MSN + Yahoo Messenger - یکی خواهند بود

Sunboy454

Active Member
Microsoft و Yahoo قصد دارند تا امکانی را به کاربران خود بدهند که کاربران بتوانند به طور هم زمان از دو سرویس پیغام فوری MSN Messenger و Yahoo Messenger استفاده کنند.
با دیدن عرضه شدن Google Talk در Microsoft , August 2005 و Yahoo بسیار محکم به این کار این تازه وارد در عرصه ی پیغام فوری جواب دادند. این دو عرضه کننده سرویسIM هم اکنون بالغ بر 1/4 میلیار کاربر را در تمام جهان پذیرایی می کنند. پس از اینکه این دو غول به هم پیوستند, رقبای آنها AIM و Google باید به فکر استراتژی جدیدی برای جواب دادن به این عمل آنها باشند.
لازم است بدانید که به هم پیوسته شدن MSN و Yahoo Messenger به این معنی است که به صورت کلی و اساسی این کار انجام شود به با استفاده از یک client سوم, مثل Trillion.
البته Microsoft و Yahoo خودشان نیز این خبر را در سایت خود انتشار داده اند(بر خلاف خبر های داده دشه در منابع) البته هر دو در یک پست واحد.
احتمالآ در نیمه دوم سال 2006 ما شاهده عرضه چنین نرم افزاری را خواهیم بود و از قابلیت های آن استفاده خواهیم کرد

منابع و خیرهای تکمیلی :
کد:
http://www.microsoft.com/presspass/press/2004/jul04/07-15enterpriseimconnectivitypr.mspx
http://www.microsoft.com/presspass/press/2005/oct05/10-12MSNYahooMessengerPR.mspx
 

Parham

Active Member
... خبر تکمیلی‌ را در ادامه بخونید ...

بزودی کاربران قادر خواهند بود تا پیغام رسان های خود را تعویض کنند، شکلک ها را به اشتراک بگذارند و دوستان خود را از هر دو مسنجر Yahoo! Messenger و MSN Messenger، به یکدیگر Add کنند.
پیوند این دو جامعه جهانی به یکدیگر، به کاربران هر دو مسنجر اجازه می دهد تا به راحتی با هم تعامل داشته باشند و آن چیزی که انتظار می رفت تا یک جامعه گسترده ی IM در سراسر جهان تشکیل شود، شکل بگیرد. تخمین زده می شود که بیش از 275 میلیون کاربر از این خدمات استفاده کنند.
متحد شدن این دو مسنجر یکی از ویژگی هایی بود که از مدتها پیش بسیار مورد درخواست کاربران هر دو شرکت بود و مایکروسافت و یاهو با این توافقنامه البته در عین حفظ امنیت کاربران خود، این آرزو را محقق ساختند.
علاوه بر قابلیت تعویض مسنجرها، کاربران هر دو مسنجر قادر به مشاهده وضعیت آنلاین بودن دوستان خود و به اشتراک گذاری شکلک ها و Add کردن آسان دیگر دوستانشان نیز خواهند بود، تمام این خدمات بصورت کاملا رایگان فراهم می شوند. این دو شرکت انتظار دارند که این سرویس در ربع دوم سال 2006 به کاربران ارائه شود.
Terry Semel، مدیر اجرایی یاهو، می گوید: "یاهو و مایکروسافت این موافقتنامه را با هدف تامین کاربران با بهترین کیفیت ممکن انجام می دهند، و اطلاعیه امروز در واقع تاکیدی بر این خواسته ما است." وی همچنین می افزاید: "این یک نقطه تحول برای بازار مسنجرها است و ما باور داریم که این توافقنامه با مایکروسافت به کاربران در یک دوره جدید از ارتباطات از طریق IP، کمک شایانی خواهد کرد."
Steve Ballmer، مدیر اجرایی مایکروسافت، نیز گفت: "مایکروسافت و یاهو به دنبال متصل کردن شکاف موجود بین جوامع جهانی مسنجرهای خود هستند تا راههای آسانتر و غنی تری برای کاربران خود جهت ارتباط برقرار کردن بوجود آورند. این روش بهترین گزینه برای کاربران ما، تجارت و صنعت ما است و مایکروسافت با کمک یاهو این اقدامات را انجام خواهد داد."
نظر انتقادی نویسنده، به نظر بنده هر چند این اقدامات به نفع کاربران انجام می شود اما در واقع این عمل دو شرکت پاسخی است به اقدامات اخیر شرکت گوگل که به سرعت در حال رشد می باشد. اتحاد یاهو و مایکروسافت، همچنان که انتظار می رفت، شاید مسکنی باشد و بطور موقت بازار را از دست گوگل کمی به طرف آنها سوق بدهد، اما همچنان این دو شرکت و بخصوص مایکروسافت در مقابل گوگل دچار مشکل اساسی خواهد بود.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا