300 سال به طول می انجامد تا گوگل تمام اینترنت را ایندکس کند

ToFaN

Well-Known Member
امروز دیگر دنیای مجازی WWW آنقدر بزرگ شده است که حتی برای گوگل این ابر جستجوگر اینترنتی، اگر بخواهد بدون هیچ وقفه ای شروع به کار نماید ایندکس نمودن تمام صفحات وب بیش از 300 سال به طول می انجامد.

"اریک اشمیت" از مدیران اجرایی گوگل ضمن بیان مطالب فوق در کنفرانس Phonix که برای شرکتهای تبلیغاتی طرف قرارداد برپا شده بود اظهار داشت: "تا امروز گوگل هر میزان صفحه وب را که برایش امکان داشته ایندکس نموده و این روند در هیچ روزی متوقف نشده است اما در خوشبینانه ترین حالت ما به 300 سال دیگر وقت نیاز داریم تا تمام اینترنت را ایندکس نماییم."

به گفته وی، پیش بینی می شود هم اکنون بر روی اینترنت چیزی بیش از 5 میلیون ترابایت اطلاعات بارگزاری شده باشد. تاکنون، گوگل از این مقدار تنها توانسته است نزدیک به 170 ترابایت را مدیریت کند.

همچنین، مدت زمان یاد شده توسط مهندس "اشمیت" با این شرط است که دیگر هیچ صفحه وب جدیدی به اینترنت اضافه نشود (!)
 
به نام او::

پس چرا هر کی که وبلاگ یا وبسایت ثبت میکنه در مدت زمان کمی وبگاه خودشو در جستجوگرها میبینه؟
 

emad_67

Member
شرایط الان شاید با اون موقع (سال 2005) فرق داشته باشه و گوگل فدرت و توانایی های بیشتری پیدا کرده .قاعدتا وقتی یه سایت رو در گوگل ایندکس میکنی، اسپایدر ها به سراغ سایت میان. حالا هر چقدر سایت با شرایط گوگل بیشتر وفق داده بشه مطمئنا بهتر جواب میده ولی خوب برای اون موقع هم فکر کنم 300 سال یه کم زیاد باشه.
 

miladm

New Member
سلام
درحال حاضز شرکت گوگل سیاست های خاصی را برای ایندکس کردن سایت ها اعمال کرده...
درحال حاظر شرکت گوگل بیش از 50 سرور اختصاصی فقط برای روبات ها قرارداده است...
 

جدیدترین ارسال ها

بالا