FarsiStyle مشکل گشای فارسی در Flash

UnknownUser

Well-Known Member
/************************ Version 3.0 *********************************/

سلامی دوباره !

بعد از مدتی تصمیم گرفتم تغییرات اساسی ای تو ساختار FarsiStyle بدم که این تغییرات تو نسخه ی سوم این ماژول ارائه شده
این تغییرات به شرح زیره :

1- در نسخه های گذشته FarsiStyle به وسیله ی یک عددی که شما به اون می دادین نوشته ی شما رو در TextField به صورت خط به خط جدا می کرد اما در این نسخه این عدد حذف شده یعنی شما می تونین بدون دادن مشخصه ای برای شکستن خط ها ،متن خودتون رو به داخل TextField بریزید و نوشته با طول TextField شما تنظیم می شه . همچنین با حذف این عدد این امکان هم ایجاد شده که TextField رو در Run Time تغییر size بدین .

2 - در نسخه های گذشته برای هم اندازه کردن خط ها از متد justify استفاده می کردین اما در این نسخه دیگه نیازی به متد justify نیست متن خود به خود با TextField تنظیم می شه لازم به ذکره که این امکان برای قابلیت unicode هم ایجاد شده .

3- نحوه ی استفاده از class ها ساده تر شده

4 -یکی از اشکالاتی که در نسخه های گذشته وجود داشت این بود که فقط بر روی سیستم عامل xp قابل پیاده سازی بود و کسانی که با vista کار می کردند به مشکل روبه رو شدند در این نسخه این اشکال رفع شده .

این نکته رو باید بگم که این پروژه OpenSource هست و همه ی دوستان می تونن برای بهبود این ماژول همکاری کنن به همین دلیل مستقیماً فایل های AS این ماژول رو برای دانلود قرار داده ایم
به خاطر تغییرات اساسی ای که تو این نسخه اعمال شده نحوه ی کار با اون هم تغییر کرده می تونید با دریافت sample های ارائه شده در سایت نحوه ی استفاده رو ببینید

می تونید نسخه ی 3 رو از سایت دریافت کنید .

موفق باشید

/************************ Version 2.0 *********************************/

همون طوری که قبلا گفته بودیم ما با ارائه ی farsistyle سعی داریم کامل ترین و بهتر راه حل رو به شما دوستان معرفی کنیم !
بنا به همین گفه بعد از ارائه ی farsistyle تصمیم گرفتیم تا مشکلاتی رو که داشته رو حل کنیم و برای شما نسخه ای کامل تری رو بسازیم بنا به همین تصمیم ورژن جدیدی از farsistyle رو ارائه دادیم که شما می تونید اون رو از سایت در یافت کنید اما تفاوت هایی که با نسخه ی اول داره »
1- مهم ترین تفاوت قابلیت استفاده در ActionScript 3 هست به پیشنهاد چندی از دوستان تصمیم به اضافه کردن این امکان کردیم لازم به گفتن این نکته هست که در برای ActionScript 3 هیچ گونه مکاناتی کم نشده یعنی شما می تونید از قابلیت justify و setCopy استفاده کنید .

2- استفاده از فونت های unicode علاوه بر فونت ها اختصاصی farsistyle که به شما این امکان رو میده که بدون embed کردن فونت ( که باعث زیاد شدن حجم فایل می شد ) نوشته های خوتون رو نمایش بدین البته باید یه نکته رو بگم تو این مورد شما دیگه نمی تونید از قابلیت justify و setCopy استفاده کنید
برای استفاده از این قابلیت ما یک پارامتر دیگری به متد های convert و setText اضافه کردیم که اگر این پارامتر را برابر true قرار بدین نوشته ی شما برای فونت های RTL unicode می شه مثال :
PHP:
myFarsiStyle.setText(Text,95,100,true)// RTL for Unicode
//ya
myFarsiStyle.convert(Text,92,true)// RTL for Unicode

3- رفع تعدادی از مشکل ها در RTL کردن .

4- برای نصب دیگه لازم به کپی کردن فونت ها و برنامه ی Extension Manager نیست برای نصب setup ساخته شده .

اگر مشکلی یا سوالی یا نظری یا هر چیزه دیگه ای !! .. بود تو همین topic مطرح کنید .

با تشکر مرتضی !

/************************ Version 1.0 *********************************/

سلام خدمت همه ی دوستان !​

همون طور که می دونید فلش در نمایش متن های RTL ( راست به چپ ) مشکل داره و امکان این نیست که یه نوشته رو به صورت Dynamic در فلش Load کرد و نمایش داد .
این باعث شده که مشکلات زیادی برای طراحان فلش در ایران پیش بیاد
همون طور که می دونیم برای این مشکل راه حل هایی ارائه شده که هر کدوم از این راه حل ها هم نقاط قوت داشته اند هم نقاط ضعف اما یک نمونه کامل نبوده اند.​

