[phpNuke] PhP - Nuke 6.8 فارسي شد

saman_sweden

Active Member
سلام
PhP - Nuke 6.8 فارسي شد
دارم روي بعضي بوق هاش كه با فارسي سازگاري نداره كار ميكنم البطه هركه بخواهد بهش ميفرستم از آقا Majid ميخواهم كه بداره تو سايت
در ضمن يادآور شوم بخش بزرگي از ترحمه هاش از محمدآقا كه nule 6,5 بيرون داده اند
در هرحال اين PhP - Nuke 6.8 با 27 زبان دنيا آماده است ميتونيد تحويل بگيريد و روي بوق هاش هم كار كنيد در همه حال با كمك همديگر ميتونيم بهترش كنيم

saman_sweden

Active Member
بلاخره كار فارسي اينهم تموم شد براي دان لود بزودي ارسايت آزمايشي http://members.lycos.co.uk/daneshmand/ ميتونيد كپي كنيد
نمونه اش هم براي سه زبان تو هموم سايت گذاشته ام اميدوارم خوشتون بيايد در مورد Footer.php هم من هميح محدوديتي ندارم با توحه به راي خودتان عوضش كنيد

saman_sweden

Active Member
بلاخره كار فارسي اينهم تموم شد براي دان لود از سايت آزمايشي
http://members.lycos.co.uk/daneshmand/
ميتونيد كپي كنيد
نمونه اش هم براي سايت گذاشته ام اميدوارم خوشتون بيايد در مورد Footer.php هم من هيچ محدوديتي ندارم با توجه به راي خودتان عوضش كنيد

تا آنجا كه بود تمام اشكالات اين نوك جديد را رفع كرده ام اگر اشكال احتمالي بود با من تماس بگيريد

در ضمن حجم فايل حدود 5.5 مگابايت است و من temple هاي اضافه را حذف كرده ام فقط temple اصلي كه از myaql براي اولين بار ميخونه باهاش هست شما كاربران با توجه به سليقه خودتان temple انتخاب ميكنيد

saman_sweden

Active Member
farsinuke گفت:
چه خوب بود اثري هم از farsinuke و زحمات كشيده شده باقي مي موند... :!:
دوست عزيز سلام
منظورتون ار جمله بالا حي بود من تا انجا كه ممكن بوده تمام كاراشو خودم انحام داد و ترجمه ها طبيعي است شبيه ميشه
در ضمن خوب توحه كنيد در بالا يادآور شدم بخش بزرگي از ترحمه هاش از محمدآقا كه nule 6,5 بيرون داده اند
مگه PHPNUKEدر انحصارشماست در لحن نوشتار خورد دقت كنيد
ممنونم

bigharar4

Member
سلام

دوستان عزيز چه خوبه بجاي اينكه اينكوري حرف بزنيم .

براي هر كاري با هم همكاري كنيم تا كارهاي كاملتر و بهتر انجام بيم.
يادمون باشه كه 1- يك دست صدا نداره 2- همه چيز را يك نفر نميدونه<<<همه چيز را همگان دانند. :wink:
قربان شما

saman_sweden

Active Member
Re: سلام

bigharar4 گفت:
دوستان عزيز چه خوبه بجاي اينكه اينكوري حرف بزنيم .

براي هر كاري با هم همكاري كنيم تا كارهاي كاملتر و بهتر انجام بيم.
يادمون باشه كه 1- يك دست صدا نداره 2- همه چيز را يك نفر نميدونه<<<همه چيز را همگان دانند. :wink:
قربان شما

