یه چنتا سوال داشتم

duke_nukem

New Member
سلام. من دارم یه سایت میزنم به همراه انجمن.یه چنتا سوال دارم لطفا جواب بدین
1.بعضی سایتا مثل bazicenter.com یه سیستم مدیریت محتوا دارن به همراه انجمن که از یه سیستم ثبت نام واحد استقاده می کنه مثلا تو انجمن عضو شی دیگه تو خود سایت اصلیم عضوی.من فکر کردم از phpbb3 با mambo استفاده کنم.ولی هر کدوم ثبت نام جدا می خوان.چی کار کنم به نظرتون؟
2.این سایتایی که می گن فضای رایگان می دن واقعا راست می گن؟الان مثلا من تو rack111.com ثبت نام کردم با 25 گیگ فضا و ماهی 250 gb bandwith.می خوام ببینم ممکنه اینا بعد یه مدت جمع کنن و همه اصلاعات بپره؟در کل محدودیت این سایتا چیه؟
3.من از قالب ndesign برای phpbb3 استفاده کردم دلیلشم اینه که می خوام عکس هدرم مدام عوض شه.ولی این قالب یه مشکلش اینه که عرضش اتوماتیک نیست و فقط 860 پیکسله و کل عرض مانیتورارو واسه مانیتورای واید و حتی غیر واید نمی گیره.می خوام ببینم میشه این مشکلو حل کرد؟یا اگه نمیشه قالبی واسه phpbb3 وجود داره که هدر دینامیک داشته باشه و عرضش این مشکلو نداشته باشه؟

sunrise

Member
1- سايتي که بهش اشاره کرديد از MKPortal براي مديريت محتواي صفحه اصلي و از vBulletin براي انجمن استفاده ميکنه، سيستم MKPortal سيستمي هست که اين امکان رو فراهم مياره و شما مي تونيد سيستم لاگين (يا همان کاربري سايت) رو با برنامه مربوط به انجمن Share کنيد.

من خودم قبلا (که از phpBB استفاده مي کردم) براي Share کردن سيستم لاگين phpBB با برنامه CMS که ساخته بودم از اين کد استفاده مي کردم:
PHP:
//phpBB root
$phpbb_root_path = './../fourm/';

define('IN_PHPBB', true);
$phpbb_root_path = $forum_path;
include($phpbb_root_path . 'extension.inc');
include($phpbb_root_path . 'common.'.$phpEx);

//
// Start session management
//
$userdata = session_pagestart($user_ip, PAGE_INDEX);
init_userprefs($userdata);
//
// End session management
//
نمي دونم براي phpBB3 هم به همين ترتيب هست يا نه چون اين براي phpBB2.x نوشته شده.

2- در مورد اين سؤال راستش من نمي تونم اطمينان کامل بهتون بدم اما توصيه هم نمي کنم که از اين نوع هاست ها براي سايت هايي که قرار هست مداوم فعاليت کنند استفاده کنيد.

3- (البته اگه درست متوجه سؤالتون شده باشم) مي تونيد عرض هدر رو بر حسب درصد (% ، مثلاً 95%) محاسبه کنيد.

duke_nukem

New Member
میشه بگی برنامه cms چیه؟نمیشه این کدها رو با یکم تغییر برا share بین مامبو وphpbb استفاده کرد؟
منظورم از سوال آخر فقط عرض هدر نبود عرض کل انجمن بود که نمی دونم کدوم عددو بر حسب درصد تغییر بدم که کل انجمن عرضش عوض شه.من هر عددی رو عوض می کنم یه تیکه از انجمن عرضش عوض میشه
راستی یه لینک دانلود از mkportal فارسی داری؟

آخرین ویرایش:

sunrise

Member
میشه بگی برنامه cms چیه؟نمیشه این کدها رو با یکم تغییر برا share بین مامبو وphpbb استفاده کرد؟
منظورم از سوال آخر فقط عرض هدر نبود عرض کل انجمن بود که نمی دونم کدوم عددو بر حسب درصد تغییر بدم که کل انجمن عرضش عوض شه.من هر عددی رو عوض می کنم یه تیکه از انجمن عرضش عوض میشه
راستی یه لینک دانلود از mkportal فارسی داری؟
برنامه هاي CMS برنامه هايي هستند که به منظور مديريت محتواي سايت بصورت دايناميک ساخته ميشن، CMSي هم که من خدمتتون عرض کردم برنامه خاصي نبود خودم اون رو نوشته بودم. در مورد Share کردن سيستم کاربري بين phpBB و Mambo راستش من خودم تا بحال چنين کاري نکردم اما با توجه به اينکه هر دو برنامه Open Source هستند قطعا ميشه با گذاشتن کمي حوصله اين کار رو انجام داد.

اندازه هاي قالب بصورت CSS تنظيم شده يا بصورت داخلي در خود قالب؟

فارسي ساز MKPortal که دو سال پيش يکي از دوستام تو سايت خودم گذاشته بود رو براتون اينجا پيوست کردم.

خود برنامه رو هم مي تونيد از سايت رسمي MKPortal دانلود کنيد:
http://www.mkportal.it

پیوست ها

• Persian.zip
    21.9 کیلوبایت · بازدیدها: 6

duke_nukem

New Member
واقعا ممنون از راهنماییتون.آره منظورم همون اندازه های قالب بود که تو یهstylesheet جدا تنظیم شده.البته قالبای دیگه اینطوری نیستن.همین ndesign اینطوریه

جدیدترین ارسال ها

بالا