FarsiStyle با هدف حل این مشکل ساخته شده و در ساختش سعی شده کامل ترین باشه .​

مدت زمان انجام این پروژه 2 ماه بوده که شامل ساخت class ها و مثال ها و سایت بوده .
FarsiStyle توسط من (UnknownUser ) و با همکاری mj_azani ساخته شده و جا داره که از ایشون کمال تشکر رو داشته باشم .​

امکانات FarsiStyle به شرح زیره :
1- نمایش متن های فارسی همراه با انگلیسی .
2- استفاده از فونت هایی مانند : tahoma , yekan,zar ,homa,tarfic و ... ( 22 عدد فونت که با class ارئه شده )
3- نمایش متن های طولانی بدون اینکه در نمایش swf خللی ایجاد بشه .
4- قابلیت justify کردن متن ( تمام سطر ها در یک طول قرار گیرند ، که این باعث می شه نمایش متن در text field به طور استاندارد باشه )
5 - RTL کردن متن های کوتاه با سرعت بالا
6 - قابلیت ساختن progress bar برای مدت زمان RTL شدن متن های طولانی .
7- select شدن متن به طور صحیح در text field
8- امکان کپی کردن از متن به طور صحیح .​

شما می تونید با نصب این class بر روی flash خود از این امکانات استفاده کنید .
برای نحوه ی استفاده از این class شما می تونید به sample ها و راهنمایی هایی که در سایت و پنل help گذاشته شده اند مراجعه کنید .​

برای دریافت این class و فونت ها و ..به سایت: www.FarsiStyle.com مراجعه کنید.
برای دیدن یه نمونه از کار های این کلاس شما می تونید صفحه ی اول همین سایت رو ببینین این نوشته به صورت dynamic خوانده شده و با فونت yekan به صورت justify شده نمایش داده شده .​

هدف ما از ساخت این کلاس رفع این مشکل بوده و استفاده از این class کاملا رایگان است . !
در صورتی که در class به مشکلی بر خوردید اون رو به ما اطلاع بدید تا ما آن را رفع کنیم .​

در آخر از تمام دوستانی که ما را در این راه یاری کردند کمال تشکر را دارم .​

با تشکر از تمام شما دوستان : (Morteza (UnknownUser​

parsinet

Member
سلام
لطفا نحوه استفاده از این Class ها رو هم آموزش بدید
ممنون

kidmehdi

New Member
اشتباه

فلش مربوط به شرکت Adobe نمی باشد و مربوط به شرکت Macromedia می باشد لطفا اصلاح کنید تو سایت مرجع گرافیک جالب نیست نخواستینم اصلاح نکنید کی به کیه:eek: ممنون بعدش من می خواستم بدونم من یک برنامه چت بصورت swf دارم و می خواستم مشکل راست به چپ را توی اون حل کنم بدون اینکه به محیط فلش مراجعه کنم چیکار می تونم بکنم

بسمه تعالی
با سلام
ببخشید آقا اعداد رو به صورت لاتین نمایش می ده چه راهی برای نمایش اعدا به صورت فارسی هست
با تشکر

mshgames

Well-Known Member
سلام
یه فونت مثل IPT.Koodak برای تکس باکست انتخاب می کنی بعد تو نوار پراپیرتیس گزینه embed و all میزنی و بعد ok میکنی
(البته حج فایل میره بالا)

چی میگید شما kidmehdi
خیلی وقت که کمپانی Macromedia امتیازشو به آدوب واگذار کرده میبینید که تو نسخه آخر نوشته بود Adobe Flash Cs

بسمه تعالی
با سلام
آیا با farsistyle نمی شه اعداد رو فارسی نشون داد چون در سایت هم دیدم اعداد را انگلیسی نشون می ده آیا هیچ رهی نداره
با تشکر

UnknownUser

Well-Known Member
بسمه تعالی
با سلام
آیا با farsistyle نمی شه اعداد رو فارسی نشون داد چون در سایت هم دیدم اعداد را انگلیسی نشون می ده آیا هیچ رهی نداره
با تشکر

برای فونت های embed شده مشکلی نیست عدد ها فارسی مثل فونت FS_Koodak
اما برای فونت هایی که لازم به embed شدن نداره مثل tahoma عدد ها انگلیسی هست که برای حل کردن این مشکل از این function استفاده کن :
PHP:
function farsiNum(Text:String):String {
 var EnNumbers:String = "0123456789";
 var FaNumbers:String = "٠١٢٣٤٥٦٧٨٩";
  for (var i = 0; i<EnNumbers.length; i++) {
  Text = Text.split(EnNumbers.charAt(i)).join(FaNumbers.charAt(i));
 }
 return Text;
}

مثال :
PHP:
function farsiNum(Text:String):String {
 var EnNumbers:String = "0123456789";
 var FaNumbers:String = "٠١٢٣٤٥٦٧٨٩";
  for (var i = 0; i<EnNumbers.length; i++) {
  Text = Text.split(EnNumbers.charAt(i)).join(FaNumbers.charAt(i));
 }
 return Text;
}
trace(farsiNum("Test farsi numberes :123 and 12_3456789 0"));

در واقع String ای رو که FarsiStyle بر می گردونه به تابع farsiNum بده و بعدش مقدار برگشتی farsiNum رو به TextField بده
PHP:
myTF_txt.text = farsiNum(myFS.convert(myTF_txt, Text, "multiline", true));
موفق باشی