منكه هنوز اسمي از خودم phpnuke 6,8 فارسي نبرده ام براي اينكه Opensource است فقط اسم اصلي نويسنده برنامه باقي است اگر به سايتهاي ديگر هم توجه كنيد بر همين روال است كه من پيشه گرفته ام اين نوك الان به 27 زبان دنيا است هيچكس زيرش ننوشته ترجمه از من است يا غيره پس بهتره دوستان به فكر كمك باشند تا به فكر اسم در كردن

farsinuke

Member
.
..
...
ظاهرا سامان عزيز از OpenSource و لايسنس GPL اطلاع خاصي نداريد.
اگر استفاده اي از source برنامه ميشه و تغييري در آن حاصل ميشه نياز به ذكر تمامي resource ها هست. كار farsinuke فقط ترجمه نبود! حدود 3 ماه زحمت برد تا كار locolize كردن اون تموم شد! تغييرات فراواني در سيستم انجام شد. function هاي متعددي براي شما افرادي كه مي خواهيد nuke رو توسعه بديد نوشته شد! function هاي تغيير تاريخ به شمسي از فرمت هاي گوناگون يا function كه ميل هاي unicode و فارسي ارسال ميكنه و...
يا مثلا همين فايل sec-code.php كه شما هم ازش استفاده مي كنيد از ابتكارات farsinuke بود...
farsinuke هيچ انحصار طلبي نميكنه! جمله Farsi Project by farsiNuke.com يك نوع تبليغ از خودش بود. چون هيچ جا تبليغي از farsinuke نشد الارقم امكانات تبليغاتي كه داشت. تصميم به انجام چنين كاري شد!
علت تبليغ مي دونيد چي بود؟
با خودم مي گفتم اگه يه روزي كسي سايت PHP-Nuke فارسي ديد و نظرش رو جلب كرد و خواست از اون استفاده كنه، نشونه اي از farsiNuke باشه كه بياد و استفاده كنه.
PHP-Nuke هيچ استفاده اي براي من نداره و دليلي هم به انحصار طلبي ديده نميشه درش!
PHP-Nuke و farsiNuke جز لطمه به درس و زندگي من هيچي نداشته و نخواهد داشت...جز زحمت هاي بي بار.

saman_sweden

Active Member
farsinuke گفت:
.
..
...
ظاهرا سامان عزيز از OpenSource و لايسنس GPL اطلاع خاصي نداريد.
اگر استفاده اي از source برنامه ميشه و تغييري در آن حاصل ميشه نياز به ذكر تمامي resource ها هست. كار farsinuke فقط ترجمه نبود! حدود 3 ماه زحمت برد تا كار locolize كردن اون تموم شد! تغييرات فراواني در سيستم انجام شد. function هاي متعددي براي شما افرادي كه مي خواهيد nuke رو توسعه بديد نوشته شد! function هاي تغيير تاريخ به شمسي از فرمت هاي گوناگون يا function كه ميل هاي unicode و فارسي ارسال ميكنه و...
يا مثلا همين فايل sec-code.php كه شما هم ازش استفاده مي كنيد از ابتكارات farsinuke بود...
farsinuke هيچ انحصار طلبي نميكنه! جمله Farsi Project by farsiNuke.com يك نوع تبليغ از خودش بود. چون هيچ جا تبليغي از farsinuke نشد الارقم امكانات تبليغاتي كه داشت. تصميم به انجام چنين كاري شد!
با خودم مي گفتم اگه يه روزي كسي سايت PHP-Nuke فارسي ديد و نظرش رو جلب كرد و خواست از اون استفاده كنه، نشونه اي از farsiNuke باشه كه بياد و استفاده كنه.
PHP-Nuke هيچ استفاده اي براي من نداره و دليلي هم به انحصار طلبي ديده نميشه درش!
PHP-Nuke و farsiNuke جز لطمه به درس و زندگي من هيچي نداشته و نخواهد داشت...جز زحمت هاي بي بار.

