Colorize

Masih

Well-Known Member
این گزینه Colorize توی فرمان Hue / Saturation دقیقا چی کار میکنه؟

the_king

مدیرکل انجمن
وقتی شما تیک Colorize را نزده اید (حالت عادی)، مشخصه Hue هر نقطه بصورت جداگانه حفظ می شود و با جابجا کردن
Slider اول که مربوط به Hue است، مقدار Hue هر نقطه به مقدار مشخصی اضافه و کم می شود.
در این حالت فرضا اگر دو نقطه از تصویر یک اختلاف رنگ 100 تایی داشته باشند، این اختلاف در هنگام جابجایی Slider مربوط به
Hue حفظ می شود.
فرض کنید که تصویر یک گل را با تغییر Hue ویرایش می کنیم :

چون رنگ ساقه و برگها با رنگ گلبرگ هایش متفاوت است،
با تغییر پارامتر Hue، همچنان ساقه و برگها با رنگ گلبرگ اختلاف رنگ را حفظ می کند و یکسان نخواهند بود :

اما وقتی شما تیک Colorize را می زنید، تمامی نقطه ها از یک Hue یکسان استفاده می کنند که دقیقا مقداری است که
در Slider مربوط به Hue مشخص می شود. بدین ترتیب اختلاف میان Hue نقطه های متفاوت به صفر می رسد و همه نقاط
از یک رنگ واحد استفاده می کنند.
فرض کنید که تصویر یک گل را با تغییر Hue ویرایش می کنیم، چون ساقه و برگها و گلبرگ هایش از Hue یکسانی
استفاده می کنند، با تغییر پارامتر Hue، همچنان یک رنگ ثابت برای کل تصویر گل استفاده می شود :

the_king

مدیرکل انجمن
ممنون! این آموزش رو از کجا آوردی؟

شوخی که نمی کنید؟ پست شما رو که دیدم توی قسمت جستجوی تصاویر گوگل ، عبارت flower رو جستجو کردم :
Flower - Google Image Search

توی همون صفحه اول این گل را پیدا کردم. سایزش رو برای تناسب با اندازه Thumbnail فروم روی 200 در 200 قرار دادم
و توی فتوشاپ با توجه به توضیحاتم تصویر رو Colorize کردم، همین.

جدیدترین ارسال ها

بالا