Ocr عربي براي دانلود

sanbad

Member
OCR يک نرم افزار است که حروفي که به صورت عکس (فايل JPG,GIF و...) است را تبديل به فونت ميکند.يعني به حروف تايپ شده قابل کپي کردن و ويرايش تبديل مي کند!
اين نرم افزار مورد علاقه نقد نويسان و ناشران الکترونيک مي باشد. متني را اسکن و سپس به راحتي تبديل به فونت مي کند.
OCR فارسي خيلي گران است و ارزان ترين آن دويست هزار تومان قيمت دارد.OCR عربي در بازار تهران 3500 تا9000 تومان رايت مي شود.
OCR عربي فونتهاي (گ،چ،ژ،پ) را تبديل به فونت هاي ديگر مي کند که بايد اصلاح شود.OCR عربي مي تواند در وقت شما بين 25 تا 75 درصد صرفه جویی کند.
دونکته مهم:
1- اسکن مستقيم بهتر از فايل عکس جواب مي دهد.
2-رزولوشن را حتما روي 300 بگذاريد.
3- اگر پس از تبديلات به شما فونت هايي در هم و فشرده شده ناخوانا تحويل داد. همه متن را انتخاب و در صفحه جديد کپي کنيد.
در سايت سنباد شما مي توانيد Readiris Arabic OCR را دانلود کنيد. حجم فايل 16.5 مگابايت است و استفاده از Getright يا نرم افزارهاي مشابه براي دانلود ضروري است.زمان دانلود با خطوط 56K حدود يک ساعت و خطوط 33K حدود 2 ساعت مي باشد.
اين OCR علاوه بر عربي مي تواند متون انگليسي و فرانسوي را نيز تبديل کند.

آخرین ویرایش:

rezadogar

Member
سنباد جان خیلی عالیه ، متشکرم
میشه لطفاً توضیح بدید :
که چطور میتوانیم برای 4 کاراکتر فارسی ، مشکل رو برطرف کنیم
تا بتونه عکس های فارسی رو هم مثل عربی به خوبی به کاراکتر تبدیل کنیه
( راه حل مشکل فارسی رو توضیح بدید )

hba

Active Member
سلام
يك نكته براي من نا مفهوم است من هنوز دانلودم تمام نشده و مي خوام بدونم اين برنامه تايپ عربي را حاليش مي شود يا دست خط هم هست

sanbad

Member
hba گفت:
سلام
يك نكته براي من نا مفهوم است من هنوز دانلودم تمام نشده و مي خوام بدونم اين برنامه تايپ عربي را حاليش مي شود يا دست خط هم هست

rezadogar گفت:
سنباد جان خیلی عالیه ، متشکرم
میشه لطفاً توضیح بدید :
که چطور میتوانیم برای 4 کاراکتر فارسی ، مشکل رو برطرف کنیم
تا بتونه عکس های فارسی رو هم مثل عربی به خوبی به کاراکتر تبدیل کنیه
( راه حل مشکل فارسی رو توضیح بدید )

دوستان عزيز، OCR عربي را نميشه تغيير داد تا 4 حرف فارسي را نيز تبديل کنه، حتي گاهي حروف عربي را نيز اشتباه تبديل مي کند.
منظور من از اصلاح اين بود که حروف اشتباه را با تايپ مجدد اصلاح کنيم براي همين نوشته ام که راندمان کار بين 25 تا 75 درصد است و گرنه راندمان کار بين 75 تا 100 درصد بود!
من متون انگليسي را با اين نرم افزار تبديل ميکنم و در هر صفحه حداکثر يک يا دو کلمه اشتباه تبديل مي شود ولي متون عربي به علت پيچيدگي شکلشان در هر صفحه کلمات بيشتري نياز به اصلاح دارد و متون فارسي خيلي!
اما باز سرعت کار از اينکه خودتان تايپ کنيد بيشتره و خستگي کمتري داره.
در مورد اينکه دست خط را تبديل کند ، امکانش نيست البته چنين نرم افزاري هست ولي در بازار ايران نيست و فعلا قيمت اون به دلار 4 رقمي است!

sooo

New Member
سلام دوستان من دنبال برنامه ocr می گردم که عکس رو به متن تبدیل کنه اگه عربی هم باشه مشکلی نیست
اگر ممکنه کمک کنید
از لینک بالا هم استفاده کردم خراب بود
ممنونم

HNS

New Member
با سلام

:) ببخشید لینکی که گذاشتین کار نمیکنه
لطف کنید یه لینک جدید معرفی کنید
با تشکر

sanbad

Member
دوستان ، من هاست را عوض کردم و الان فرصت آپلود اين برنامه 17 مگابايتي را با اين اينترنت خراب که دائم ارتباط قطع مي شه ندارم.
براي تهيه اين نرم افزار مي تونين به مغازه هاي بازار رضا يا مغازه هاي بازار بزرگ کتاب ( برعکس نامش يک زير زمين با چند تا مغازه درست بر ميدان انقلاب) مراجعه کنيد.
اين OCR عربي توسط Read IRISبه سفارش HP روي CD درايور بعضي اسکنرهاي hp عرضه شده که دربازار اون را رايت مي کنن.
قيمت رايتش بين 1.000 تا 3000 تومن هست و بيشتر پول نديد. اين نرم افزار متون عربي و انگليسي و فرانسوي را OCR مي کند.
دقتش براي عربي و فارسي خيلي کم هست و حتي حروف مشترک فارسي و عربي را اشتباه مي گيرد مثلا «و» و «ر» را باهم اشتباه مي گيره.

براي OCR انگليسي و لاتين Abbyy fine reader7 و reaed iris 9 خيلي خوب جواب ميده و در هر صفحه فقط يکي دو اشتباه ممکن است باشه. اين ها تو CD که JB-team زده هست و اون را 600 تا 800 تومان در بازار کتاب( زير زمين بر ميدان انقلاب رايت مي کنن)

sadegh_vb

New Member
سلام
پیشنهاد می کنم این دورهها رو ببینید فارسی هستش و به صورت کامل و پروژ] محور

http://www.daneshjooyar.com/%D8%AF%D...8%A7-c-opencv/

این دوره به صورت کامل ocr رو تو opencv C++‎‎‎ کامل و به صورا پروژه محور یاد میگیرید
آموزش OCR رو هم برای فارسی و هم عربی و هم انگلیسی تو آموزش دادیم

این دوره آموزشی هم ساخت OCR تو متلب هستش البته فقط برای زبان انگلیسی آموزش دادیم البته زبان آموزش ها فارسی هست
http://www.matlabyar.com/%d9%85%d8%a...8%d8%a7%d9%86/

با این دوره ها به صورت کامل می تونید خودتون هر نوع ocrی طراحی کنید
مثلا پلاک خوان یا تبدیل عکس به متن و ...

جدیدترین ارسال ها

بالا