دوست عزيز اين قسمتهايي كه شما ميگيد اصلا در نوك 6.8 استفاده نشده برنامه را اگر دان لود كنيد متوجه ميشويد فقط فسمتي از ترجمه ها استفاده شده اونم قبلا تشكر كرده ايم راستش يه نوع ترجمه در فارسي داريم و اگر آلترناتيو ديگري بود بطور يقين استفاده ميكردم و ديگر از اين همه تهمتها بدور ميشديم ناراحتي شما از اين است كه شخص ديگري غير از شما اين كار را انجام ميدهد باز تاكيد ميكنم اگر برنامه را دان لود كنيد متوجه ميشويد من در هيچ كجاي نوك تاره اسمي از خود نبرده ام براي اينكه هدف من خدمت به ايرانيان است نه اسم در كردن پش خواهش ميكنم قدري كوتاه بيايد ودست همكاري بدهيد
تغييرات فراواني در سيستم انجام شد. function هاي متعددي براي شما افرادي كه مي خواهيد nuke رو توسعه بديد نوشته شد! function هاي تغيير تاريخ به شمسي از فرمت هاي گوناگون يا function كه ميل هاي unicode و فارسي ارسال ميكنه و...
در ضمن براي برنامه تاريخ و تقويم جداگانه نوشته ام بعد از تكميل اضافه ميشه در ضمن همه ميدونند اون اديتور فارسي را HTMLAREA:FARSI من اولين بار راه انداختم و شما و ساير دوستان استفاده كرده اند آيا حق من باشما دعوا كنم نه بايد خوشال شوم كه اشخاص ديگري مانند جنابعالي و ساير هموطنان ايرانيم استفاده ميكنند

drritalin

Member
خواهش ميکنم دعوا نکنيد...!

دوستان عزيز
ظاهرا حق با هر دوی شماست.البته ببخشيد که دخالت مي کنم ولی من و ساير کسانی که از اين امکانات استفاده مي کنيم قدر کوچکترين زحمتی را که شما دوستان عزيز می کشيد مي دانيم و همه کساني را که در راه فارسی سازي اين پروژه ها زحمت مي کشند دوست داريم .از دوست عزيزم Saman خواهش مي کنم اینقدر در بيرون دادن نسخه های فارسی از چيزای مختلف عجله نکند چون کار کامل تر و کم نقص تر بهتر از کار با عجله است(البته سو ء تفاهم نشود.) مثلا کاری که آقا محمد در Farsinuke انجام داده به نظر من دارای کمترين کمبود و نقص ممکن بوده است.
به اميد سربلندی همه کساني که در اين راه زحمت مي کشند.

farsinuke

Member
سامان عزيز...
كمي تامل كنيد در صحبت بد نيست...
من خيلي هم خوشحال هستم كه ديگران دارن PHP-Nuke رو توسعه ميدن...
اگر كمي فكر كنيد، احتمالا متوجه ميشيد چرا Farsi project... در زير نوك نوشته ميشه و دليلش چيه.
فكر كنم بدونيد كه در اولين نوشته هاي سايت نوشته شده بود كه اين CopyRight نيست! فقط براي ترويج PHP-Nuke هست و هيچ مانعي براي برداشتن اين جمله كذايي نيست!
فكر كنم با اين سن و سال شريفتون بدونيد كسي با اين كارا موفق به اسم در كردن نميشه!
احتمال بايد بدونيد كه راه هاي بهتر براي اسم در كردن هم هست!
فكر كنيد اينم مي دونيد كه هيچ آدم عاقلي عمر و درس و زدنگي خود رو نميذاره تا اسم در كنه و مشهور بشه! حتما يه هدفي پشت زحمت هاي شبانه روزي بوده باشه! اينو كه ديگه فكر نكنم باهاش مشكلي داشته باشيد؟ :roll:
كسي از HTML AREA شما استفاده نكرد! بدونيد قطعا اگه استفاده كرده بودم اثري از شما درش ميذاشتم! اين باعث افتخاره منه كه از resource هايي كه استفاده كردم نام ببرم. اين Editor رو يه برادر افغاني به من داد من هم در Nuke قرارش دادم! نام اديتور PersianArea هست و من از سايت ASP-RIDER.COM گرفتم. اگه مشكلي هست با مسول سايت نام برده صحبت كنيد!
در هر صورت! اگر اين حرف من
چه خوب بود اثري هم از farsinuke و زحمات كشيده شده باقي مي موند...
از نظر شما مشكلي داره من رو ببخشيد و پوزش مي طلبم...
درضمن تهمتي به شما زده نشده...

