Opera تصاحب خود را توسط مایکروسافت تکذیب کرد

Parham

Active Member
کمپانی‌ نروژی Opera - ارایه دهنده مرورگر اینترنتی Opera - شایعات مبنی بر تصاحب این شرکت توسط مایکروسافت - در مزایده‌ بین گوگل و مایکروسافت - را که در هفته گذشته در اینترنت منتشر شده بود، تکذیب کرد.
سخنگوی Opera با اعلام این خبر می ‌گوید: تلفن‌های بی ‌شماری به شرکت در این مدت زده شد و این شایعات درست نیست و Opera به هیچ شرکتی فروخته نشده است و همچنین هیچ پیشنهادی به این شرکت در این خصوص داده نشده است و این خبر تنها یک شایعه است.
با این وجود می‌ توان گفت اگر مایکروسافت کمپانی‌ Opera را بخرد، در واقع رقابت بین مرورگر های اینترنتی‌ پس از آن منحصر به دو شرکت خواهد کرد: مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت و مرورگر فایرفاکس موزیلا.
سهم Opera در حال حاضر از بازار مرورگران اینترنت پایین‌تر از یک درصد است. در حالی که مرورگر فایرفاکس 7.55 درصد و مرورگر اینترنت اکسپلورر شرکت مایکروسافت 86.9 درصد از بازار مرورگرها را در دست دارند. اگرچه شمار کسانی که از مرورگر ویژه تلفن‌های همراه Opera استفاده می‌کنند رو به رشد است، این شرکت مدعی است که تعداد استفاده کنندگان از این مرورگر با ارایه نگارش 8.5 Opera که به صورت رایگان ارایه شده است از ماه اکتبر، چهار برابر شده است.

منبع خبر : دنیای ای تی
 

جدیدترین ارسال ها

بالا