Macromedia Director - درس 1

sunflower

New Member
با سلام به خدمت تمامی دوستان خوب و علاقمند به مبحث مالتی مديآ و نرم افزار Director :)
از امروز میخواهم آموزش قدم به قدم این نرم افزار را شروع کنم. در ابتدا لازم میبینم مقدمه ای راجع به این نرم افزار خدمتتون ارائه بدهم.
نرم افزار Macromedia Director همانطور که از اسمش پیداست ساخت شرکت Macromedia است. این نرم افزار با بکارگیری امکانات گرافیکی و استفاده از استانداردهای آن و همچنین برقراری ارتباط بین این اجزا از طریق برنامه نویسی به یکی از ابزارهای قدرتمند تولید نرم افزار و بالاخص نرم افزارهای مالتی مدیا تبدیل شده است." لازم به ذکر است که این برنامه صرفا یک برنامه تولید مالتی مدیا نیست و کاربر میتواند هر برنامه ای را که بخواهد با این نرم افزار بنویسد."
همچنین Director از نسخه 8 به بعد خود با اضافه کردن امکانات و توابع 3D به محیط خود این امکان را بوجود آورد که کاربران بتوانند اقدام به ایجاد محیطهای مجازی 3D ، بازیهای سه بعدی، و کلا ساخت پروژه های Interactive 3D نمایند.
زبان برنامه نویسی این برنامه Lingo نام دارد و بسیار شبیه به JAVA و Visual C است. بنابراین اگر کسی به این دو زبان آشنایی داشته باشد در برنامه نویسی Lingo مشکلی نخواهد داشت.
فایلهای خروجی این نرم افزار هم میتوانند بصورت مجزا و بصورت یک فایل اجرایی جدا ایجاد شوند و هم میتوانند بر روی web تحت استاندارد Shockwave قرار گیرند.
این نرم افزار همچنین امکان استفاده از فایلهای صوتی نظیر Wave, Mp3 را نیز داراست و در زمینه فرمتهای ویدیویی هم با AVI, Quicktime, Real media سازگار است. در زمینه فرمتهای گرافیکی 2D نیز با اکثر آنها نظیر BMP, JPG, Gif, TGA, … سازگاری دارد.
در جلسه آینده سعی میکنم درباره interface نرم افزار Director توضیحاتی را ارائه بدهم.

ارادتمند همه شما
آفتابگردون :wink:

hdnsoft

Well-Known Member
من با سرچ گوگل وارد این تاپیک شدم
واقعا همچین مطلب منقرض شده ای رو خو ... پاکش کنین !

جدیدترین ارسال ها

بالا