجب تنظيمات اين برنامه توضيح بده

كككككككممممممممكككككك كنيد
:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

hamed_xp

Member
win route

يه برنامه يك ديسكتي كوچولو كه كلي كار انجام مي ده! يه روتر كامل كه كلي كار مي كنه !‌ حداقل اندازه يه ويندوز 2000 با سرويسهاي شبكه آن. كار مي كند. ولي تو كش كردن يه خورده احمقانه عمل مي كند . چي اش را مي خواهي ست كني؟

hamed_xp

Member
راه حل عاقلانه !

به نظر من بهتر است كه براي اين كار از همانInternet Connection sharing)Ics ) استفاده كني! با ويندوز 2000 يا xp و خودت رو درگير اين برنامه نكني. بهتر نيست؟ اگه نميشه بگو تا بگم !

ImanYari

Member
Re: ICS

hamidcha گفت:
ics :idea:
ميشه بيشتر توضيح بديد
خيلي راحت ! روي همون Connection كه براي اينترنت مي سازي تو Properties يه گزينه Enable Internet Connection sharing داره كه به فعال كردن اون. اين connection در اختيار بقيه client هاي lan هم قرار مي گيره !‌ فقط مي مونه كه يه Dns هم براي كلاينتها ست كني كه خيلي راحته ! فعلا يا حق. بازم اگه خواستي. بپرس

xnux

Member
سلام رفقا

ميخوام براتون يكم در اين باره توضيح بدم

خوب اولا همه كامپيوترهامون بايد كارت شبكه داشته باشه و نصب هم شده باشند و با فرض اينكه تموم كامپيوترهامون مجهز به ويندوز XP هستند ، ميخوايم شروع كنيم :

روي كانكشني كه براي اتصال به اينترنته ( در رايانه سرور ) كليك ميكنيم و از پنجره باز شده گزينه properties را انتخاب ميكنيم . از پنجره باز شده گزينه advanced را انتخاب ميكنيم و از گزينه هاي اين پنجره جلوي گزينه allow to other network to ....... ( بقيش را حوصله ندارم بنويسم ) تيك ميزنيد . حالا تنظيمات را ok ميكنيد و در آخر هم يه restart ميكنيد . خلاصش اين كارها باعث ميشه كه به كارت شبكه رايانه شما آدرس ip زير set شود :

192.168.0.1
sunnet mask: 255.255.255.0

حالا شما ميريد توي كامپيوتر هاي ديگه و روي كارت شبكه اونها در بخش tcp/ip protpcol آدرس ip اي شبيه بالايي ولي عدد آخري را يه رنج بالاتر ميدي ، مثلا :
192.168.0.2
192.168.0.3
192.168.0.4
و الي آخر
راستي بادت نره ساب نت مسك هم بدي ها : البته مثل بالايي همشون را ميدي ، يعني :
255.255.255.0

حالا اگه توي ie يكي از رايانه ها آدرس يه سايت را بدي يهو ميبيني كه كامپيوتر سرورت شروع به شماره گيري ميكنه و ميخواد به isp اي كه قبلا ست كردي وصل بشه . وقتي وصل شد بقيه ميتونند از اينترنت share شده استفاده كنند .

( واي ... روسم در اومد تا اينا را نوشتم ... نميگيد يهو قلبم ضعيفه ، سكته ميزنم ، رو دست آقا مجيد ميمونم 8O )

shaghaghi

Member
دوست عزيز XNUX
دستت درد نكنه مطالب خوبي گفتي ولي 2 سوال دارم:

1-با ويندوزهاي پايينتر هم مي شه اين كار رو كرد؟

2-وقتي اتصال ايجاد شد ،سرعت هم تقسيم مي شه؟(راستي منظور اتصال از شماره گيري با خط تلفن رو گفتي يا با خط lease)؟

shaghaghi

Member
ولي از موضوع خارج شديم
خود برنامه win rouرا من در NTديدم و نمي دونم كار اصلي اون چيه ؟
و بعضي اوقات پيغام خطا مي ده كه اين برنامه يا كامپوننتي از اون پيدا نميشه؟
لطفا راهنمايي كنيد///

xnux

Member
سلام مجدد
خوشم مياد از خودم كه آنلاين جواب همه را ميدم 8O
ديگه چيكار كنيم ، مرده رفيق و رفاقتيم ديگه ( الكي :roll: )

اما در مورد سوالهات
از ويندوز 98 نسخه secend ميشه اين كار را انجام داد . البته يه ديسكت برات
ميسازه كه بايد اونو روي رايانه هاي كلاينت ( استفاده كننده ) نصب كني .

راسياتش اين كار را ديگه من انجام ندادم و نميدونم چطوريه
ولي روي ويندوز 2000 هم ميشه به همون روش قبلي اين كار را انجام داد

سوال دوم :
بله ... سرعت تقسيم ميشه ( همونطوري كه از اسمش پيداست shareing )
ولي بازم سرعتش براي 4 تا رايانه بدك نيست
من كه حدود 8 تا رايانه را با يه خط e1 سرويس دادم ... با كلي حال كردن

در ضمن منظور من هم شماره گيري dial up است نه ليزلاين

شرمندتم نتونستم زياد راهنماييت بكنم
در توانم همين بود و بس

خوب حالا عمو xnux را يه ماچ بكن ديگه 8O 8O 8O 8O 8O

shaghaghi گفت:
دوست عزيز XNUX
دستت درد نكنه مطالب خوبي گفتي ولي 2 سوال دارم:

1-با ويندوزهاي پايينتر هم مي شه اين كار رو كرد؟

2-وقتي اتصال ايجاد شد ،سرعت هم تقسيم مي شه؟(راستي منظور اتصال از شماره گيري با خط تلفن رو گفتي يا با خط lease)؟

hamed_xp

Member
سلام . سلام باز هم منم !!!
يكي از پيغامهاي من در اينجا به اسم دوستم ! ايمان ارسال شده بود. چون ايمان پيش من بود و اون وارد سايت شده بود و پيغام من به اسم اون اومد بگذريم .......
فقط اون كامپيوتر كه به خط تلفن وصل ميشه و مي خواد كانكت بكنه لازمه كه xp يا 2000 باشه و بقيه هر چيزي مي تونن باشن..... اين از اين اولا . بعدشم كه مرسي از xnux عزيز كه هميشه توپ و پر از آگاهي جواب مي ده . آخرش به اين نتيجه مي رسم كه بايد يه تبادل اطلاعات درست و حسابي باهاش داشته باشم ! كاري كه win route مي تونه بكنه گفتم كه مثل يه ويندوز 2000 با همه سرويسهاشه ! و خوبيش به اينه كه تو ويندوز 98 هم نصب ميشه ! و همه سرويسهاي dhcp, dns,proxy,cashing رو راه مي اندازه و البته nat هم مي تونه بكنه ..... مي تونيم چند تا سورس اينترنت بهش بديم كه هر موقع بارش زياد شد. خودش شروع كنه به وصل شدن ! مي تونه سورساش قاتي باشه. يعني يه ذره اينترنت از خط تلفن بگيره يه ذره از lan بگيره .... كلي كار مي كنه ! ولي اگه نيازي به اين چيزها نداريدو يه سيستم درست حسابي دارين كه xp يا 2000 بريزين..... اون كارو بكنين. و خودتون رو درگيرش نكنيد.... چون بعضي وقتها احمق ميشه !

samoraee

New Member
سلام دوستان
من چند وقتي بود اين سايت خوب رو فراموش كرده بودم اما بازم برگشتم

خوب در جواب دوست عزيزي كه در باره WinRoute pro پرسيده بودن عرض كنم كه

دوست من اگر شما با خطوط داراي سرعت بالا كانكت هستيد (lis line) بهتره از سيستم nat استفاده كنيد چون امكانات بهتري براي سرويس دهي به سيستم هاي شبكه سما داره

اما اگر از خطوطي با سرعت پايين مثل dial upاستفاده ميكنيدWinRoute pro راه خوبيه
به اين دليل كه شما ميتونيد به هر اندازه ايكه بخواهيد (از 0mb تا ...)رو cach كنيد واين فزارو در هر زمان كه بخواهيد پاك كنيد
بااين سرويس سيستم هاي شما هر چقدر هم زياد باشند هر سايتي روكه خيلي سنگين هم باشه اما قبلا باز شده باشه با سرعت درونيه شبكه (تغريبا 300kb) لود ميكنند
من يك نسخه crack از بالاترين ورژن اين نرم افزار رو اغلب به خواطر شغلم باخودم دارم
اما اگر تعداد سيستم هاي شما زياد نيست و يا سرعت شما بالاست بهتره از nat استفاده كنيد
منتظر هستم بدونم توضيحاتم كافي بوده يا بيشتر بگم

جدیدترین ارسال ها

بالا