محمد امين

saman_sweden

Active Member
farsinuke گفت:
سامان عزيز...
...
كسي از HTML AREA شما استفاده نكرد! بدونيد قطعا اگه استفاده كرده بودم اثري از شما درش ميذاشتم! اين باعث افتخاره منه كه از resource هايي كه استفاده كردم نام ببرم. اين Editor رو يه برادر افغاني به من داد من هم در Nuke قرارش دادم! نام اديتور PersianArea هست و من از سايت ASP-RIDER.COM گرفتم. اگه مشكلي هست با مسول سايت نام برده صحبت

.....
من كاري ندارم ءه كي از برنامه هاي من استفاده ميكنه در پاسخ فبلي نوشته ام شما ونويدو كردستان و... از_Htmlarea_farsi استفاده ميكنندباعث حوشحالي منه كه اين برنامه دست بدست ميگرده منطورم همون نويد مسول سايت ASP-RIDER.COM بود در هر حال من دعوا در اين مورد ندارم
اما شما گفتيد من غير از ترحمه از قسمتهاي ديگر برنامه هم استفاده كرده ام
كار farsinuke فقط ترجمه نبود! حدود 3 ماه زحمت برد تا كار locolize كردن اون تموم شد! تغييرات فراواني در سيستم انجام شد. function هاي متعددي براي شما افرادي كه مي خواهيد nuke رو توسعه بديد نوشته شد! function هاي تغيير تاريخ به شمسي از فرمت هاي گوناگون يا function كه ميل هاي unicode و فارسي ارسال ميكنه و...
برنامه را دان لود كنيد ببينيد غير از ترحمه قسمتهاي ديگري از نوك شما اضافه نشده
و موضوع مهم اينكه دارم روي lang-farsi اصلي را به windows-1256 تبديل ميكنم كه مشكل كد ايمني را ندااشته باشه

من بازم ميگم همه با همكاري همديگر ميتونيم اينو بهترش كنيم
كسي نبايد از شحص ديگري دلخور باشه

hess_far

Member
بابا كوتاه بياييد ديگه....
هم كار شما saman عزيز بسيار خوب بوده و هم شما محمد جان.
هر دو با نيت خوب اين كارو انجام داده‌ايد.
ولي محمد يه كاري كرده و اون هم اين است كه اسمي از سايت خودش برده. هر كي بخواد فكر كنه اين تبليغي از خودش بوده. به نظر من اشتباه مي‌كنه. چون اگر اون به قول شما تبليغ از خود نبود من اصلا يا پروژه‌اي به نام Farsinuke اشنا نمي‌شدم.

من با كار محمد كاملا موافقم. خلاصه دست هر دوي شما درد نكند... :wink:

------------
آقا من كم كم دارم يه سايت تو فضاي شخصي خودم درست مي‌كنم... دعا كنيد سايتم خوب از آب در بياد :wink:

farsinuke

Member
آقا بيخيال...
سامان جان و همه كساني كه اين تاپيك رو مشاهده مي كنند!
بيايين همگي با هم نسخه 6.8 رو با همكاري و همفكري بديم بيرون...
ولي فقط يه چيزي تا public release اگه صبر كنيم بهتره...چون الان هنوز نسخه 6.8 به عنوان يك نسخه عمومي بيرون داده نشده و ممكن هست تغييراتي توش انجام بشه...

موفق و پيروز باشيد...

saman_sweden

Active Member
farsinuke گفت:
آقا بيخيال...
سامان جان و همه كساني كه اين تاپيك رو مشاهده مي كنند!
بيايين همگي با هم نسخه 6.8 رو با همكاري و همفكري بديم بيرون...
ولي فقط يه چيزي تا public release اگه صبر كنيم بهتره...چون الان هنوز نسخه 6.8 به عنوان يك نسخه عمومي بيرون داده نشده و ممكن هست تغييراتي توش انجام بشه...

