MMB یا Media Studio

p30graphic

Active Member
MMB یا Autoplay Media Studio کدام بهتر است؟ برای طراحی و ساخت مالتی مدیا از نظر امکمانات حرفه ای کدوم بهتره. MMB رو تقریبا خوب کار میکنم. می خواهم بدونم media studio بهتره؟ تو چه زمینه هایی؟ ارزششو داره که وقت بزارم و یاد بگیرم؟ مرسی

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
من از محیط MMB بیشتر خوشم میاد، احساس راحتی بیشتری میکنم و راحت تر میتونم برنامه رو طراحی کنم

اما Autoplay Media Studio امکانات کدنویسی بیشتری داره.

ولی بنظرم درحال حاظر بهتره بجای اینکه سعی کنید با کدنویسی AMS آشنا بشید، همون زمان رو صرف یادگیری زبان های ساده اما پیشرفته ای مثل Basic بکنید (یا هر زبان/محیط برنامه نویسی ای که ارتباط برقرار کردن باهاش براتون راحت تره)

pcj

Member
من هم با نورکام موافقم
ولی من به شما پیشنهاد می کنم سراغ آپادانا بروید چون هم ایرانیه هم از هر دوی mmb و media studio قوی تر هستش

+Mohammad+

Well-Known Member
بله من با pcj موافقم , اگر چند ماهی صبر کنید ، نسخه دوم آپادانا با کدنویسی و امکانات قدرتمند میاد و از هر دو شون خیلی بهتره
به نظر من واسه مولتی مدیا و چند رسانه ای روی آپادانا تمرکز کنید...
Good Luck

p30graphic

Active Member
من هم چندین ماهه روند ساخت اپادانا رو دنبال می کنم. بسیار ممنون.

nevercom

ضمن اینکه توصیه میکنم نیم نگاهی به AutoIt هم بندازید، زبان اسکریپت نویسی خیلی ساده ای داره و قدرت زیادی هم داره
اگر با MMB کار کنید هم خیلی جاها میتونه به کمکتون بیاد.

p30graphic

Active Member
AutoIt دانلود کردم. استفادش چیه؟ واسه دیباگ استفاده میشه؟ چطور کار میکنه؟

nevercom

یه زبان اسکریپت نویسیه
در زمان طراحی اولیه، برا اساس این ایده شکل گرفته که یک سری از کارها رو تو ویندوز بصورت اتوماتیک انجام داد، مثلاً بدون نیاز به دخالت کاربر، برنامه نصب بشه (کلید های Next فشرده بشه) و مواردی از این دست.

اما به مرور زمان پیشرفت کرده و تبدیل به یک زبان اسکریپت نویسی قوی شده، و قطعاً تنها زبان موجود در این زمینه هم نیست
اما چون سینتکس ساده ای داره خیلی زود میتونید این زبان رو یاد بگیرید.

در نهایت هم یک فایل اجرایی بهتون تحویل میده، خودش میتونه یک برنامه ی مستقل باشه و یا مثلاً به شکلی باشه که یک امکاناتی رو در MMB براتون فراهم کنه.
مسلماً نوشتن یک پلاگین بسیار بهتر و بهینه تر هست، اما ممکنه برای اینکار نیاز به تسلط بیشتری روی یک زبان خاص داشته باشید

+Mohammad+

Well-Known Member
اما چون سینتکس ساده ای داره خیلی زود میتونید این زبان رو یاد بگیرید.
ضمن تشکر ازتون ، اگه منبع فارسی یا انگلیسی هم برای آموزش این زبان سراغ دارید قرار بدید بلکه کاربرانی که نیاز دارند استفاده کنند..
ممنون و متشکر...:rose:

silvercover

کاربر متخصص
ضمن تشکر ازتون ، اگه منبع فارسی یا انگلیسی هم برای آموزش این زبان سراغ دارید قرار بدید بلکه کاربرانی که نیاز دارند استفاده کنند..

منبع فارسی وجود نداره. ضمن اینکه یادآوری می کنم AutoIt برای ساخت پروژه های چند رسانه ای مناسب نیست و جز انتخاب های اصلی به شمار نمیره. به طور کلی برای ساخت برنامه های کاربردی، سیستمی و انجام اتوماسیون مناسب هست.

بنا بر ماهیت انعطاف پذیر AutoIt میشه از ویژگی های اون در سایر برنامه ها و از جمله بیلدر استفاده کرد.

بنده برای افرادی که با MMB وارد دنیای ساخت نرم افزار شده اند همون محصولات مشابه از جمله AutoPlayMenu Studio، Neobook, Apadana و فلش موارد مشابه رو پیشنهاد میدم. چون نیاز ها رو پوشش میده و توان و زمان شما رو هرز نمیده.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا