table یا CSS?

fahimehf

Member
سلام به همگی
یکجا شنیدم css (لایه ها )در اکثر مرورگرها کار نمی کنه.
یکجا شنیدم css در مقایسه با جدول حجم رو به نصف میرسونه.
واقعا نمی دونم از جدول استفاده کنم یا از css ؟
شما نظر بدین؟

لایه های سی اس اس در تمامی مرورگر های جدید کار میکنه و فقط بعضی از مرورگر های خیلی قدیمی هستند که با لایه ها مشکل دارند . در حال حاضر توصیح اکید میشه که برای طراحی از لایه ها استفاده بشه چون حجم کد صفحه به طرز چشمگیری کاهش پیدا میکنه و ساختار کد html صفحه منطقی باقی می مونه.
برای اطلاعات بیشتر در مورد استاندارد های وب میتونید کتاب

1590593812.01._SS500_SCLZZZZZZZ_.jpg

web standards solution

رو که نوشته آقای دن سدرهولم هست رو بخونید

کد:
http://rapidshare.de/files/20648339/1590593812.zip

این کتاب ساده ترین و بهترین کتاب برای درک استاندارد های جدید در وب هست

آخرین ویرایش:

mazoolagh

Active Member
احتمالا" منظور شما div هست و نه css !

اينكه كدوم يك بهتره بستگي به شرايط داره - براي يك ساختار جدولي table بهتر هست بخصوص از نظر سرعت. div هم وقتي ابعاد و پوزيشن مشخص داشته باشه خيلي سريع لود ميشه.

Ali_ix

Well-Known Member
اينكه كدوم يك بهتره بستگي به شرايط داره - براي يك ساختار جدولي table بهتر هست بخصوص از نظر سرعت. div هم وقتي ابعاد و پوزيشن مشخص داشته باشه خيلي سريع لود ميشه.

با سلام و عرض ارادت خدمت اساتید امر!

table فقط برای نمایش محتوا با ساختار جدولی کاربرد داره و باید استفاده بشه! چون کلا کاربردش هم همینه.

نه کار کسانی که تمام محتوا حتی موارد جدولی رو با div و ... کار میکنند درسته و نه کار کسانی که کل ساختار و positioning رو و حتی موارد نامربوط رو هم با table انجام میدند!

گروه اول div-mania دارند و گروه دوم عقب ماندگان عرصه طراحی هستند!

/
امیر عباس جان به خاطر اینکه هر نوع warez activity‌ اینجا (کلا روی سرورهای آمریکایی٬ کانادایی و ...) ممنوعه و مسئولین انجمن چندبار به خاطر همین مسائل توی دردسر افتادن لینک دانلود کتاب رو حذف کردم. میبخشید.

مخلصیم

Ali_ix

Well-Known Member
سلام

خوب علی جان تو این فورم

http://forum.majidonline.com/forumdisplay.php?f=97

کلی ای بوک هست که همشون هم لینک مستقیم به دانلود از رپید شر دارن. من فکر کنم اگر لینک ها غیر فعال بانش مشکلی ایجاد نشه.

باعث شرمندگی.. من تا حالا اون انجمن رو ندیده بودم... و به مدیران هم تذکر داده شده بود که لینکها رو بردارند...
میبخشید من الان اون لینکی که گذاشتید رو ندارم.. شما خودتون زحمت بکشید و مجددا داخل تگ code قرار بدید تا استفاده نند دوستان.

ممنون

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
سلام به همگی
یکجا شنیدم css (لایه ها )در اکثر مرورگرها کار نمی کنه.
یکجا شنیدم css در مقایسه با جدول حجم رو به نصف میرسونه.
واقعا نمی دونم از جدول استفاده کنم یا از css ؟
شما نظر بدین؟

سعي كن بيشتر فكر كني
مطمعنا به نتيجه مي رسي
تو مي توني،.....

جدیدترین ارسال ها

بالا