+_+_+_+_+_+___ مشكل در طراحي صفحات A4

Gt-Max

Member
يه مدت يه مشكل جدي برام پيش اومده خودم ازش سر در نمي يارم اگه ميشه يه كمكي بهم بكنيد :(
يه صفحه A4 بايد طراحي كنم با همه خرت و پرتاش . وقتي از گزينه هاي New من A4 رو براي سايز صفحه انتخاب مي كنم عكس هاي معمولي اوووون قدر كوچيك ميشن كه من شك دارم اگه پرينت بگيرم بخوان ديده بشن !
برام عجيبه چطوري اين تفاوت سايزي ايجاد ميشه ؟ چون وقتي همون عكس ها رو به تنهايي پرينت ميگيرم تقريبا نصف صفحه A4 رو پر مي كنه ولي وقتي تو فوتوشاپ سايز صفحه رو كه مي خوام روش كار كنم A4 انتخاب مي كنم و همون عكس رو اون جا Paste مي كنم عكس اون قدر كوچيكه تو مقياس صفحه كه فقط 1/6 صفحه رو پر مي كنه شايدم كمتر ... :(
نميدونم اين چه شكليه سيستمش :blink:
اولين باريه كه چنين چيزي رو ديدم ! لطفا اگه كسي نظري چيزي داره اينجا مطرح كنه ببينم بايد چي كار بكنم كه اين مشكل رفع بشه چون امكان پيدا كردن عكس هاي بزرگ تري كه به اون صفحه بخوره فكر نكنم وجود داشته باشه يهني چنين عكسي اصلا نيست ! :eek:

Parham

Well-Known Member
دوست عزیز اگر کار را برای پرینت می‌خواهید Resolution کار را روی 150 تغییر بدید ... در ضمن زیاد هم مشکل عجیبی‌ نیستش وقتی‌ شما کار را روی صفحه ای که300 Dpi هستش شروع می‌کنید و عکس های 72DPI استفاده می‌کنید ممکن هستش که این اتفاق بیفته ... به هر حال اگر برای چاپ هستش 300DPI استفاده کنید و اگر برای پرینت هستش صرفا از همان 150DPI استفاده کنید ...

FashisT

Active Member
وقتي از پنل سايزها a4 رو انتخاب ميکني فتوشاپ به طور اتوماتيک هم سايز رو برحسب cm ميزاره و هم dpi تغيير ميده!
همونطور که پرهام گفت بايد عکس بزرگتري براي کارت انتخاب کني..
البته اگه کارت مهم هست و به کيفيت برات تو اين کار مهمه 200dpi بزاري بيرته!
فعلا
13.gif

Gt-Max

Member
ممنون از بابت توضیحاتتون... . یعنی من dpi رو به 200 یا همون 150 تغییر بدم درست میشه ؟
کیفیت کار خیلی هم برام مهم نیستش... یعنی اگه بالا باشه چه بهتر نبود هم مسعله ای نیستش . ولی گفتید عکس بزرگ تر من موندم عکس بزرگ تر از کجا گیر بیارم ؟!
من دنبال چند تا عکس گیتار میگردم حالا فرقی نمی کنه برقی سنتی یا قیفی ... فقط گیتار باشه !
ولی موندم از کجا یه چیز خیلی بزرگ ÷یدا کنم تا به اون صفحه بخوره...
ولی حالا اینی رو که گفتید امتحان می کنم . با تغییر dpi یعنی میشه عکس های کوچیک تر رو هم استفاده کرد ؟ :neutral:

Parham

Well-Known Member
چرا که نشه ؟ وقتی‌ Dpi کل کار شما کمتر هستش ... عکس هایی‌ که استفاده می‌کنید هم به تبع در صفحه بزرگتر خواهد شد ...

FashisT

Active Member
هرچه dpi بزرگتر باشه پيکسلهاي موجود در يک اينچ مربع بيشتر هست!
اون گيتار هم من برات ميگردم چيزي پيدا کردم ميزارم!
فعلا

Gt-Max

Member
عجیبه به این dpi تا حالا توجه نکرده بودم !
انجام دادم شد رو 72 خیلی خوب کار کرد ممنون از بابت راهنماییتون :)
یه چیز جدید هم یاد گرفتم !
34.gif

جدیدترین ارسال ها

بالا