آخرین ویرایش:
بسمه تعالی
با سلام دوست عزیز من این کار رو کردم عاوه بر اینکه اعاداد درست نشد بلکه برخی از حروف متن هم از بین رفت مثل ب و پ و ...
عکسش و سورسش هم گذاشتم

مشکل کجاست؟

پیوست ها

• farsi.JPG
    farsi.JPG
    93.3 کیلوبایت · بازدیدها: 101
  • farsi.zip
    188.7 کیلوبایت · بازدیدها: 283
بسمه تعالی
یک سوال دیگه هم داشتم
شما در مثالتونبرای اسکرول از کامپوننت خود فلش استفاده کردید من می خواهم خودم اسکرول بدم قبلا به موی کلیپی که ارتفاعش مشخصه اسکرول دادم ولی به تکست باکس که ارتفاعش تغییر نمی کنه باید چجوری اسکرول بدم باید روی چه پارامترش کارکنم .
راستیش از تکست باکس اطلاع زیادی ندارم می شه کمکم کنید
با تشکر

UnknownUser

Well-Known Member
بسمه تعالی
با سلام دوست عزیز من این کار رو کردم عاوه بر اینکه اعاداد درست نشد بلکه برخی از حروف متن هم از بین رفت مثل ب و پ و ...
عکسش و سورسش هم گذاشتم

مشکل کجاست؟

سلام
لطفا نسخه ی جدید رو از سایت دریافت کنید این نسخه ی آخر نیست فونت هاش هم متفاوته به خاطر همین این مشکل ایجاد شده هم class های جدید رو دریافت کنین هم مثال ها و هم فونت ها !

در مورد scroll هم TextField ویژگی هایی مثل : scroll , hscroll ,maxscroll,maxhscroll داره می تونین توضیحاتشون رو تو Help ببینین .

موفق باشید .

بسمه تعالی
آقا ببخشید در سلکت کردن متن
اولا به همون ترتیبی که سلکت می کنیم متن سلکت نمی شه
بعد تابعsetcopy فقط یکبار کپی می کنه چه راهی داره
با تشکر

آخرین ویرایش:
بسمه تعالی
با سلام
دوست عزیز من به یک مشکل برخوردم این نسخه جدید درست جاستیفای نمی کنه.
بعضی از حروف رو اصلا نشون نمی ده عکس زیر رو ببینم

پیوست ها

• untitled.JPG
    untitled.JPG
    12.5 کیلوبایت · بازدیدها: 39

FSystem

New Member
آقا من وقتي از سايت فارسي استايل دانلود رو مي زنم سه تا فايل .as دانلود ميشه اين قضيش چيه بايد خودمون از تو فلش Export كنيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

FSystem

New Member
تايپ فارسي اعداد

hassan_kahrizy عزيز يك راه ساده تر براي تايپ فارسي عدد هست و اون استفاده از فونت هايي است كه اعداد انگليسي در اون تعريف نشده است يعني زبان ويندوز هر چي باشه با اين فونت ها اعداد فارسي تايپ ميشه اگه دوست داري ميتوني ايميلت رو بدي تا چند تا از اونا رو واست ايميل كنم .تنها كاري كه بايد كرد اينه كه اين فونت ها رو تو قسمت فونت هاي ويندوز كپي كني و بعد تو فلش اونا را انتخاب كرده و اعداد رو تايپ كني در ضون از اونا مي توني براي تايپ فارسي عدد در هر نرم افزار ديگه اي استفاده كني...

بسمه تعالي
باسلام
می شه به من بگین کجا نوشته رو با همچین عرضی نمایش می دن ؟!!

دوست عزيز عرض متن من 579 است ،من تيكه اي كه مشكل داشت رو بريدم اينجا گذاشتم ولي عرض اصلي متن من 579 مي باشد
FSystem از شما متشكرم مشكل اعدام حل شد باembedكردن فونت

بسمه تعالي
با سلام
آقا مشكلم حل شد.با فونت نازنين مشكل داشت .فونت رو يكان كردم درست شد

saeed450

Active Member
سلام به بر بچ فلش کار ......یه سوال از شما که واردید داشتم ....من سویش را تقریبا در حد متوسط رو به بالا بلدم ......چند تا پروژه توپ هم ساختم ......اما چند وقتی هست می خوام فلش مکس یاد بگیرم .....چون میگن کاراییش بهتره .....به نظر شما همون سویش رو ادامه بدم یا دنبال فلش هم برم چون یاد گیری فلش یه خورده سخته .....اصلا تفاوت های سویش با فلش مکس رو اگه بگید ممنون میشم .....کدومش برتری داره ؟؟؟

mrfar

New Member
سلام دوستان
تو سايتش كه نگفته چجوري ميشه اين actionscript ها رو تو فلش نصب كرد.
خيلي ممنون ميشم بگيد چطور بايد فايل ها رو نصب كرد و كجا قرار داد
خيلي فوري نياز دارم
ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا