transparent کردن یه فایل gif

***UNIQUE***

Active Member
یه فایل gif که animation هست رو بردم تو photoShop و backGround تمام لایه هاش رو Transparent کردم
حالا چه جوری save کنم که animation هم داشته باشه ؟
چون با gif که الان save میکنم دیگه حرکتی نداره یه عکس ثابت شده :sad:
بسیار ممنون میشم راهنمایی کنید چیکارکنم

Parham

Well-Known Member
این تغییرات را باید در برنامه Adobe ImageReady انجام بدید ... برای این منظور از فتوشاپ نمی‌شه استفاده کرد

YTERROR

Active Member
شما می تونی وقتی همه رو کردی با نرم افزارهای متحرک سازی عکساتو یک یکی کنار هم بزاری و سیو کنی فرک کنم این جوری راحت تر باشی

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
دوست عزیز نرم افزار فتوشاپ فقط واسه کار بر روی عکسهای ثابته و روی عکسهای متحرک همونطور که بچه ها گفتن باید از یه نرم افزار متحرک سازی مثل Image Ready یا Flash یا Gif Animator و مثل اینا استفاده کنی

توی فتوشاپ کاراتو ترانسپرنت کن و با پسوند gif سیو کن بعد برو توی یکی از این نرم افزارا و کارای اضافی رو انجام بده

Parham

Well-Known Member
یه فایل gif که animation هست رو بردم تو photoShop و backGround تمام لایه هاش رو Transparent کردم
دوست عزیز به سوال دقت کنید ... خود عکس انیمیشن داره ! اگر از فتوشاپ استفاده و ذخیره بشه که انیمیشن خودشو از دست میده ! باید از اول با برنامه ImageReady این کار را انجام بده ...

***UNIQUE***

Active Member
aval to Adobe Image ready bordam amma natonestam bahash transparent konam (yaani kar bahasho balad nabodam)
agar shoma mitonid rahnamaye konid ba on barname chejori transparent konam
bebakhshid farsi in mohskel peyda karde bod man in shekli neveshtam

***UNIQUE***

Active Member
من نه با gifAnimator نه با ImageReady نتونستم درستش کنم یعنی ایزاری که تو photoshop برای trnasparent کردن است تو اینا پیدا نکردم help رو هم خوندم اما چیزی دستگیرم نشد ممنون میشم راهنمایی کنید

YTERROR

Active Member
شما می تونی همه عکسا رو. پسوند gif به حالت trnasparent در بیاری بعدش مصلا اگه 30 تا عکس شد همشو در برنامه های مختلف متحرک سازی مثل فلش یا .... یا همون gifAnimator بصورت تک تک و فریم فریم بزاری و بعدش یک فایل gif بهت میده این مطمن ترین کاره به نظر من

***UNIQUE***

Active Member
من نتونستم اون فایل رو درست کنم
(قبلا" با یه برنامه ای کار کردم خودش این فایل Gif رو همه frame هاش و نشون میداد و توش راحت transparent میشد اما الان یادم نیست اسم برنامه چی بود
من این فایل رو و یه چند تا دیگه مشابه این رو میخوام transparent کنم ممنون میشم راهنمایی کنید دقیقا" کجا و چطوری اینکارو بکنم
لطفا" کمک کنید چطوری درستش کنم خیلی لازمش دارم
(جناب yteeror از پاسختون ممنونم اما کاری که شما گفته بودید کردم. تو imageready این رو باز کردم تک تک فریمها رو با پسوند gif ذخیره کردم تو photoshop بردم transaparent کردم تو Flash هم یه symbol ساختم با 4 تا فریم که هر کدوم از این عکسها رو تو یکی از این فریمها گذاشتم اما کار نکرد اصلا" انگار همه عکسها یکی شده بود)

***UNIQUE***

Active Member
gif

ببخشید فایل اون سری نیومد
بسیار ممنون میشم راهنمایی کنید

پیوست ها

• daisy_button_blue.gif
    daisy_button_blue.gif
    13 کیلوبایت · بازدیدها: 23

***UNIQUE***

Active Member
بالاخره درست شد
از راهنمايي همه ممنونم
یه مشکل دیگه پیدا کردم تو فایل gif قبلی این مشکل نبود اما این فایل gif رو وقتی transparent میکنم در حرکتاش حرکتهای قبلیش رو هم نشون میده و حالت حرکتش رو خراب میکنه ممنون میشم اگر شما هم ببینید بگید اینو باید چیکارش کنم

پیوست ها

• parakeet_toon_md_wht.gif
    parakeet_toon_md_wht.gif
    5.9 کیلوبایت · بازدیدها: 14

***UNIQUE***

Active Member
خواهش میکنم راهنمایی کنید
سوالم خیلی سخت نیست من وارد نیستم نمیتونم درستش کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید

GFX Master

نازنین جان این که الان خوب داره حرکت می کنه

من منظورتو دقیق نفهمیدم منظورت اینه که مثلا یه فریم رو وقتی نشون می ده فریم قبلی رو هم نشون میده؟

بیشتر توضیح بده

***UNIQUE***

Active Member
اینکه الان خوب حرکت میکنه جون Backgrounde اون سفید است.
transparent نیست.
وقتی transparent میکنم فریمها رو روی هم نشون میده دقیقا" همونی که شما گفتی
نمیدونم چرا؟

ann

New Member
من فکر میکنم شما باید دقت انیمیشنت رو بیشتر کنی
یعنی تعداد فریم رو بالا ببری و پرشهای بین تصاویر رو کم کنی به عبارت دیگه از تصاویر بیشتر و به هم نزدیکتر استفاده کن
چون اگه اشتباه نکنم انیمیشن های با بک گراند ثابت(gif.* و غیره...) سیستم کارشون طوریه که بک گراند هر فریم میشینه رو فریم قبلی
و باعث میشه که ما فریم قبلی رو نبینیم حالا اگه بک گراندی در کار نباشه معلومه که فریمهای قبلی می زنن بیرون و پرش یا تکرار دیده میشه
پس اگه تعداد فریم زیاد و فاصله ی حرکتهای ایمیج یا ابژه کم باشه انیمیشن رئالتر و نرمتر خواهد بود.
موفق باشی!

***UNIQUE***

Active Member
از پاسختون ممنونم
این انیمیشن رو که خود من درست نکردم .اینکارایی هم که شما میگید نمیدونم چه جوری انجام بدم یعنی نمیتونم تصاویرش را برای فریم ها درست کنم
این فایل رو هم به صورت transparent لازم دارم یعنی هیچ راه دیگه ای نداره ؟

GFX Master

نازنین چرا از برنامه هایی مثل Gif Animation استفاده نمی کنی؟

برنامه Image Ready یه نرم افزاره حرفه ایه که کار کردن باهاش هم به تجربه هم به آگاهی از این برنامه نیاز داره

اما نرم افزارایی مثل گیف انیمیشن اینطوری نیستن و کارکردن باهاشون خیلی راحته فقط کافیه عکسهاتو Transparent کنی و خود برنامه دیگه واست بقیه کارارو اجام میده!

***UNIQUE***

Active Member
اوم برنامه رو نداشتم الان دارم Download میکنم :)
یعنی با اون دیگه این مشکل پیش نمیاد؟

ann

New Member
در اینصورت من هم با سارا موافقم!
ولی مطمئن نیستم مشکلت کاملا حل شه ! باز هم یه تستی بزن.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا