PSD ئه لایه دار یا PSD ئه Flat شده ؟

Milo

Active Member
با سلام خدمت همه شما دوستان !
راستش یه سوال دارم راجع به اینکه آیا باید فایل PSD ئه لایه دار رو بدیم به کسی که براش کار رو انجام دادیم یا نه باید Flatاش کنیم ؟
این فایل یک پوستره 100*70 سانته که قراره چاپ بشه !
من قبلا هیچ وقت PSD ئه کارهام رو به کسی نمی دادم ولی حالا رو در وایستی ئه !! نمی دونم بدم یا ندم ؟
ضمن اینکه طرف می خواد واسش e-mail کنم !!!! :shock:
یه فایل PSD ای که تعداد لایه هاش رو یک سوم کردم ! یعنی مثلا اگر 18 لایه بوده کردم 6 تا لایه بازم حجمش زیاده حدوده 128 مگابایته ، rar هم که کردم حدود 73 مگابایت شدش ، حالا بازم نمی دونم که آیا اصلا درسته که فایل PSD رو که روش زحمت کشیدم ( حدوده 1 ماه ) بدم دست اون فرد ! اونم با پول کمی که قراره پرداخت کنه . :sad:
به نظر شما چه کار کنم ؟ تعداد لایه ها رو بازم کم کنم و بگم این PSD و بهش بدم ؟ یا کلن Flat اش کنم بدم بهش ؟

AMiR

Active Member
PSD ئهFlat چه فرقی با JPG داره ؟

یا اصلاJPG اش رو هم بهش ندادید؟

آخرین ویرایش:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
اول اینکه این موضوع یعنی دادن Psd کار اشتباهی نیست.

اصولا وقتی شما برای کسی طرحی میزنید باید فایل Psd رو بهش بدید. چون مشتری با دادن پول میخوای طرح شما بخره! یعنی داره پول میده تا اون طرح انحصارا برای خودش باشه!

حالا این موضوع که شما میگی باهاش رودربایسی دارید و پول زیادی نگرفتید دیگه نمیشه درباره ش بحثی کرد! چون شما طبق قراری که اول کار بستید مبلغ رو گفتید و توافق کردید.

درباره فلت کردن یا باز بودن لایه ها هم امیر درست گفت. فایل Psd فلت شده هیچ فرقی با فایل Jpg نداره. برای ایشون لایه ها مهم بوده که ازتون فایل Psd خواستن.

برای حجمش هم متاسفانه نمیشه کاری کرد! فایل Psd حجمش بالاست.

AMiR

Active Member
امکان ارسال فیزیکی فایل نیست ، مثلا بزنی روی Cd ی براشون پست کنی؟

Milo

Active Member
امکان ارسال فیزیکی فایل نیست ، مثلا بزنی روی Cd ی براشون پست کنی؟

نه ، آخه اون طرف اینجا نیستش ( مشهد ) یه شهره دیگه ایه ! البته اول اینجا بود الان رفته به اون شهری که کارش اونجا بوده و فایل رو می خواد .
آخه فایل JPG اش رو هم بهش دادم :neutral: ولی میگه PSD می خوام . اگر لایه ها رو کم نکنم که حجمش میشه 200 MB شاید هم بیشتر تازه الان چندین لایه رو با هم مرج کردم حجمش کمتر شده (128 مگابایت ) .
نمی دونم آخه Yahoo ام بیشتر از 10 مگ اجازه آپلود نمی ده که بخوام فایل رو تیکه تیکه کنم و براش attach کنم :sad: یعنی باید 10 12 تا ایمیل بفرستم واسه 1 فایل .
حالا چه کارش کنم ؟ شما راهی نمی شناسید که نخواد یه نصف روز بشینم پای pc برای آپلود ؟ آخه ADSL هم دارم منتها سرعتش که ذاقارته !!!!
موقع باز کردن صفحات مشکلی نداره یا دانلوده فایل به هر حال نرم افزارهای کمکی هستند ، شما نمی دونید نرم افزاره کمکی ای وجود داره آیا برای آپلود ؟ :D آخه واسه دانلودش که هست واسه آپلود ممکنه باشه ؟ که لا اقل یه کمی به کارم سرعت بده .
آخه چطوری 70 مگ رو آپلود کنم ؟؟؟؟؟ :shock:

galagoola

Active Member
معمولن سورس کار رو تو ایران از آدم نمیخره
چون گرون تر باید حساب بشه
حالا شما خودت دیگه کلاتو قاضی کن
در مورد ارسال هم میتونی با پست پیشتاز بفرستی
به نطرم از خطوطه اینترنت سریعتره :دی
فلن

AMiR

Active Member
آره بابا ، ما از این جا واسه تبریز طرح می فرستیم ، شما که همین نزدیکی هستی

پست از هر چیز دیگه خیلی سریع تره( مگه این تلبیغ های وزارت ارتباط رو نگاه نمی کنی ؟)

Milo

Active Member
آره بابا ، ما از این جا واسه تبریز طرح می فرستیم ، شما که همین نزدیکی هستی

پست از هر چیز دیگه خیلی سریع تره( مگه این تلبیغ های وزارت ارتباط رو نگاه نمی کنی ؟)

چرا به نکته خوبی اشاره کردید :D
ولی تو ولایت ما هنوز دفتر خدمات ارتباطی راه اندازی نشده ، یک پرده زدند که به زودی افتتاح خواهد شد :lol::D

ADSL دارم آخه حیفه به خدا بخوام 70 مگ رو بیخودی بدم به باد :D
آخرش یه طوری میشه دیگه :neutral:

ولی تا به حال اینطوری ندیده بودم ، آخه همیشه می سازم کسی PSD نمی خواد ! شاید چون این طرف خودش وارده و گرافیسته می خواد یه دستی هم خودش توی کار ببره :neutral:

معمولن سورس کار رو تو ایران از آدم نمیخره
چون گرون تر باید حساب بشه
حالا شما خودت دیگه کلاتو قاضی کن
در مورد ارسال هم میتونی با پست پیشتاز بفرستی
به نطرم از خطوطه اینترنت سریعتره :دی
فلن

بله دقیقا این هم هست . حالا تا شنبه خدا بزرگه ، خدا را چه دیدید شاید یه پیک فرستاد دره خونمون هم پول رو دو دستی تقدیمم کردن هم PSD رو گرفتند رفتند :D

NAKOOT

Well-Known Member
و خداوند کافی نت رو آفرید!!!
127fs4196680.gif

پسر جان برو یه کافی نت فایلت رو بده اونجا برات آپ کنن بفرستن یا خودت بشین آپ کن بفرست!!! فوق فوق فوقش 1ساعت طول بکشه!!
127fs4730978.gif

چقدر می شه مگه؟!!
166500-eftekhar3.gif
فوق فوق فوش بشه 2هزار تومن !
پ.ن: اینجا 800تومن می شه
m169.gif

بعدش هم یاهو کیلو چنده؟ رپید آپ کن لینک رو بفرست !!!

جدیدترین ارسال ها

بالا