موفق و پيروز باشيد...
قربونتم منكه اينو از همون اول براتون PM خصوصي نوشتم اگر PM منو بخونيد و اون پيشنهاداتي كه دادم از public release هم بهترميشه تو تم اصلي كاركنيم براي public release آپ ديت ميكنيم كه از زمانه عقب نمونيم
خيلي خوشحالمون كردي ممنون

farsinuke

Member
حالا بايد يه برنامه ريزي و رمانبندي درست كنيم و نسخه 6.8 رو گروهي بديم بيرون و farsinuke رو بكنيم farsinuke group!
متاسفانه من دارم دانشگام رو عوض مي كنم و از امثال درسم خيلي سنگين ميشه و بايد مديريت سايت رو تقسيم بين كاربران كرد و بشيم گروه فارسي نوك و ديگه كسي فارسي نوك رو كاري از محمد ندونه! از گروه بدونه...اين آقا ممد هم مثل بچه آدم بشينه و به درسش برسه!
(البته محمد نه پخيه نه كاري كرد...)

shahrokh_xp

Active Member
از زحمتي كه شما آقا محمد و آقا سمان ميكشيد و كليه كساني كه در جهت پيشرفت زبان فارسي در اينترنت مي كوشند متشكرم و من با نظر آقا محمد كامل موافقم.حيف نيست .. :wink:

پست نيوك

سلام، من قبلاً هم توي يك موضوع در مورد php-nuke و مزيت post-nuke بر اون نوشتم و اينكه ترجمه كردنش خيلي راحتتره و در ضمن كاملاً ساخت يافته تر و استانداردتره نوشتم. اينجا هم باز بتون توصيه مي‌كنم كه بهش فكر كنين.

امروز كه اين موضوع رو توي سايت ديدم گفتم نظرم رو بگم.
1)هم سامان و هم محمد و هم خيلي از كسايي كه اينجا هستن اصولاً آدماي با حالي بايد باشين كه خيلي از كاراي بزرگ رو مفت مفت دارين انجام مي‌دين. ولي مفت مفت كه مي‌گم فقط از اين نظره كه «به خاطر اين كار به شما مستقيماً پولي نمي‌دن» وگرنه خودتون مي‌دونين كه تجربه‌ي بزرگي كه از اين كاراي بزرگ مي‌اندوزين خيلي ارزشمنده. مگه فكر كردين ملتي كه خود php-nuke رو نوشتن عاشق چشم و ابروي بقيه بودن؟ نه‌خير! همه بايد از خداشون باشه كه يك سيستم رو بدن بيرون، بعد كلي آدم بيان تستش كنن و انواع و اقسام ايراداي design, security و ... رو بهش گوشزد كنن و درستش كنن.

اصلاً سيستم open-source دادن بيرون، يك كار خيرخواهانه نيست لزوماً بلكه پشتش مي‌تونه يك دنيا فكر تجاري خوابيده باشه. مثال واضحش سيستم گوگله كه كاملاً رايگانه! به هيچ كس هم منن نمي‌ذارن! اكثر ملت هم در روز كلي باهاش كار دارن! ولي پشت اين قضيه‌ يك درآمد 1 ميليارد دلاري تبليغاتيه كه در سال 2003 نصيبشون خواهد شد.

2)برام عجيبه كه محمد با كلي زحمت سيستم 6.5 رو داد بيرون، حالا سامان سيستم 6.8 رو با اين افتخار كه از سيستم محمد استفاده نكرده داده بيرون و اينجا هم كلي هم رو متهم مي‌كنن كه «ما دنبال اسم در كردن و .. نيستيم»

اين كه آدما حس رقابت داشته باشن يك چيز كاملاً طبيعيه. ولي مهم فكر آدماست كه رقابتشون رو در كجا و به خاطر چه قضيه‌اي انجام بدن. من نمي‌گم شما دو تا با هم رقابت نداشته باشين! ولي حرف من اينه كه به جاي اينكه دو تاييتون به صورت موازي دو تا سيستم فارسي php-nuke رو راه بندازين كه قطعاً كلي از كاراتون دوباره‌كاري بوده، بياين اول ببينين كه چقدر زبان فارسي توي اين سيستم‌هاي نيوك مهجور مونده و ببينين چقدر زباني مثل عربي انواع و اقسام اين سيستم‌ها رو ترجمه كرده (به همراه انواع و اقسام ماژول‌ها) بعد متوجه مي‌شين كه راهي نيست جز اينكه سامان و محمد و همه‌ي ما با هم كار كنيم.

3)مرحمت زياد! خوش باشين

جدیدترین ارسال ها

بالا